בניית אתר אינטרנט - מה אומרים על זה כאן?

• מומחה P משתמש מתקדם

כבר לפני יותר מחצי שנה רכשתי דומיין (והבנתי שגם שטח איכסון) והתחלתי לבנות אתר בוורדפרס, בתבניות של פוגו, באמצעות אלמנטיק (מקווה שלא עירבבתי נתונים כי אני עדיין לא מבינה מה עשיתי)
    התייאשתי ממנו כי הכל היה אאאאאאאאאאאאייייייייייייטטטטטטטטטטטטייייייייי, משהו כמו 2 דקות לעבור בין דף לדף. אז אחרי כל הזמן ששרפתי על זה עזבתי אותו.
    עכשיו חזרתי לזה, והתחלתי לנסות לעבוד עם WIX, הרבה יותר פשוט אבל לא נכנסתי ממש לעומק וגיליתי שיש עוד משהו שנקרא SITE123. כשניסיתי אותו הרגשתי שפתאום ממש קל לבנות אתר, לא צריך להבין כלום והכל רץ.
    אשמח אם תוכלו לתת הסבר מה ההבדל בין שלושת הפלטפורמות האלו?
    איזה סיכונים יש לי לגבי הגנת החומר שלי?
    האם יכול להיות מצב שפתאום הם יחליטו שאני צריכה לשלם להם ואז אהיה כבולה אליהם כי כל המידע שלי מאוכסן אצלם ומתופעל דרכם?
    אם כבר יש לי דומיין, אני יכולה להלביש עליו כל אתר ולא להזדקק דוקא לרכוש מהם דומיין כדי לקבל עצמאות?
    ובכלל, אשמח לשמוע עד כמה זה נכון או לא נכון לבנות אתרים אצל כל החינמיים לסוגיהם...
    תודה מראש!
    ואפשר לענות גם על חלק מהשאלות...

• מנהל מקצועות E p P E

@מירי123 אמר בבניית אתר אינטרנט - מה אומרים על זה כאן?:

עכשיו חזרתי לזה, והתחלתי לנסות לעבוד עם WIX, הרבה יותר פשוט אבל לא נכנסתי ממש לעומק וגיליתי שיש עוד משהו שנקרא SITE123. כשניסיתי אותו הרגשתי שפתאום ממש קל לבנות אתר, לא צריך להבין כלום והכל רץ.

אלו שתי פלטפורמות שנועדו לעשות חיים מאד קלים, לא צריכים שום ידע, משחקים קצת ויש לכם אתר.
    אפשר להקים בוויקס תוך כמה שעות אחלה אתר תדמית ואם רוצים משלמים להם כמה דולרים לחודש
    והפרסומת שלהם בראש האתר תתעופף...

SITE123 אותו סיפור, נדמה לי גם בעברית. (שניהם ישראלים אגב)

וורדפרס זה כבר סיפור אחר, זו המערכת הכי פופלרית בעולם, יש לה אוקיינוס של תוספים, התפעול שלה
    לעניות דעתי (ואני לא איש של וורדפרס) הוא מסורבל עד מסורבל רצח... אבל אני לא בקיא במערכת
    הזו, כל פעם שהתקרבתי חטפתי יאוש מהתפעול הכללי ובנוסף אני אישית לא אוהב שמגבילים אותי לתבנית
    ואתרי וורדפרס קצת מזכירים אחד את השני...

היתרון בוויקס זה היכולת לראות אונליין את מה שאתה עושה, כלומר ממש לשחק באלמנטים, אבל עדיין
    צריכים להתרגל, הוא קצת מוגבל... (בוורדפרס יש את אלמנטור פרו בתשלום)

מי שרוצה לעבוד על וורדפרס אני ממליץ לו לעבור על מדריכים כדי להכיר טוב ולא להתחיל להסתבך
    עם כל האין סוף פקדים שם...

אני אישית עובד על מערכת אחרת לגמרי, אבל זה כבר סיפור מורכב ומתאים יותר לאנשי CSS (אם כי לא רק).

• מומחה P משתמש מתקדם

@GolanArt - תודה רבה!
    אז לפי מה שאתה אומר אין בכלל הבדל בין וויקס לסייט? רק 2 חברות שונות?

ולגבי השאלה הזאת, יש תשובה? כי זה הכי משמעותי בשבילי כרגע:

איזה סיכונים יש לי לגבי הגנת החומר שלי?
    האם יכול להיות מצב שפתאום הם יחליטו שאני צריכה לשלם להם ואז אהיה כבולה אליהם כי כל המידע שלי מאוכסן אצלם ומתופעל דרכם?

