אודות פורום טיפוגרפיה

• שלום לכם חבר'יעס.
    ראשית דבר, אציג את עצמי.
    שמי אליהו פריד (ואני מציין זאת כי משם הניק שלי לא יכולתם בשום פנים לנחש זאת :))
    אני בעיקר מעצב אותיות ובעלים של חברת 'פונטייפ'. (וגם את זה אני מציין, כי לא יכולתם לנחש זאת לולי גיליתי לכם רז זה:))

תת-הפורום "טיפוגרפיה" נוצרה ע"י מנהל הפורום גולן, על מנת לתת לגיטימיציה להשתתפותי כאן בפורום.
    וזאת לאחר שיחה שהייתה לי איתו, שבו הסכמנו שנינו, שבין אם ארצה ובין אם לא ארצה, כל מילה שאומר בעניין טיפוגרפיה או עצוב אותיות, הרי במוכרח שתהא זו אמירה שיווקית.
    ואפילו באם אגיב באשכול ואעיר הערה כלשהי על לוגו או על מודעה, הרי אף תגובה זו תהיה לה השלכה שיווקית. וזאת בשל העובדה הפשוטה, שבניגוד אליכם כל משתתפי פורומי העיצוב והגרפיקה כאן בפורום מקצועות, אשר לקוחותיכם הם בעלי עסקים, מוסדות, חצרות חסידיות וכו', ואשר אין להם גישה לכאן. הרי שקהל לקוחותי הפוטנציאלים הלוא הוא אתם עצמכם , משתתפי פורומי העיצוב והעימוד למיניהם.
    והנה, הואיל ואחד מחוקי הפורום הבסיסים,
    סעיף 4. "פרסומים סמויים - גלויים או קישורים מתגמלים."
    --- "אין לפרסם שום פרסום ואפילו לא בעקיפין ללא אישור." ---
    הגעתי להסכם עם מנהל הפורום גולן לקבל אישור מיוחד, אשר מאפשר את עצם השתתפותי בפורום "עיצוב PRO".

פורום זה, פורום מקצועות מבחינתי הוא פורום חדש ומרענן. והחלטתי להשתתף בו מכמה סיבות.
    א] כללי הפורום. כל עוד כללים אלו יאכפו ויחזיקו מעמד, אף אני אחזיק כאן מעמד.
    ב] שנים רבות התגעגעתי לשנים בהם פורום פרוג היה פורום מקצועי, קטן וחרדי. פרום שבו יכולתי להגיב מקצועית נטו.
    על אף האמור לעיל, חשוב לי להצהיר ולהבהיר לכם, כי השתתפותי כן בפורום היא מקצועית נטו. תגובותי תהיינה מקצועוית, מוסברות ומנומקות.
    אני מאוד רוצה שתתיחסו אלי כאל מעצב רגיל מהשורה ולא כבעלים של חברת "פונטייפ", ותבינו כי בשום פנים ואופן איני מערב בין ענייני פונטייפ לפורום עיצוב גרפי.
    ואני אומר זאת, בהיות שאני בהחלט לא רוצה שיווצר אצלכם התחושה שהתגובות שלי כן הן תגובות הנובעות מאינטרסים עסקיים או שיווקיים, גם כאשר אכתוב על ענייני טיפוגרפיה ופונטים.
    ורק אומר במאמר מוסגר. שאם כן הייתי רוצה לשווק פונטים בפורום, הרי שפרוג היה המקום שהיתי עושה זאת. והואיל ורובכם מפרוג, תראו שגם שם כבר שנים על גבי שלא ביצענו שן פעולה שיווקית בפרוג).
    ג] בדיוק כמו שאתם מעלים עבודות עיצוב לחוו"ד או לשיתוף, כך גם אני כמעצב, הייתי רוצה לעלות עבודות לחוו"ד או לשיתוף. אך דא עקה, שעבודותי הן בעיקר פונטים. אך כחברת פונטים, פונטים שעדיין לא יצאו לאור הם סוד מסחרי. אך הואיל ומדובר כאן במקבץ קטן מאוד של מעצבים ושלא כמו פרוג שלו הייתי מעלה לשם פונטים שלא יצאו לאור, בעצם אני מראה אותם לכל העולם כולו. וזאת כולכם תוכלו להבין, שאני לא יכול בשום פנים ואופן לעשות כזה.

פורום טיפוגרפיה מטבעו, הוא פורום שמנהל בעצלתיים. מעצבים רבים מרגישים שהואיל והם לא מבינים בפונטים והם מגיבים למעצב אותיות מקצוען ובעל וותק, הם מתביישים להגיב.
    אני מבקש מכם, אל נא לכם להתבייש. אם יש לכם הערה או להצביע על נקודה שלא מצאה חן בעיניכם. אל נא תהססו לשנס מותניים ולהגיב. אם תצדקו, הרי שאגש לתקן. ואם לאו, אסביר את עצמי בפוטרוט. וכך עם הזמן תלמדו דברים חדשים על טיפוגרפיה ועיצוב אותיות שאת חלקם לא תוכלו ללמוד ממקור אחר חוץ ממני.
    ואך אומרים "ומתלמידי יותר מכולם"

ובקשה לי אליכם. אל תעלו לכאן אשכולות כגון "מי מזהה את הפונט הזה"? או "איזה פונט זה"? - שאלות אלו שאלו בעיצוב גרפי רגיל

http://מקצועות.com/category/2/עיצוב-גרפי-בקשות-מתחילים

מעבר לכך, שאציג כאן טיפוסי אות לפני שהם יוצאו לאור. חברי הפורום כאן יקבלו מידי פעם פונט מתנה וכמובן שירות לקוחות ממני עצמי, ולא רק מהמשרד.

אני מקווה שהפורום 'טיפוגרפיה' יהווה פורום, אשר תהווה תועלת לקהל המעצבים כאן ב"מקצועות"

בברכה
    אליהו פריד

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

14

2.3k
משתמשים

4.1k
נושאים

31.6k
פוסטים