לא ניתן להתחבר לא' המחשבים ברשת

• יש לי במשרד 4 מחשבים המחוברים לאותו רשת.
    אחד המחשבים (עם ווינדוס 10, אם זה חשוב) נעלם לאחרונה מהרשת, כלומר אני לא מצליח להתחבר אליו, לא לתיקיות המשותפות שבו ולא בשולחן עבודה מרוחק (RDP).
    מה שמוזר, שבכיוון ההפוך היינו מהמחשב הזה לשאר המחשבים ברשת, ההתתחברות עובדת מעולה.
    מה שעוד יותר מוזר, שבבדיקת ping במחשבים האחרים, המחשב מזוהה כרגיל.
    מה יכול להיות הבעיה ?
    @שאל-את-המומחה

• מומחה PRO ניהול

@ליכט אמר בלא ניתן להתחבר לא' המחשבים ברשת:

יש לי במשרד 4 מחשבים המחוברים לאותו רשת.
    אחד המחשבים (עם ווינדוס 10, אם זה חשוב) נעלם לאחרונה מהרשת, כלומר אני לא מצליח להתחבר אליו, לא לתיקיות המשותפות שבו ולא בשולחן עבודה מרוחק (RDP).
    מה שמוזר, שבכיוון ההפוך היינו מהמחשב הזה לשאר המחשבים ברשת, ההתתחברות עובדת מעולה.
    מה שעוד יותר מוזר, שבבדיקת ping במחשבים האחרים, המחשב מזוהה כרגיל.
    מה יכול להיות הבעיה ?
    @שאל-את-המומחה

יש לו אולי את אותו שם כמו מחשב נוסף?
    או, שקיבל IP ידני כמו מחשב נוסף ברשת.

בכל מקרה, תמיד אפשר לאפס את ההגדרות באותו מחשב ספציפי ולהגדיר שוב.

• @פרסומון
    יש לו שם ייחודי.
    הראוטר מוגדר לא לחלק כתובות ip ולכן הוגדר לו כתובת ידנית, הכתובת אינה זהה לכתובות של מחשבים אחרים.
    גם בבדיקה (במחשב אחר ברשת) דרך התוכנה הזאת, המחשב המדובר מזוהה על הכתובת שהוגדרה לו.

כבר איפסתי את ההגדרות, אבל אז הוא כמובן הפסיד את כל החיבור לרשת, מכיון שכאמור חייבים להגדיר לו כתובת ידנית.

• מומחה PRO ניהול

@ליכט אמר בלא ניתן להתחבר לא' המחשבים ברשת:

@פרסומון
    יש לו שם ייחודי.
    הראוטר מוגדר לא לחלק כתובות ip ולכן הוגדר לו כתובת ידנית, הכתובת אינה זהה לכתובות של מחשבים אחרים.
    גם בבדיקה (במחשב אחר ברשת) דרך התוכנה הזאת, המחשב המדובר מזוהה על הכתובת שהוגדרה לו.

כבר איפסתי את ההגדרות, אבל אז הוא כמובן הפסיד את כל החיבור לרשת, מכיון שכאמור חייבים להגדיר לו כתובת ידנית.

תיקיה ספציפית אתה גם לא מצליח לשתף?

• @פרסומון
    הבעיה היא לא בשיתוף, אלא בהתחברות.
    כלומר אין לי שום דרך ל'התחבר' למחשב, וממילא גם לא לתיקיות המשותפות שבו.

התקדמתי קצת.
    אחרי שפעלתי לפי ההוראות כאן, המחשב כבר 'נראה' ברשת (במחשבים האחרים), אך עדיין לא ניתן להתחבר אליו.

• @ליכט
    המחשב לא מזוהה רק לפי שם מחשב או גם לפי כתובת IP ?

• @master
    גם לפי כתובת ip.

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

1

2.0k
משתמשים

3.9k
נושאים

30.6k
פוסטים