• מנהל מקצועות E p P E

לגבי החברות אני מכיר מקרוב רק את וויקס, שיחקתי פעם ב123 אבל לא מכיר לעומק, העיקרון זהה.
    לגבי החומר לא שמעתי על מצב כזה של חומר שהופך לבן ערובה בפלטפורמות כאלו...
    (חוץ מפלטפורמות בתשלום מסויימות ששם אם לא שילמת העורך ננעל).

• P

אין ספק ש-WIX היא היום החברה המובילה בתחום של 'בנה אתר בעצמך'.
    החיסרון שיש שם שהמסלול החינמי יותר מוגבל מבמקומות אחרים, והחבילות של השדרוג יותר יקרות.
    האתר שלי למשל, נבנה במערכת 'בנה אתר בעצמך' של חברת Weebly - מבחינתי יש שם דבר מצויין, שאפילו מבלי לשדרג ניתן להציג שם וידאו על ידי קוד HTML מאוד פשוט.
    התכנית המינימלית שלהם [בשביל להוריד את הלוגו שלהם ולשייך דומיין - כדי לקבל מראה קצת יותר מקצועי] - 8$ לחודש, נותנת אחסון ללא הגבלה, וכן תנועת רשת ללא הגבלה. מה שאין כן ב-WIX.
    חסרון ניכר ב-Weebly שהמערכת לא תומכת בקריאה מימין לשמאל - דבר שניתן להתגבר עליו די בקלות על ידי מישהו שקצת מבין ומשנה כמה מקומות בתבנית ה-CSS.

• p P ניהול

כבר לפני יותר מחצי שנה רכשתי דומיין (והבנתי שגם שטח איכסון) והתחלתי לבנות אתר בוורדפרס, בתבניות של פוגו, באמצעות אלמנטיק (מקווה שלא עירבבתי נתונים כי אני עדיין לא מבינה מה עשיתי)
    התייאשתי ממנו כי הכל היה אאאאאאאאאאאאייייייייייייטטטטטטטטטטטטייייייייי, משהו כמו 2 דקות לעבור בין דף לדף. אז אחרי כל הזמן ששרפתי על זה עזבתי אותו.

ראשית כל: מהיכן רכשתם שטח אחסון. להפיל את האיטיות על וורדפרס זה ממש לא נכון, כנראה החברה לא משהו.
    דבר שני: זה אלמנטור לא אלמנטיק.
    ודבר שלישי, מה בדיוק אתם רוצים שיופיע באתר? one page, אתר תדמית פשוט, אתר מכירות, אמורים להיות פוסטים או משהו?

כי אם זה דבר פשוט, ממש אין צורך ביותר מוורדפרס עם אלמנטור הפשוט, אפילו אין צורך בתבנית של פוג'ו (שאגב עכשיו הם זמינות כולם להורדה בחינם...) ובכמה דקות יש לכם אתר מצויין.

• מומחה P משתמש מתקדם

@ניסים-פנירי אמר בבניית אתר אינטרנט - מה אומרים על זה כאן?:

ראשית כל: מהיכן רכשתם שטח אחסון. להפיל את האיטיות על וורדפרס זה ממש לא נכון, כנראה החברה לא משהו.
    ודבר שלישי, מה בדיוק אתם רוצים שיופיע באתר? one page, אתר תדמית פשוט, אתר מכירות, אמורים להיות פוסטים או משהו?
    כי אם זה דבר פשוט, ממש אין צורך ביותר מוורדפרס עם אלמנטור הפשוט, אפילו אין צורך בתבנית של פוג'ו (שאגב עכשיו הם זמינות כולם להורדה בחינם...) ובכמה דקות יש לכם אתר מצויין.

זה מה שאמרתי, אין לי מושג בכלל בכל הדברים האלו, אני אפילו לא מבינה מה קניתי.
    בהתחלה חשבתי על אתר תדמית, פרסום ושיווק, אבל שיהיו בו קטגוריות, הרבה תמונות, דף נחיתה וגם כמה בלוגים.
    אח"כ כבר ירדתי מזה ועברתי לדרישה של one page.

• P

site123 הוא ממש אבל ממש בסיסי גם בגרסא בתשלום א"א לשנות מידי הרבה,
    אבל זה גם היתרון שלו שא"א ללכת שם לאיבוד, וכן זה בעברית

וויקס יותר מסובך אבל לא מכיר

ולגבי וורדפרס מצאתי עכשיו קורס בעברית שנראה מאד מצוין, עדיין לא ראיתי
    https://julian.org.il/web-development/

• p P P משתמש מתקדם

מצטרפת לנ"ל, איטיות לא קשורה לוורדפרס
    לא מזמן רכשתי אחסון ואלמנטור פרו, ואיתו בניתי הכל וזה כמעט לגמרי סבבה (תוספות קוד שם די מעצבנת)
    אין לי שום מושג במערכות אחרות 😀

וטוב לדעת שפוג'ו הפכו לחינמיים...

