האם זה מסוכן??

• שרה דויטש P P

שלום!
    אני עובדת באינדיזיין, ועבדתי יחד עם מעמדת בתג.
    היא עימדה את הספר, ואני הכנסתי אותו לתוכנה, הוספתי מסגרות ועוד.
    השאלה היא-
    לא יבאתי את הקובץ Pdf אלא מאקרובט ייצאתי לתמונה באיכות גבוהה במיוחד
    בכ"ז זו לא איכות של טקסט.
    האם זה מותר??
    תודה!!

• המאגר מנהלים 5 p P

במידה ועשיתם ייצוא באיכות גבוהה, ובאותו פורמט של הספר (דהיינו גודל התמונה כגודל הדף, בלי שיש צורך למתוח אותו לכל עבר), על פניו זו לא אמורה להיות בעיה.

אם כי, בודאי שלהבא כדאי להשתמש ב PDF, זה הרבה יותר נכון וגם יותר נוח.

סתם מסקרן איך מיקמתם את התמונות בזה אחר זה? עברתם עמוד עמוד??

• המאגר p P

הספר שחור לבן? אם כן - מסוכן ביותר. לכאורה אחרי ההדפסה תראו שהספר יצא מגורען. (האותיות לא יהיו גוש שחור, אלא נקודות שחורות צפופות שמרכיבות את האות). גם אם בהדפסה במדפסת ביתית זה יוצא בסדר, זה לא יצא כך בהדפסה, ולא משנה אם היא תהיה אופסט או דיגיטלית. יש לי ניסיון עם כאלו דברים. אם האותיות של הטקסט רץ של הספר צבעוניות, ואני מניח שלא, אז בזה אין לי ניסיון, אם כי גם בזה לא הייתי לוקח סיכון.

• שרה דויטש P P

תוגה על התגובות,
    אני מבינה אם כן שעלי כן ליבא את הפד"פ, העינין הוא שכן יש לי קובץ כזה אבל משום מה הוא לא ממוקם נכון, ואילו בתמונה, כן
    מה יכול להיות הסיבה?

• p P P

@דינה-ב
    תלוי כנראה בהגדרות הייבוא (לפי כל הקובץ, סמני חיתוך וכו'...)

• המאגר p P

יש סקריפט חינמי באינדזיין שנקרא: MultiPageImporter2.5JJB באמצעותו ניתן ליבא PDF ולשלוט על המיקום:

סקריפט מיקום.png

גם אם המיקום לא יצא במקום הנכון, ניתן אח"כ לשנות את המיקום, באמצעות סקריפט חינמי נוסף שנקרא: AdjustLayout ששולט על עמודים זוגיים ואי זוגיים בנפרד:

הזזת אובייקטים.png

ואם יש עוד אובייקטים בעמודים, והחשש מלהשתמש בסקריפט הנ"ל כי הוא יזיז גם אותם, ניתן למקם את ה-PDF בשכבה נפרדת, ולהזיזם עם סקריפט בתשלום של אביחיל הנקרא moveLayersObjects שהוא מזיז אובייקטים רק בשכבה נבחרת:

הזזת אובייקטים בשכבה נבחרת.png

• p P P

@המפואר
    תודה, זה נראה מעניין
    בקשר לסקריפט הראשון- הוא בעצם יוצר תיבה ומריץ בה את העמודים אוטומטית? גאוני
    יש אולי סקריפט שיריץ PDF על תיבה שאני מכינה?
    השני והשלישי, לא מספיק הבנתי את המעלה שבהם. לא עדיף ליצור מראש סגנון אוביקט ואז אין חשש לתזוזה לא רצויה?
    (או שאפשרות הcrop amount מפקששת אצל כולם...?)

• המאגר p P

הסקריפט הראשון ממקם את כל העמודים בקובץ אינדיזיין. כמובן שכל קובץ ממוקם בתיבה. זה מיקום רגיל של עמוד PDF באינדיזיין.
    הסקריפט השני מיועד למקרה ורוצים להזיז את העמודים אחרי היבוא. למשל אם היו לכל העמודים שוליים בימין, וכעת צריך להזיז את כל העמודים בעמוד זוגי קצת ימינה. או מכל סיבה אחרת.
    אלא שכאשר מפעילים את הסקריפט השני הוא יזיז את כל האובייקטים בקובץ. אם מלבד ה-PDF שיובא, יש אובייקטים נוספים בקובץ האינדזיין, הם יזוזו יחד עם עמודי ה-PDF. לכך נועד הסקריפט השלישי שהוא מזיז רק בשכבה שבו הוא הופעל, ולא בכל הקובץ. ממקמים את ה-PDF בשכבה חדשה, ואז מפעילים באותה השכבה את הסקריפט והוא יפעל רק בתוכה.

• p P P

בקיצור, שאלתי הראשונה ענתה על שאלתי השניה...
    הוא יוצר תיבה אוטומטית, וממילא היא לא מקושרת לשום סגנון
    תודה!

• המאגר En מומחה PRO 5

@דינה-ב אמר בהאם זה מסוכן??:

שלום!
    אני עובדת באינדיזיין, ועבדתי יחד עם מעמדת בתג.
    היא עימדה את הספר, ואני הכנסתי אותו לתוכנה, הוספתי מסגרות ועוד.
    השאלה היא-
    לא יבאתי את הקובץ Pdf אלא מאקרובט ייצאתי לתמונה באיכות גבוהה במיוחד
    בכ"ז זו לא איכות של טקסט.
    האם זה מותר??
    תודה!!

לא יודע אם מסוכן או לא, לא עובדים ככה.

התחבר כדי לפרסם תגובה

0

1.5k
משתמשים

3.2k
נושאים