איזה אורגן מומלץ לי ?

• P

אני בתחילת דרכי בנגינה במגמת התקדמות (כלומר תווים אני יודע ואקורדים בסיסים)
    אני רוצה אורגן גם שישמע טוב ואיכותי, שיהיה קל לתפעול ולנגינה ושלא יהיה בסיסי אלא שיתאים גם לנגן מתקדם
    אין לי ידיעה בתכנות מקצבים
    מה אתם ממליצים ?

• P ניהול

עד איזה מחיר?

• P

חפש קורג מתוכנת טוב מ-pa600 ומעלה הם כולם קלים ונותנים יכולות של מקצועי (בשונה מחברות אחרות שבדגמים הפשוטים לא מכניסים מוטיבים מקצועיים)

• P משתמש תומך

@אלישע אני מבין מאוד את התשובה שלך, וגם אני הייתי עונה ככה, אבל המחיר שלו... מעל 2000 ש"ח.
    אינני יודע אם @מעמד מתכוין להשקיע עד כדי כך. בכל אופן, לענ"ד האורגניות של ימאהה הביתיות PSR 430 וכו' [צריך לבדוק איזו PSR נמכרת היום] נחמדות מאוד במחיר סביר של מתחת 1000 ש"ח וביד 2 יותר זול ויותר מצוי.
    [כמעט ולא מוצאים את המקצועיות באתר יד 2].

• P

@margalit אמר באיזה אורגן מומלץ לי ?:

עד איזה מחיר?

אני יותר רוצה לשמוע מה הכי מתאים מבחינת הכלי ואחרי זה אני אחליט על המחיר.
    זה כמו שבתחומים היה פעם דיון על איזה מצלמה לקנות, ואני שאלתי את @GolanArt האם מצלמה ב800 ש"ח זה איכותי, והוא אמר שזה לא איכותי.
    ואז שאלתי על מצלמה ב1000 ש"ח וגם זה לא היה רציני מדי
    בסוף קניתי ב1550 (קנון G9 שהיא מקצועית בינונית)
    גם באורגן אני מעונין לשמוע תועלות לפני שאני אחליט על מחיר
    ואין לי כוונה לקנות PA4/3
    אבל פחות מזה יש כיוון
    מה ההמלצות ?

• P

@אלישע אמר באיזה אורגן מומלץ לי ?:

חפש קורג מתוכנת טוב מ-pa600 ומעלה הם כולם קלים ונותנים יכולות של מקצועי (בשונה מחברות אחרות שבדגמים הפשוטים לא מכניסים מוטיבים מקצועיים)

אתה מתכווין ביד 2 ?
    לא כדאי לי לקנות חדש ולהכניס מקצבים מהחנות ?
    (שמעתי שלחנות סמט בירושלים יש דברים טובים)

• P

מה שיש לסמעט זה דברים אמנם יפים אבל זה כבר הופץ ויש את זה לכל אחד..
    ברור שעדיף יד2 ואם אתה אחד עם ראש גדול שמכיר את העולם טוב אז סע לחו"ל ותביא במחיר פגז.
    המקצבים זה פחות הבעיה פה.. אם יש לך קצת חברים בעניין וכדו' תוכל להסתדר בקלות. ומה שתקנה ביד2 בדרך כלל יבוא כבר מתוכנת.
    בהצלחה רבה.

• P

המקצבים זה פחות הבעיה פה.. אם יש לך קצת חברים בעניין וכדו' תוכל להסתדר בקלות. ומה שתקנה ביד2 בדרך כלל יבוא כבר מתוכנת.

אז מה הנקודה ?
    אני לא יוצא לחו"ל
    אז למה דווקא מתוכנת ולא חדש מתקדם יותר ?

• P

@מעמד תקנה חדש ומתקדם אבל מיד2 כדי לחסוך עלויות

• P

@מעמד תקנה חדש ומתקדם אבל מיד2 כדי לחסוך עלויות

זה באמת יותר זול שם ? למה ?
    אבל אני לא מתמצא כל כך ביד 2
    כלומר מי אמר שהאורגן הוא טוב כמו שמפרסמים ?
    חוץ מזה, אני לא בטוח שיש שם אורגנים חדשים אלא רק ישנים

• P

בטח שיש חדשים. ותמיד יד שניה יותר זול מחדש.
    ולפני שקונים אתה עושה בדיקה שכל הכפתורים וכל הקלידים עובדים. כמו כן מגביה את הווליום למקסימום עם מקצב שיש לו הרבה בס כדי לראות שהרמקולים לא חורקים.
    ומה שחשוב שים לב שיש ביד2 קטגוריה של קלידים וקטגוריה של אורגן תחפש בשניהם.

