אשכול טיפים ורעיונות לתיקונים ביתיים - משלכם!

• אני קצת חדש כאן ומקווה שאני לפי הכללים. אם לא - אז בבקשה תעירו לי/תמחקו!

האשכול/נושא הזה מיועד להעלאת טיפים ורעיונות יצירתיים משלכם (בדגש, ולא להביא מיוטיוב וכדו') לתיקונים ביתיים במוצרי פלסטיק/ברזל/עץ וכו' שנוגעים לכל אחד בבית שלו, וכל אחד יוכל גם ליישם זאת בצורה פשוטה ויעילה, ויוכל לחסוך את זריקת המוצר או קריאה לכלבויניק.
    [הרבה פעמים אני רואה ליד האשפה מוצרים ביתיים שעם כמה ברגים או קצת ידע מינמלי-זריקתם הייתה נמנעת. והתורה חסה על ממונם של ישראל]

טיפ ראשון שלי, לתיקון מוצרי פלסטיק שנשברו, לרוב אפשר לתקנם. אם כי לא בטוח שהמראה האסטטי ישמר, אולם יש הרבה מוצרים שזה לא כ"כ מפריע.
    אז ככה: כלל ראשון, שמבריגים משהו בפלסטיק יש להשתמש אך ורק בברגים קודחים. 1. שהפלסטיק לא יסדק בהברגה, כפי שקורה לרוב בברגי סיבית-רגילים. 2. המראה של ראש הבורג בצמוד לפלסטיק יותר אסטטי.
    לחיבור שני חלקים חופפים שנשברו אפשר להשתמש בסרגלי ברזל שעלותם זניחה (של 4 חורים 1 ש"ח וכו'). פשוט מצמידים את שני החלקים ומבריגים ברגים קודחים קטנים, מומלץ באורך 15-20 מ"מ, כמובן יש להשגיח-שהצד איליו הבורג יוצא אינו חשוף, שלא יפגע ח"ו באנשים(וגם אם זה מקום חשוף עדיין אפשר לסדר את זה כפי שאני יראה בהמשך). בחלקים שמקום חיבורם הוא זוויתי, אז אם הוא ממש זוית של 90 מעלות אפשר להשתמש בזווית ברזל ולחבר כנ"ל, ואם זה לא ממש 90 מעל'. אז כאן מגיע הטיפ השני שלי: אפשר בקלות לכופף ברזל לכל זווית אפשרית ע"י כמה הכאות פטיש-כשמדובר בזווית שרוצים להרחיב את הצלעות. או בשימוש ב'פלאייר פטנט' כשצד אחד של הסרגל תפוס היטב בפלאייר פטנט ואת הצד השני מכופפים בקלות לזווית הרצויה ע"י פלאייר רגיל (הסוג הגדול יותר).

אני אישית תיקנתי המון מוצרי בית עם השיטות האמורות לעיל (תיקנתי כמה כיסאות, מגלשת ילדים, שולחן פלסטיק גדול שעלותו היא כ400 ש"ח, בימבה גו'ק. ועוד), ובהמשך אני יעלה תמונות, ותוכלו לראות עד כמה פשוט שזה.
    בהצלחה!

אני מצרף תמונה, לא במוצר פלסטיק (זה יגיע בהמשך) להדגמת הרעיון.
    מדובר בכיסא מטבח רגיל, מברזל, שנשבר לו אחד מהרגליים (ההלחמה נשברה), ובשני ברגים פשוטים וטיפל'ה מאמץ זה תוקן.
    היכן שמסומן, נפרדה הרגל מהמסגרת, ובעזרת שני ברגים קודחים, הרגל הוצמדה למקומה,ובמקרה זה, לא ניכר בכלל שהכיסא נשבר אי פעם ותוקן. והכיסא-למקרה שתהיתם-חזק יותר מכשהיה!
    IMG_6087.png

