קליש'אות'

• P P ניהול

על שום מה?!
    על שום שאיננו "אות", אמנם באנר מסולסל, אולי גם חינני ומעט נאה, אך לא פונט, אכן בעיקוליו הוא מכיל אותיות.
    כלפי מה הדברים אמורים.
    שאין יכולת אמיתית (לפי עניות דעתי, ויעירו החברים) לכתוב יותר משני תווים עם אותיות אלו, כך שלא יתאימו לצרכים סטנדרטיים, גם לא לכותרות, אולי אולי לאות פתיח, עם קצת עבודה אולי גם למונוגרם וכדו'. (לכן לא עוצבו עבורו אותיות סופיות).
    אנשים שראו, ביקשו להשלמת הסט, כאשר הבהרתי חזור והבהר שאין זה פונט, לא הבינו מה אני רוצה...
    לו גם רציתי שישמש כפונט לכל דבר, נכונה לי עבודה רבה להתאימם ולהשלימם כסט, כמילה ולא כאותיות, להזרימם בהרמוניה תו לתו.
    בקשתי שטוחה לחכמים דכאן, לחוות דעה, בראש ובראשונה על סגנון העיצוב, צבעו, עיצובו הפרטני (אני יודע שיש כאלו שצריכים טיפול נמרץ, אשמח אם יעירו ויעוררו), ובעיקר למה הוא יוכל לשמש.
    יותר משארצה להרוויח פרוטה אינני רוצה לראותו תחת כל עץ רענן במודעת השבת אבידה, לו ראיתיו פעם אחת ויחידה במקום המתאים לתכונת המשיג והמושג - היה פועלי משולם...
    הפונט נעשה בכלי ציפורן באילוס' (אני יודע שאני מטורף, ובכמה רגעים קלים עם הגדרות נכונות של עט גרפי, יכלתי לעשות דברים בקלות רבה יותר), היה זה אתגר לדמיין אותיות ולנסות לצייר קו לקו, צו לצו, תו לתו.
    למותר לציין שכל הזכויות שמורות ליוצר.
    0_1540230302878_פונט - באנר.png

• מנהל מקצועות E p P E

@שלום-דיין בתור אות עבור כותרת נראה לי על פניו שזה כבד, מעניין
    לראות את זה בכל מיני שימושים מעניינים, בתור אות פתיח זה פצצה, מה שלא יהיה אני מאאאד
    אהב את זה! אתה אמן בנשמה!

• משתמש מתקדם

@golanart אמר בקליש'אות':

@שלום-דיין בתור אות עבור כותרת נראה לי על פניו שזה כבד

אני רואה את זה רץ במודעות כמו הכנסת ספר תורה וכדומה

• P P ניהול

@שלום-דיין בתור אות עבור כותרת נראה לי על פניו שזה כבד, מעניין
    לראות את זה בכל מיני שימושים מעניינים, בתור אות פתיח זה פצצה, מה שלא יהיה אני מאאאד
    אהב את זה! אתה אמן בנשמה!

מחמם את הלב...
    עכשיו אני נזכר שאתה האמנת בזה לפני כשנה +, נידבת גם כמה מילים טובות, עוד כשהתחלתי את האותיות.
    (אולי האמנת בי יותר מבאותיות...;-)

@גרפילוק אמר בקליש'אות':

@שלום-דיין בתור אות עבור כותרת נראה לי על פניו שזה כבד

אני רואה את זה רץ במודעות כמו הכנסת ספר תורה וכדומה

אני גם.. וזה בדיוק מה שאני לא רוצה שיקרה, שזה יופיע בצורה שאיננה יכולה להופיע.
    הלא כן?!

• זה מה שעלה לי כשראיתי את הפונט הזה.............
    אני לא מבינה בפונטים
    0_1540233343872_מגגגג-01.png אבל זה נראה לי טירוף אחד גדול

• אהלן שלום, שמח שהצטרפת לפורום הקטן שלנו, אני מאמין שתוסיף קצת צבע לנוף הטיפוגרפי של הפורום.

לפני יותר משנה הצגת לי את תחילת עיצוב האות, וכבר אז אמרתי לך שהפונט הוא יפיפה.
    אני לא מסכים איתך שאי אפשר להפוך אותו לפונט, רק אני חושב שחבל לך לשווק פונט כזה להמונים, פונט מיוחד כזה חבל שילעס ויתעייף וגם לא תרוויח הרבה מזה. עדיף שיהיה בידך לשימושך הפרטי כך שתהיה לך יחודיות כמעצב.

לפני יותר משנתיים הצגת לי 2 פונטים קצת מצ'וקמקים... נראה שהשתפרת מאז המון.

אם תשלים את האותיות הסופיות, אין לי בעיה לסגור לך את זה כפונט שתוכל להשתמש בו באופן טבעי ולא כפי מטבע הלשון שלך שמקורו בספר ישעיהו:[כח,י] כי צו לצו צו לצו קו לקו קו לקו זעיר שם זעיר שם. היינו שלא תצטרך להעמיד את האותיות אחד לאחד באופן ידני. כמה מילים שם וכמה מילים שם.
    כי את מטבע הלשון שלך חזר ישעיהו לומר בפסוק השלישי לאחר מכן [כח,יג] והיה להם דבר יקוק צו לצו צו לצו קו לקו קו לקו זעיר שם זעיר שם למען ילכו וכשלו אחור ונשברו ונוקשו ונלכדו. היינו השימוש שלך באופן כזה יהיה מינימלי. בגלל הקושי בלהשתמש באותיות בצורה כזאת.

