יומן בתיה

• שרה דויטש

אני לא גומרת להתפעל, @רבקה-ינובסקי. איזו עבודה מטורפת, מושקעת, מדהימה! וכמה ידיים שבחשו בה, היא יצאה מושלמת!
    ואני לא מדברת על כך שהתמונות שהעלית תפסו לי את המחשבה עד עכשיו.
    מעניין אותי מאד לשמוע ממך עוד על מאחורי הקלעים.
    את מסכימה?

אם כן, אתחיל:
    ספרת שאי-שם בתקופת החורף מתחילים כבר לשבת על היומן החדש של השנה הבאה. איך מתקבלת ההחלטה על הקונספט העיצובי?
    טרנדים? אומנות? הולכים למוזיאונים וככה מחליטים? צריך הרי שכל העוסקים בדבר יתחברו לחומרים, למה שהם מבטאים, ליחסי הגומלין שהם מקיימים ביניהם.
    סיעור המוחות של ההשראות (זה שהעלית לנו תמונת תיקיה ממנו), זה כבר אחרי ההחלטה איך לעצב, לא?

ועוד שאלה: ספרת על כך שתוך כדי מערכת הצילומים, היית צריכה לכוון את הצלם להזיז - להוריד - לשנות - לגעת - ולצלם שוב... חשבתי, למה אי אפשר להדפיס סקיצה עם מקומות מסומנים מראש, סימונים לאבנים-צדפים-וכל היתר, ולפי זה לבנות את הדף לצילום? אמור לכאורה להיות יותר קל ופשוט, לא? בכל מקרה, גם פה יש זרימה, אבל הרבה יותר מודרכת ובנויה ופחות עבודה לך ולצלם ולאומנית.

• קודם כל תודה!
    ותודה לשרה על המגירה הנפלאה ועל הבמה ליומן שלנו, היה כיף לכתוב ולהכנס שוב לכל התהליך.
    לשאולותייך:
    זה תלוי, כל שנה היה משהו אחר. שנה שעברה, היה לנו יומן של מנדלות, החלטנו מראש ש"השנה הולכים על מנדלות" יהא מה שיהיה. כי זה היה הטרנד הכי חם.. (אני רציתי שיקראו לו "יומנדלה" - לצערי לא עבר.) ואז התחילו השיטוטים, וההשראות, וחיפוש האומנים וכולי.
    השנה חיה ואני דיברנו בינינו על כמה רעיונות, תוכלי לקרוא על זה במגירה. התמונה שאת רואה, זה היה אחד הרעיונות שהבאתי לפגישה, והוא זה שהתקבל. סיעור המוחות של ההשראות זה מה שאני אספתי מפה ומשם כדי להראות להן את הכיוון.
    לשאלתך השניה, ברור שבנינו סקיצה וכמה סקיצות. אבל היות שמדובר פה בעבודה טבעית לגמרי, לא היה מנוס. את החול למשל, אילה פיזרה על המקום, ואת האבנים הניחה (בלי דבק! שלא יהיו סימנים) - היות שזה אומנות מאד טבעית ורגישה, היו לנו תזוזות.
    חשבנו גם על אופציה של הדפסה, אבל היות שהיצירות היו ענקיות - כל אחת ברוחב מטר ועשרים, זה לא היה כל כך אפשרי, מה גם שחששנו שיראו מתחת ליצירה את הסקיצה וזה יגרום לעוד עבודת עיבוד מיותרת.

• E

עבודה אלופה!
    אין מה לומר...
    יש לך תיק עבודות? עוד פרוייקטים שאת עושה?

• P P P משתמש מתקדם

אין מה לומר
    זאת השראה רצינית
    פרויקט המצריך סבלנות אין סופית............
    חבל שאין לי עדיין בנות גדלות לראות את זה ממש מקרוב.. 🙂

• p

יש לציין שראיתי את היומן במציאות והוא פשוט מושלם!!!!

• משתמש מתקדם

@grafix אמר ביומן בתיה:

חבל שאין לי עדיין בנות גדלות לראות את זה ממש מקרוב.. 🙂

יש לי 2 יומנים כאלו בבית
    כשהבנות שלי הביאו אותם הביתה
    הייתי פשוט בהלם ממה שראיתי
    לקחתי אותם לידי
    ובמשך שעה ארוכה לא גמרתי להתפעל
    לנסות ולהבין מה הולך שם
    וכמה שהתעמקתי יותר הייתי בהלם יותר
    רעיון מטורף עם כ"כ הרבה השקעה
    ועכשיו אחרי קריאת המגירה
    זה בכלל הוציא אותי מן הכלים.

@רבקה-ינובסקי
    נ.ב. סליחה אם אני מוציא את האוויר
    אבל מה יצירה כזאת עושה לבנות בגיל כזה?

• @גרפילוק אמר ביומן בתיה:

אבל מה יצירה כזאת עושה לבנות בגיל כזה?

אם לא עושה לבנות, עושה לאמהות..
    האמת השנה היומן היה ברמה גבוהה, התאים יותר לכיתות הגבוהות (ו-ח) ושמענו ד"שים מהרבה אמהות.
    אבל גם הכיתות הנמוכות אוהבות אותו.
    יש שנים שהיומן מתאים יותר לכיתות נמוכות. משתדלים לגוון...

• @רבקה-ינובסקי מצטרפת להתלהבות מהיומן
    בהחלט עבודה מדהימה!
    למדתי מהפרויקט שלך שעם קצת ראש גדול
    השמיים הם הגבול...

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

3

2.1k
משתמשים

4.0k
נושאים

31.2k