• עוד כמה טיפים בשימוש בסיליקון או בסופר שבע וכדומה:
    א. אם ידיכם התלכלכו (התמרחו - בלשון העם) באחד מן החומרים הנ"ל, אל תעשו את הטעות הנפוצה - לשטוף ידיים, ואז עד שמתפטרים מזה... במקום זה נגבו את ידיכם עם נייר סופג או אפ' נייר טישו רגיל, עד לניגוב מלא של היד!
    ב. (את הטיפ הבא למדתי מעָרֵל אחד שהתקין בביתנו כיור, וכבר אמרו רז"ל ''איזהו חכם-הלמד מכל אדם'') אם אטמתם משהו עם סיליקון, כמו לדוג' החיבור בין שיש המטבח לקיר (פס סילקון-המצריך חידוש במשך השנים), או סתם הדבקתם אובייקט כל-שהוא במיקום זווויתי עם פס ארוך של סילקון, ואתם רוצים גימור נאה ומושלם-פס חלק כדבעי, תקחו מיכל סיליקון שהתרוקן, תכווצו אותו קצת מהצד השני (אליו נכנס אקדח הסילקון) שיווצר כמין U-קצת יותר מחודד, ואחרי שמרחתם כמות נדיבה של סיליקון על כל אורך הפס, פשוט תצמידו את השפיץ הזה שיצרתם עם המיכל על הפס, ותעברו לכל אורך הקו. המיכל פשוט יאסוף את החומר המיותר אל קירבו, יצמיד את הסיליקון למקומו, ויחליק אותו כראוי! שווה לנסות!
    (בל"נ אצרף בהמשך תמונות להדגמת העניין)

• @מתחיל-מומחה תודה תביא עוד רעיונות

• והפעם נעבור לדבק הפורפולארי שלי - דבק חם. כן, קראתם נכון.
    דבק חם - ככל שיהיה יותר חם הוא נצמד יותר חזק, ובפרט במוצרי פלסטיק, שבמגע עם החום הם קצת נמסים ונצמדים היטב לדבק.
    ובכן, מה אפשר להדביק בדבק חם, מהחל כמובן נייר וקרטון ועד לפלטיק ואפ' ברזל!

בתמונה הבאה תראו מוצר פלסטיק - מעמד לנייר סופג, שנפל ונשבר, לא, הוא לא הושלך אל הפח.
    IMG_6095.png

מבט מקרוב

IMG_6096.png

אז כמו שאתם רואים הניצב נשבר מהבסיס, ועם דבק חם בנדיבות, בין הניצב לבסיס ומסביב שני השברים, הוא שורד כבר יותר משנה ולא מראה כיון למות בקרוב...
    ובעיקר, לא רואים כלל שהוא תוקן אי פעם. הגליל מכסה את מקום השבר.
    אכן לא מדובר במוצר יקר, אבל ברעיון הזה אפשר לתקן מוצרים שערכם גבוה יותר.
    רק תקפידו שהדבק יהיה רותח כדבעי.... וכמובן לשמור על עצמכם, דבק חם עלול להיות מסוכן!
    לשדרוג הרעיון, ניתן לחמם קצת את מקום השברים עם אש, כך הדבק והפלסטיק ממש יהפכו לאחד...
    ועוד בדבק חם.
    לפעמים מתנתקים ממקומם דברים המודבקים בדבק חם (לא במה שאני מדביק...😁), בעיקר זה קורה ביצירות ובקישוטים. בשביל להדביק אותם שוב אין צורך לשלוף את מכשיר הדבק חם, פשוט תחממו מעט ע"י אש את מקום החיבור עליו יש דבק חם מהפעם הקודמת, עד שהדבק נמס, וכמובן להדביק.
    וכן, אם רוצים להדביק משהו קטן אין צורך כל פעם לשלוף את המכשיר ולחכות שהוא יתחמם, פשוט שמרו לעצמכם חתיכות קטנות של דבק חם, ובשעת הצורך תחממו עם אש ותדביקו!
    רק בזהירות שלא תשרפו לעצמכם דברים חשובים.

