איך מבטלים את הקטנה/הגדלה באופן פורפוציונאלי ?

• P

יש לי פוטושופ CC2019 (בעברית) ואני מעונין להזיז רק את הקירות של המסגרת מסביב של אובייקט מימין ומשמאל ולא למטה ולמעלה
    ff88e48c-cf5f-4c17-80c8-32aba9525094-image.png
    הבעיה היא שכשאני מזיז את המסגרות, הוא מגדיל או מקטין את כל האובייקט באופן פורופוציונלי
    איך אפשר לבטל את זה ? (וכמובן שאוכל גם להחזיר את האופציה הזו)

• המאגר En מומחה PRO 5

@מעמד אמר באיך מבטלים את הקטנה/הגדלה באופן פורפוציונאלי ?:

יש לי פוטושופ CC2019 (בעברית) ואני מעונין להזיז רק את הקירות של המסגרת מסביב של אובייקט מימין ומשמאל ולא למטה ולמעלה
    ff88e48c-cf5f-4c17-80c8-32aba9525094-image.png
    הבעיה היא שכשאני מזיז את המסגרות, הוא מגדיל או מקטין את כל האובייקט באופן פורופוציונלי
    איך אפשר לבטל את זה ? (וכמובן שאוכל גם להחזיר את האופציה הזו)

בזמן ההגדלה או ההקטנה לוחצים על שיפט או קונטרול (אחד משניהם, לא זוכר איזה). אולי ALT.

• P

@קומפיקס אמר באיך מבטלים את הקטנה/הגדלה באופן פורפוציונאלי ?:

בזמן ההגדלה או ההקטנה לוחצים על שיפט או קונטרול (אחד משניהם, לא זוכר איזה). אולי ALT.

חזק !
    כעת גיליתי בזכותך דבר חדש !
    בלחיצה על שיפט מזיזים שמאלה וימינה, ולחיצה על קונטרול זה עושה עיוות למעלה ולמטה של הצד שמחזיקים בלי הצד השני
    ושיפט וקונטרול עושה את שני הפועולות במקביל

• המאגר מנהלים p P

בעיקרון, בשאר התוכנות של אדובי זה הפוך, שגרירה רגילה מקטינה בלי פרופורציה, וגרירה + שיפט עם פרופורציה. כך זה גם היה בפוטושופ עד לפני שנה בערך, אז קלטו שבפוטושופ בגלל שמדובר בתמונות ב 90% מהמקרים רוצים פרופורציה, אז שינו את זה.

• @מעמד
    יש פול קיצורים בפוטו שופ
    אני יעלה לך פה מעט מן זעיר

• אם רוצים להאריך אות (לא כל אות אבל הרבה) וגם לא בכל הפונטים אז אפשר פשוט ללחוץ על שיפט+ת (>) וזה יאריך את האות וכן לפעמים אם לוחצים על שיפט+ץ (<) זה יקפל את האות ל (בעיקרון הבנתי שזה רק פונטייפ) וגם בפונטים של איתמר נתן אז זה ע"י ה+ ושיפט מקף)

• אחד הדברים הכי מעצבנים (עד שתקראו את הקיצור הזה...) בפוטושופ זה שאם לא עשיתי משהו טוב ואני רוצה להחזיר אז אני עושה כמו בכל דבר - Ctrl Z הבעיה שבפוטושופ זה נותן להחזיר רק צעד אחד אחורה... אז פשוט לוחצים את זה בתוספת הAlt (ב2019 זה כבר לא כך ולא צריך אלט)

• שיכפול שכבה Ctrl J

• לשנות גודל Ctrl T

• לשנות גודל לא נגמר בזה... אם יש תמונה וכשאני משנה לה את הגודל היא לא שומרת על יחסיות והיא מתעוותת אז פשוט יש ללחוץ על ה Shift וזה יקטין אותה על התנועה ואם רוצים שזה יגדיל למרכז אז יש להוסיף את ה Alt (וב2019 זה הפוך שיפט עושה שלא ישמור על פורופורציות כמו שהזכירו לעיל)

• אם יש לכם הרבה שכבות ואתם רוצים לקבץ אותם לשכבה אחת (אי אפשר להחזיר!) בשביל שזה לא ישקול הרבה או מכל סיבה שהיא אז פשוט לוחצים על Ctrl Shift E

• אם יש הרבה שכבות ורוצים להכניס אותם לתקיה אז פשוט לוחצים על Ctrl G

• קיצור יפה! אם בחרתם משהו ואתם רוצים להפוך את הבחירה אז פשוט תלחצו על Ctrl Shift I

• אם בחרתם משהו ולא משנה מה תעשו הבחירה נשארת וזה פשוט מרגיז ומשנה דברים אז תלחצו על Ctrl D

• אם עשינו מסכה (ולאו דווקא זה דוגמא) ומחקנו את הרקע ואנחנו רוצים להחזיר טיפה ע"י מברשת והחזרנו יותר מדאי.. אז פשוט משחקים עם השתי חלונות שנמצאים מתחת הכלים עכשיו להעביר מאחד לאחד בצורה ידנית... אז פשוט לוחצים על X בשביל להחליף בניהם

• בשביל להקריב את המסך יש ללחוץ על + Ctrl בשביל להתרחק יש ללחוץ על - Ctrl (יש הרבה דרכים איך ויש גם יותר טובות כמו ללחוץ על Alt ולגלגל עם העכבר אבל זה במקלדת)

• כמובן... הגדלה והקטנה של מברשות אז יש את הדרך הפשוטה ביותר ע"י לחיצה על [ -להגדלה, ו-] להקטנה אבל אם אנו רוצים לדעת איך זה ישפיע על התמונה אז יש קיצור דרך מגניב -פשוט לוחצים על Ctrl וAlt וכפתור ימני בעכבר ומתחילים לשחק תוך כדי שזה יתן צבע אדום מה ההשפעה של זה, וככה: תזוזה לצדדים יגדיל או יקטין את המברשת וללמעלה או ללמטה ישנה את הקשיחות של המברשת (כמה ריכוך בקצוות יהיה)

• וכמובן... איך שומרים אותו בתור תמונה? אם נלחץ על Ctrl S אז זה לא יתן לי אפשרות לשנות פרטים אז יש "קיצור" פשוט ללחוץ על... Ctrl Shift S ואז זה ייתן אפשרות לשמור עם כל הפרטים או Ctrl Shift Alt S

העתקתי מפורום מתמחים טופ
    ויש כמובן עוד פול קיצורים ואכמ"ל

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

1

1.8k
משתמשים

3.7k
נושאים

28.4k
פוסטים