עוסק פטור משותף לשני בני הזוג

• איך עושים את זה?

בטופס מס הכנסה 5329 יש אפשרות לרשום שהעסק מנוהל ע"י שני בני הזוג
    ופשוט לרשום פה?
    7394c8ef-a66e-48ae-88ca-24422ccc2159-image.png

אבל מה זה שם החברה ומספר החברה??

יש פה מישהו שיודע?

• @מירי123 ?
    ואולי מומחים נוספים שיודעים?

• @לבנדר אם הכוונה לשם החברה /העסק.
    זה שם שאתה בוחר איך לרשום את העסק.
    מספר עוסק הוא מספר זהות של בעל העסק אלא אם כן זה חברה שהיא ישות נפרדת ויש לה מספר משל עצמה.
    בטופס המוצג נראה שניתן למלא שני שמות ושני מספרי עוסק שונים, לא רוצה לקחת אחריות בלי לקרוא את הטופס המלא וידע במקרה דומה

• @by6199 תודה על ההסבר
    מודבר בטופס הזה

הכוונה הוא לא לבחור שם לעסק, אלא לרשום ששני בני הזוג מנהלים במשותף בעסק
    חשבתי שאפשר לרשום את פה שני בני הזוג

הבנתי מרו"ח שאין אפשרות?
    כלומר אפשר רק לדווח בדוח השנתי על בן זוג עוזר

האם זה אכן כך?
    אשמח להסבר מה אומר השורה הנ"ל

• מומחה P משתמש מתקדם

@לבנדר אמר בעוסק פטור משותף לשני בני הזוג:

@by6199 תודה על ההסבר
    מודבר בטופס הזה

הכוונה הוא לא לבחור שם לעסק, אלא לרשום ששני בני הזוג מנהלים במשותף בעסק
    חשבתי שאפשר לרשום את פה שני בני הזוג

הבנתי מרו"ח שאין אפשרות?
    כלומר אפשר רק לדווח בדוח השנתי על בן זוג עוזר

האם זה אכן כך?
    אשמח להסבר מה אומר השורה הנ"ל

בפתיחת תיק עוסק מכניסים פרטים של אחד מבני הזוג בלבד שהיא יקרא ה"נישום העיקרי" ובסעיף ב' ממלאים את האופציה שהעסק מנוהל ע"י שני בני הזוג.
    בדוח השנתי תסמנו שהבן זוג עוזר בהשגת ההכנסה ואז החישוב יהיה מאוחד לשניכם יחד.
    במקרה של בעיות / חובות וכאלו דברים - מ"ה דורש שתהיה לו כתובת ברורה למי לפנות, לכן צריך שהתיק יהיה רשום ע"ש מישהו ספציפי. (זה יכול להיות גם חברה / שותפות וכד', העיקר יישות מוגדרת)
    הסעיף שאותו סימנת לא רלוונטי כאן, הוא מדבר על הכנסות מחברה / מניות, תתעלמו ממנו.
    הצלחות!

• @מירי123 איזה תועליות ישנם מרישום בן הזוג?
    והאם הוא מועיל גם למס הכנסה שלילי לשני בני הזוג?
    האם ישנם גם הפסדים?

• P P ניהול

לא יודע אם קשור, רק נתקלתי בזה לפני יומיים:
    אם אחד מבני הזוג הוא אזרח חו"ל (ארה"ב), ואתם מגישים דיווח בכדי לקבל החזרי מיסים, עדיף לרשום את העסק על בן הזוג הישראלי...

• ברשותי עסק שאני הפעילה בו, אך רשמתי את בעלי בתור 'עוזר' על מנת שגם הוא יוכל לנהל את הענינים מול הרואה חשבון או רשות המיסים . זה פשוט יותר נוח. מעבר לזה לגבי מס הכנסה שלילי וכו' אין לי מושג.

• @חני-פריד אמר בעוסק פטור משותף לשני בני הזוג:

ברשותי עסק שאני הפעילה בו, אך רשמתי את בעלי בתור 'עוזר' על מנת שגם הוא יוכל לנהל את הענינים מול הרואה חשבון או רשות המיסים . זה פשוט יותר נוח. מעבר לזה לגבי מס הכנסה שלילי וכו' אין לי מושג.

אני מדבר על הכפלה של מס הכנסה שלילי, (ולפעמים בנוסף לפיצול הכנסה בין בני הזוג, שמזכה במס גבוה יותר...) אם מישהו יודע... יכול להיות שאפשר להרוייח בזה המון כסף לאברכים שאינם יוצאים לעבוד ורק עוזרים לנשותיהם בעסקי הפטור

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

11

2.3k
משתמשים

4.1k
נושאים

31.6k
פוסטים