בהצלחה!

נ.ב. גם אם הרעיונות הם פשוטים, ויהיו כאלה שירימו גבה ויאמרו: נו, רעיון מוכר!
    עדיין יש כאלו שלא חשבו על רעיונות פשוטים אלו, ויכולים להיעזר בהם.

• P P משתמש מתקדם

וכמובן לשמור על עצמכם, דבק חם עלול להיות מסוכן!**

מנסיון. ומדא הסבירו לי שכשמשתמשים בדבק חם-שתהיה לידכם נטלה עם מים, לטבול באותו רגע במים, זה משפיע על חומרת הכוויה

• והיום, טיפ קטן לצירים חלודים, מגירות שחורקות, חלונות שנעים בקושי על המסילות וכדומה.
    יש כמובן תרסיס שמן יעודי, שניתן לקנייה בכל טמבור, התרסיס אגב יעיל להפליא.
    אבל, אם נתקעתם ללא התרסיס הנ"ל, או במקומות שהתרסיס לא עוזר. ניתן למרוח וואזלין טהור על המסילה/ציר, עובד פלאים.
    ולא רק שעובד, אני ממליץ להשתמש בוואזלין טהור לכתחילה, במסילה של חלון קשה-הזזה, או במסילה של מגירה חורקת, אפקט ההשפעה שלו נשמרת לאורך זמן!
    כמו"כ בדלתות זזות וכו' הוזאלין שנמרח במסילה לא אמור להפריע לאף אחד, והשומן נשמר לאורך ימים!
    בהצלחה!

• טיפ קטן למקרה בו מבריגים בורג בעץ, אך אויה! החור הורחב! והבורג לא נתפס.
    קורה לעיתים בצירים של דלתות ארון ועוד.
    א. ניתן להשיג בכל טמבור ברגים רחבים יותר - 5 מ"מ, (4 מ"מ זה רוחב הברגים הסטנדרטיים), והם בד"כ יתאימו לחור.
    ב. למקרה בו החור רחב מדאי, או שא"א להבריג בורג רחב. אז יש את העצה המוכרת למלאות את החור בשברי קיסמין או גפרורים, אבל בכדי שזה יחזיק זמן רב, מומלץ להוסיף לשברי הקיסמין או הגפרורים "דבק נגרים" (ניתן להשגה בכל טמבור), ולהמתין פרק זמן עד שיתייבש - חצי שעה עד שעתיים - תלוי בכמות הדבק ובגודל החור ואז להבריג את הבורג לחור שבעצם הפך לחתיחת עץ!
    לשדרוג הרעיון מומלץ לקחת נסורת ולערבב אותה עם דבק נגרים, ולמלאות עם העיסה את החור ולהמתין לייבוש מלא, אז זה הופך ממש לחלק מהעץ.

• קורה שמושב כיסא מתפרק מהבסיס, זה קורה בעיקר בכיסאות מטבח. וגם לא עוזר להבריג שוב את הברגים, מכיוון שהחור השתפשף והורחב. ניתן כמובן להשתמש בטיפ שבפוסט הקודם, אך לנסיוני במושבי כסאות הפתרון הנ''ל לא מחזיק מעמד מכיוון שמושב הכסא עשוי מעץ זול ולא יעבור זמן רב והמושב שוב יתנתק.
    בשביל זה אני מביא רעיון שיועיל אחת ולתמיד. במקום להבריג בורג בחור היעודי בברזל, לקחו סרגל ברזל בן ארבע חורים או שני חורים(ניתן להשגה בכל טמבור, עלותו 0.5 ש''ח) והצמידו אותו מעל הברזל היכן שממוקם החור והבריגו בשני הצדדים. אני מצרף תמונות להדגמה.