• P משתמש תומך

@מעמד אם השוות למצלמה - מצוין. במצלמה בסופו של יום תצא עם תמונה. ואין מה לעשות - מצלמה ב800 שקל תביא תמונה פחות יפה. באורגן זה לא ככה. בפועל, היונתן הקטן שתנגן יצא לך בדיוק באותם הצלילים. אבל מה לעשות שעם ימאהה ביתית אי אפשר להרים אירוע, ועם קורג כן כי יש בה המון אפשרויות ותיכנות מראש שמסדר לך את ההופעה. לכן לענ"ד תשקיע כסף אבל לא תראה הבדל בתוצאה כי לא תשתמש בה. אתה הולך לעשות עם זה אירועים? אם כן - לך על מיקצועית. אם לא, בל תשחית.

• P

@M-H-B-B אני מזכיר לך שימאהה PSR ברמה נורמלית חדשה לא תעלה פחות מכ 3000/4000 ש"ח (אא"כ אתה מדבר על דברים ברמה של ילדים שזה לא בפרשה מבחינתי - לי יש pa4x) ואם זה טווח המחירים, אז אפשר אפילו לקבל אולי pa2x שהוא ברמה מאוד מאוד גבוהה ומקצועית (אבל בלי רמקולים). גם אפשר pa900 או pa800 במחירים האלה ואפילו פחות.

• P משתמש תומך

שזה לא בפרשה מבחינתי

צודק. גם מבחינתי. כיוונתי אותו לחשוב אם גם מבחינתו...
    תראה, "ברמה של ילדים" נראה לי קצת מעליב. יש לימאהה אורגניות נחמדות שנכון שילדים קונים אותן ללימודים בחוג, אבל יש להן צלילים ויופי נהדרים... אתה לא חושב כך? אני אולי הייתי קורא להן "ברמה של בית".
    כתבתי בכוונה ימאהה לאפוקי חברות אחרות שבאמת יצרו מוצר שמתאים נטו לילדים. ימאהה מיצרת אורגניות איכותיות ורציניות ברמה הביתית.

• P

@M-H-B-B אין לי תכנון כעת לצאת לאירועים רשמי, אני קודם צריך לשפר את עצמי והיכולות שלי
    אולי ארועים בקטנה (שבע ברכות, קומזיץ) בעיקר לעצמי
    אבל אני לא מחפש משהו פושט כי אני דורש מעצמי להיות נגן טוב אפילו מאד
    יש להורים של אשתי ימהה PSR-E443 ומה אני אגיד לך ?
    היא מתאימה לילד שמתחיל היום דו רה מי
    ניגנתי עליה והיה לי יחסית מאד לא נוח איתה, יש שם מקלדת נומרית של מספרים( כמו שיש במקלדת של מחשב) ותנסה לחשוב שאתה מנגן ואתה רוצה לעבור צליל או מקצב מהר - זה לא יזרום מהר ותצטרך לשהות כמה שניות
    וגם יש שם רק שני וריאציות ושניהם בכפתור אחד, כך שאם רציתי ללחוץ על מעבר 2 ווריאציה 2 לפזמון של השיר - הכל בלחצן אחד, וזה ממש לא נוח.
    פעם אחרת ניגנתי על PA800 של חבר ושם זה היה תענוג רק שאצלו התפריט לא קופא אלא אחרי כמה שניות חוזר למסך הראשי
    אז אני מחפש ברמה שאוכל לזרום איתה ולהוסיף קצת קנייצ'ים תוך כדי מדי פעם

• P ניהול

אני מזכיר לך שימאהה PSR ברמה נורמלית חדשה לא תעלה פחות מכ 3000/4000 ש"ח

ובמחיר הזה כבר אפשר לקנות KORG PA600/700
    הרבה יותר טוב.

• P משתמש תומך

@מעמד אם כך, משהו אחר.
    כנראה רק אני קיבלתי כסף על אירועים שעשיתי עם אורגנית כמו שכתבת [E443]....
    לא מי יודע מה אירועים - שבע ברכות באיזה בית וכאלה.

• P

@מעמד את התפריט אפשר להקפיא בלחיצת כפתור זה שטויות.
    תדע שקורג הם אלופי הגמישות בתכנות ובאפשרויות. הייתי אומר "אורגן האפשרויות הבלתי מוגבלות" ומה שמדהים שזה אפילו בדגמים הפשוטים..

• P

@M-H-B-B אמר באיזה אורגן מומלץ לי ?:

@מעמד אם כך, משהו אחר.
    כנראה רק אני קיבלתי כסף על אירועים שעשיתי עם אורגנית כמו שכתבת [E443]....
    לא מי יודע מה אירועים - שבע ברכות באיזה בית וכאלה.

איך הצלחת לנגן עליה ?!?! 😲
    אני לא הצלחתי לנגן עליה רצוף !

• P

@מעמד את התפריט אפשר להקפיא בלחיצת כפתור זה שטויות.

כן נכון שמעתי על זה
    אבל תכל'ס זה היה המצב באורגן שלו וזה היה די מרגיז

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

5

2.0k
משתמשים

3.9k
נושאים

30.6k
פוסטים