התיעצות טרום מקצוע - לימודי נגינה

• שלום וברכה. גייסתי את כל ארסנל התעוזה שלי כדי לשאול פה את דעתכם, מקווה שיהיה לתועלת והדיון יפרה.
    לאחרונה השתתפתי בקורס על מנת לנהל נכון את כלכלת משפחתי. בין הנושאים שנלמדו היה כמובן - הגדלת הכנסה. אחד השיעורים בנושא עסק בכך שלכל אחד יש תחום שאותו הוא יכול להשמיש לצורך תוספת הכנסה צדדית.
    ישבתי עם עצמי וחשבתי. בעברי למדתי נגינה בצורה מעמיקה, השתתפתי בתזמורות [קטנות מאוד אמנם], שרתי בלהקות, למדתי על כלים. סוג של תחביב. הישיבה וימי הבחרות דחקו את העיסוק בזה לפינה.
    היום, שאלתי את עצמי שאולי אציע עצמי כמלמד נגינה. גישה להוראה יש לי, ומוזקאליות מפותחת גם ברוך ה', אז נפתח את שניהם יחד לתוספת הכנסה קלה אהובה וצדדית.
    אלא שאז המוסר בא ועמד לנגד עיני. הרי אינני מקצועי, ויש תחומים שאינני יודע, כמו למשל אינני מקצועי בניגון בשתי ידיים בו זמנית כמו בפסנתר [ולא רק אקורדים] או למשל אני יודע בסים אבל לא בצורה ביצועית מושלמת. אפילו בקריאת תוים אני לא חושב שאני מס' 1, למדתי ואני מכיר, מקסימום אשלים חומר מהרשת... בפועל אני מנגן היום בלי זה... [כמו רובינו, אני חושב.]
    האם הציבור מעונין ב"תלמד אותי בסיס ודי" או שמא מי שבא ללמוד מצפה שהוא לומד ממאסטר בתחומו וכשיתגלה שאינו כזה - הרי זה מקח טעות?
    אשמח לשמוע מנסיונכם, מהיכרותכם, וממחשבות לבכם.
    [אם השאלה אינה ברורה די הצורך אשמח לשאלות דיוק].

• המאגר P

@M-H-B-B
    שאלה קשה!!
    גם לי הייתה את ההתלבטות הזאת.
    זה מאוד תלוי בסוג התלמידים.
    אני פעם הלכתי למורה אחת שלא היה לה מידי הרבה ידע וזה מאוד עיצבן אותי!
    היו נושאים שאני יכלתי ללמד אותה.
    אבל אפשר אולי למתחילים או לילדים כי הם עדיין לא צריכים משהו מידי מקצועי.
    על כל מצב, לעדכן את התלמיד מה הוא יקבל בשיעורים ומה לא.

@M-H-B-B אמר בהתיעצות טרום מקצוע - לימודי נגינה:

יש תחומים שאינני יודע, כמו למשל אינני מקצועי בניגון בשתי ידיים בו זמנית כמו בפסנתר [ולא רק אקורדים]

אז לא ללמד פסנתר, אבל אורגנית למתחילים כן אפשר.

המון הצלחה!!

• המאגר En P S

@margalit אמר בהתיעצות טרום מקצוע - לימודי נגינה:

שאלה קשה!!

קשה ומאתגרת!!!

בתור מורה לאורגן ואקורדיון אני יכולה לומר שזה תלוי גם מי התלמיד...
    יש כאלו שיעדיפו אחד שמלמד טוב את הבסיס בלי הרבה התעמקויות, ומשם הם ימשיכו בעצמם - מתאים לכאלו שיש להם או בהשג יד אולפן ביתי, או מעוניינים לנגן באירועים משפחתיים וכד'.
    ויש את אלו המעוניינים להתמקצע ואולי אתם לא מתאימים להם?!

לעניות דעתי (בלבד), אורגנית למתחילים צריכים ללמד כאלו שיודעים טוב טוב את הכלי בשתי ידיהם.
    אמנם זה כלי יחסית קל, אבל בכל כלי - הבסיס הוא קריטי להמשך, בסיס לא טוב / לא מדויק יהרוס הלאה...

ואם אתם יודעים אקורדים, אולי טוב לכם דווקא כיוון של נגינת פלייבקים באולפן???

בהצלחה!!!

• המאגר P

@TchiyaZeira אמר בהתיעצות טרום מקצוע - לימודי נגינה:

אורגנית למתחילים צריכים ללמד כאלו שיודעים טוב טוב את הכלי בשתי ידיהם.

אם הבנתי אותו נכון הוא לא יודע בשתי ידיים כמו בפסנתר (פירוק), ואת האקורד כמקשה אחת, הוא כן יודע, או שלא הבנתי נכון.
    בשביל ללמד אורגנית לא צריך לדעת פירוק של אקורדים.

• המאגר En P S

@margalit הבנת מצוין...
    רק שבאורגנית יש את היד שמנגנת מנגינה ואת היד של האקורדים,
    וברור שפסנתר זה לא זה...

• @TchiyaZeira אה, ואני כבר נלחצתי... בוודאי שאני יודע נהדר בשתי ידיים רק בלי הפירוק.
    אז אני מבין שכולכם מסכימים שניתן ללמד- בתוספת הצהרה על הרמה הבסיסית, כשמדובר באורגנית למתחילים.
    מענין. הייתי בטוח שיגידו שזה לא פייר... תודה רבה!!
    [ @GolanArt הצבעת בלי להגיד כלום? חיכיתי...]

• המאגר P

הייתי בטוח שיגידו שזה לא פייר...

בלי הצהרה שזה רמה בסיסית זה באמת לא פייר.
    אבל אם אתם מיידעים, אז הם יחליטו אם הם רוצים או לא,
    זה בחירה שלהם.

בהצלחה!

• מנהל מקצועות E P E p P P

@TchiyaZeira אה, ואני כבר נלחצתי... בוודאי שאני יודע נהדר בשתי ידיים רק בלי הפירוק.
    אז אני מבין שכולכם מסכימים שניתן ללמד- בתוספת הצהרה על הרמה הבסיסית, כשמדובר באורגנית למתחילים.
    מענין. הייתי בטוח שיגידו שזה לא פייר... תודה רבה!!
    [ @GolanArt הצבעת בלי להגיד כלום? חיכיתי...]

אני אכן חושב שתמיד אתה יכול להצהיר מראש שאתה מלמד את הבסיס המעשי וכל
    אחד יחליט אם הרמה משתלמת לו. אני הייתי שמח ללכת ללמוד אצל פקו דה לוצ'יה, אבל
    אני מניח שהמחיר שלו היה 1000 דולר לשעה, אז אני הייתי מסתפק בזה שלמד אצל זה שישב
    מאחוריו וליווה אותו...
    מה גם שמדובר רק באורגנית, תכלס, אורגנית זה לא כזה כלי נגינה...

התחבר כדי לפרסם תגובה

12

1.2k
משתמשים

2.7k
נושאים

20.9k
פוסטים