מצלמת פלאפון0268.jpg
    מצלמת פלאפון0269.jpg
    וכן, אם אין צופצי'ק ברזל כמו בתמונה,שבו נכנס הבורג, אלא הבורג נכנס ישירות מהבסיס (ואז א''א לחבר סרגל כנ''ל). אפשר לחבר מחזיק צינור שהוא כעין חצי עיגול עם שני חורים בצדדים להכנסת ברגים, להניחו על פס הבסיס ולהבריג בשני הצדדים. כמובן שיש לבחור במחזיק צינור בגודל תואם

• בדורינו אנו - דור המוצרים הזולים, נוטים ספרים רבים להתקוטט עם כריכתם 🙂 , כלומר, קונים ספר חדש ואחרי תקופה קצרה הכריכה נקרעת מהספר למרבה הצער 😞 ...

אני מדבר כרגע בעיקר על ספרים בכריכה קשה, ישנם אנשים שאכן עינם בראשם, וכל ספר חדש שחשוב להם (כגון ספרי קודש) הם שולחים לכורך מקצועי שיכרוך את הספר ושלום על ישראל.

אך מה יעשו אם הספר לא נכרך, ואויה הוא נקרע? או שישנם אנשים שלא כ"כ מחבבים לראות את ספריהם מצופים ועטופים בדבק שחור, ומשום כך הספר לא החזיק מעמד (על אף שישנם ספרים שכריכתם ע"י כורך מקצועי שעושה עבודה יפה- מיפה אותם!)

ניתן כמובן לשלוח לכורך מקצועי, או לכרוך לבד (זה לא מאוד קשה - אם יהיה ביקוש אעלה בעז"ה הדרכה מפורטת).

אך יש פיתרון אחר שיעזור לכם לתקן את רוב הספרים שנקרעו, וזאת ללא דבק בד שחור מבחוץ!

IMG_6217.JPG

אם הספר קרוע ממש כמו בתמונה, אז מצויין!
    מרחו בנדיבות דבק מגע (כן, הצהוב עם הריח החריף) על שני החלקים הקרועים, חכו זמן מה, בחוף כ 15 דקות ובקיץ כ 7 דקות, והצמידו היטב את החלקים.
    מומלץ להעמיד את הספר אחרי ההדבקה על צידו, ולתמוך בו בעזרת חפצים או ספרים כמו זה, לא ממש כי מומלץ להניחו על משטח יציב, התמונה היא רק להדגמה.

IMG_6219.JPG

באותה דרך תדביקו גם אם הכריכה נפרדה לגמרי מהספר.
    וכן אם הכריככה לא נפרדה ממש מהספר כמו בתמונה למעלה אלא היא מאוד רופפת, כדאי אפ' לחתוך את הכריכה מהספר - בעדינות עם סכין יפני - ולהדביק.

אם אין לכם דבק מגע, ניתן להדביק עם דבק חם בדיוק באותה הדרך. רק להקפיד שהדבק חם יהיה רותח הכי שאפשר. להצמדה מושלמת.

למעשה יתכן ודבק חם יהיה יותר מוצלח מהדבק מגע, הן בזה שאין צורך להמתין-אפשר מיד להדביק, והן בזה שהוא דבק ידידותי יותר ללא ריח חריף ומצוי בכל בית. אך באיכות ההדבקה, ושמירת ההדבקה לאורך זמן- לא יודע מה יותר טוב.
    ימים יגידו...

• P

@מתחיל-מומחה מה רע בדבק הנוזלי הלבן שמשתמשים בבית הספר ??
    אני הדבקתי איתו הרבה ספרים בישיבה כשכרכתי והיה מצוין
    גם לאחרונה הדבקתי סידור קטן כריכה רכה שהכריכה נפרדה מהסידור, ומחזיק יופי

• וואו טיפים חשובים ויפים
    תודה רבה רבה

• @מעמד אמר באשכול טיפים ורעיונות לתיקונים ביתיים - משלכם!:

@מתחיל-מומחה מה רע בדבק הנוזלי הלבן שמשתמשים בבית הספר ??