אם תרצה שפונט כזה יהיה באמת שימושי בעיצובים שלך, אולי כדאי שתעצב סט אותיות ממותנות יותר, שיוכל לעבוד גם כטקסט כך שתוכל להשתמש בפונט הזה לכותרת ואת הפונט הדומה הממותן יותר לשאר הטקסט. כי פונט כזה מתאים לכה מילים בודדות בלבד, ומה תעשה עם שאר הטקסט??? תשתמש בטיפוס אות שונה לגמרי???

איך שלא יהיה, האותיות כאותיות הן יפות ביותר. אך בגלל ההקצנה הצורנית המוגזמת שלהן שימושו כפונט יהיה מוגבל ביותר.
    כפי שאמרתי, נסה ליצור סט ממותן יותר.

אגב, פוסט כזה ראוי יותר להעלות בפורום טיפוגרפיה.

• מדהים!
    אין מילים על האותיות האלו!

• מנהל מקצועות E p P E

@אליהו-פריד אמר בקליש'אות':

אכן. הוזז.

• P P ניהול

@אליהו-פריד אמר בקליש'אות':

אהלן שלום, שמח שהצטרפת לפורום הקטן שלנו, אני מאמין שתוסיף קצת צבע לנוף הטיפוגרפי של הפורום.

לפני יותר משנה הצגת לי את תחילת עיצוב האות, וכבר אז אמרתי לך שהפונט הוא יפיפה.
    אני לא מסכים איתך שאי אפשר להפוך אותו לפונט, רק אני חושב שחבל לך לשווק פונט כזה להמונים, פונט מיוחד כזה חבל שילעס ויתעייף וגם לא תרוויח הרבה מזה. עדיף שיהיה בידך לשימושך הפרטי כך שתהיה לך יחודיות כמעצב.

לפני יותר משנתיים הצגת לי 2 פונטים קצת מצ'וקמקים... נראה שהשתפרת מאז המון.

אם תשלים את האותיות הסופיות, אין לי בעיה לסגור לך את זה כפונט שתוכל להשתמש בו באופן טבעי ולא כפי מטבע הלשון שלך שמקורו בספר ישעיהו:[כח,י] כי צו לצו צו לצו קו לקו קו לקו זעיר שם זעיר שם. היינו שלא תצטרך להעמיד את האותיות אחד לאחד באופן ידני. כמה מילים שם וכמה מילים שם.
    כי את מטבע הלשון שלך חזר ישעיהו לומר בפסוק השלישי לאחר מכן [כח,יג] והיה להם דבר יקוק צו לצו צו לצו קו לקו קו לקו זעיר שם זעיר שם למען ילכו וכשלו אחור ונשברו ונוקשו ונלכדו. היינו השימוש שלך באופן כזה יהיה מינימלי. בגלל הקושי בלהשתמש באותיות בצורה כזאת.

אם תרצה שפונט כזה יהיה באמת שימושי בעיצובים שלך, אולי כדאי שתעצב סט אותיות ממותנות יותר, שיוכל לעבוד גם כטקסט כך שתוכל להשתמש בפונט הזה לכותרת ואת הפונט הדומה הממותן יותר לשאר הטקסט. כי פונט כזה מתאים לכה מילים בודדות בלבד, ומה תעשה עם שאר הטקסט??? תשתמש בטיפוס אות שונה לגמרי???

איך שלא יהיה, האותיות כאותיות הן יפות ביותר. אך בגלל ההקצנה הצורנית המוגזמת שלהן שימושו כפונט יהיה מוגבל ביותר.
    כפי שאמרתי, נסה ליצור סט ממותן יותר.

ר' אליהו יונה - ברשותך אתחיל מהסוף.
    ידוע ידעתי על פורום טיפוגרפיה, אך לא פתחתי שם, מאחר ולפי דעתי לא הגעתי לדרגת מעצב טיפוגרפי, אלא מעצב עיצובי, כפי שחזרתי על דעתי שאין אלו אותיות, אלא עיטורים המכילים ברמז אותיות...
    אכן, אתה חולק, ויש לך כתפיים גדולות מספיק בכדי לקבוע, ובטלה דעתי בפני המומחים.
    מעריך שלמרות שידעת כבר אז שהפונטים שניסיתי לעצב הם "קצת מצ'וקמקים" (למרות שאז בעיני הם נראו לא פחות מה"מונה ליזה"...), בכל זאת פרגנת לי הרבה, ונתת לי תחושה שעדיי לגדולות...
    עצותיך חכמות ועשירות ניסיון, אולם לעצב אות דומה ומקבילה - התעייפתי, יספיק לי לראות את זה במקום או שניים מתאימים, ובאתי על שכרי.
    אה, ותודה רבה על הנדיבות לעזור לי עם ה"תכנות", רק לראות את ברשימת הפונטים באינדי' "פונט שלי" יספק אותי לתקופת מה...
    האמת די התייאשתי מעיצוב עצמי של פונטים (מה גם שיש מספיק, ותרומתי לא תהא מכרעת), עכשיו אני מסתקרן על הפקות דפוס (לא שאני מפיק מי-יודע-מה, אבל בכל אופן תחום מעניין מאד), אני חושב אולי לבקש מהגדולים כאן לארגן סיור. אפתח ע"כ אשכול עם בקשה והצעה לסדר.

שוב תודה לך ולכולם על המילים החמות.

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

8

2.3k
משתמשים

4.1k
נושאים

31.7k
פוסטים