לא נראה לי שהוא מספיק חזק, שישאר לאורך זמן. בפרט לא לספרים גדולים.

• @מתחיל-מומחה אמר באשכול טיפים ורעיונות לתיקונים ביתיים - משלכם!:

עוד כמה טיפים בשימוש בסיליקון או בסופר שבע וכדומה:
    א. אם ידיכם התלכלכו (התמרחו - בלשון העם) באחד מן החומרים הנ"ל, אל תעשו את הטעות הנפוצה - לשטוף ידיים, ואז עד שמתפטרים מזה... במקום זה נגבו את ידיכם עם נייר סופג או אפ' נייר טישו רגיל, עד לניגוב מלא של היד!

יש עוד רעיון מצוין לנקות את הידיים מהדבק, סופר 7 וכדו'
    פשוט לנגב את היד אם שקית נילון מרשרשת ותוך דקה שתיים לא ישאר לכם זכר מהסופר 7

• בהקשר להדבקת פלסטיק יש דבק משהו כמו בשם CEAN4 סיאן 4 משהו כזה שמדביק בצורה חזקה בדרך כלל הוא לא נשבר אחרי זה באותו מקום

• אולי הרעיון הבא לא כ"כ קשור לאשכול וגם קצת משונה, אבל אני מאוד נהנה ממנו.
    היום אתן לתמונות לדבר במקומי...
    MVI_6268.gif

מה בעצם אנחנו רואים כאן?
    חיבור שני חוטים פשוטים למזגן, להורדת והעלאת התריס בקליק!
    נכון שבד"כ יש בשלט אפשרות כזו, אבל - א. ישנם מזגנים שהאפשרות הזו כבר לא עובדת. ב. לא תמיד השלט נמצא בהשג יד. ג. כאן זה במשיכה קלה. ד. יעיל במיוחד לשבת!
    אז למי שלא מפריע שישתלשלו לו חוטים בצד המזגן, מוזמן לנסות. - לא יאהב יוכל להוריד בקלות.

IMG_6269.JPG

עם מעט דבק חם חיברתי שני חוטי כריכה לתריס המזגן כמו בתמונה המצורפת. ניתן להשתמש בחוט דייגים שקוף וכך לא ישימו לב כלל שמחוברים חוטים למזגן.

בהצלחה.

• P

@מתחיל-מומחה אמר באשכול טיפים ורעיונות לתיקונים ביתיים - משלכם!:

א. ישנם מזגנים שהאפשרות הזו כבר לא עובדת. ב. לא תמיד השלט נמצא בהשג יד.

אם האפשרות זו לא עובדת אז זה רעיון מצוין, אבל אם זה עובד רק השלט לא בהשג יד - אז אולי זה יהרוס את המזגן, לא ?!

• @מעמד אמר באשכול טיפים ורעיונות לתיקונים ביתיים - משלכם!:

אם האפשרות זו לא עובדת אז זה רעיון מצוין, אבל אם זה עובד רק השלט לא בהשג יד - אז אולי זה יהרוס את המזגן, לא ?!

יתכן, אבל לא נראה לי. הרי בכל מקרה המון אנשים מזיזים את התריסים ידנית מכל מיני סיבות - בפרט בשבת אז ככה זה יהיה בקלות!

• P P משתמש מתקדם

אבל זנ רק להוריד.
    איך אפשר להעלות?

• @נעמי-בוקרה-20710 אמר באשכול טיפים ורעיונות לתיקונים ביתיים - משלכם!:

אבל זנ רק להוריד.
    איך אפשר להעלות?

מושכים את הצד השני של החוט

• P P משתמש מתקדם

@ch-c אמר באשכול טיפים ורעיונות לתיקונים ביתיים - משלכם!:

@נעמי-בוקרה-20710 אמר באשכול טיפים ורעיונות לתיקונים ביתיים - משלכם!:

אבל זנ רק להוריד.
    איך אפשר להעלות?