• p

תברחו מכל הוויקס וכו' למיניהם,
    תחשבו מה קורה מחר, אם לא בא לך לשדרג או להמשיך לשלם להם?
    נשארת בלי כלום! וזה לא מליצה.
    אנשים משקיעים כסף על משהו שלא יישאר להם.
    וורדפרס זה הדבר הכי מומלץ, זה אומנם דורש למידה, אבל או שתלמדו את זה קצת, או שתתנו למישהו - אפילו מישהו מתחיל - לעשות את זה בשבילכם.
    בעניין המהירות - זה נטו קשור לחברת האחסון ולא לשום דבר האחר.
    (כמובן שגם הדומיין חייב להיות טוב, אבל עפ"י רוב זה לא גורם לבעיות איטיות אלא לבעיות אחרות)
    תוכלו לפנות בעניין זה ולבקש מומחים בראש האתר הזה.
    (כמובן שאפשר גם לפנות אליי 😉 )
    בהצלחה רבה!

• מנהל מקצועות E p P E

@נחמן אמר בבניית אתר אינטרנט - מה אומרים על זה כאן?:

תברחו מכל הוויקס וכו' למיניהם,
    תחשבו מה קורה מחר, אם לא בא לך לשדרג או להמשיך לשלם להם?
    נשארת בלי כלום! וזה לא מליצה.
    אנשים משקיעים כסף על משהו שלא יישאר להם.
    וורדפרס זה הדבר הכי מומלץ, זה אומנם דורש למידה, אבל או שתלמדו את זה קצת, או שתתנו למישהו - אפילו מישהו מתחיל - לעשות את זה בשבילכם.
    בעניין המהירות - זה נטו קשור לחברת האחסון ולא לשום דבר האחר.
    (כמובן שגם הדומיין חייב להיות טוב, אבל עפ"י רוב זה לא גורם לבעיות איטיות אלא לבעיות אחרות)
    תוכלו לפנות בעניין זה ולבקש מומחים בראש האתר הזה.
    (כמובן שאפשר גם לפנות אליי 😉 )
    בהצלחה רבה!

וויקס זה לאתרים סטטיים, מה כבר יכול ללכת שם לאיבוד? בעיה כ"כ להעתיק חומר או תמונות?

• p P ניהול

תחילתו של הויכוח, מזכיר לי את ה[****] שמכר לנו מיסטר אורן שמעון (המרצה) בזמנו בפרוג, ש'מיוז' הולכת לכבוש את השוק עם הקלות והפשטות שלה, והוידג'טים המהממים ובלה בלה בלה.

תכל'ס, אדובי עצמם הבינו לאחר זמן קצר את טעותם והפסיקו לתמוך בה באופן רשמי זמן קצר לאחר מכן.

אורן שמעון, אם שאלתם, עבר לוורדפרס + אלמנטור, ואף הוציא ספר הדרכה על זה...

• p E משתמש מתקדם

יש כמה נקודות
    תדמית- אתר של 123site או וויקס אם דומין שלהם זה לא נותן תדמית מקצועית!
    אישית כל האתרים שנבנו ב- 123 site אני רואה משובש ולא טוב (תאשימו את החסימה את המחשב אותי לא יודעת, בפועל את כולם אני וראה חוץ מבהם)
    וויקס בשביל להעיף את הפרסומת צריך לשלם,
    אין לי מושג מה הולך שם לגבי אבטחה,
    ובשתיהם את מוגבלת לעיצוב של התבניות שלהם או היכולות שלהם (לא משהו)
    ויוצא לך אתר כמו של...

בוורדפרס: אין סוף למה שאפשר לעשות כמעט,
    מהירות זה בטח לא בגלל זה
    לגמי מה ש- @GolanArt כתב שיוצא דומה זה בערך כמו לאמר שכל הפרסומות שעבדו עליהם באילוסטריטור פוטשופ ואינדיזיין יוצאות אותו דבר... זה לא נכון לחלוטין מבחינתי,
    המערכת לא מורכבת עם את משתמשת בתבנית כמו פוגו עם אלמנטור
    כמובן שאפשר גם ללא תבנית אלא רק אלמנטור כדי לצאת ממגבלות התבנית
    ואין תשלום חודשי (אלא עם כן לתוספים מסוימים)

וסתם
    מה ההבדל בין תמונות צלם לתמונות יפות שצילם אחד שלא מבין במצלמה ביתית?
    עם בונים במערכת טובה זה כמו לצלם במצלמה טובה,
    אבל ברוב המקרים או אפילו ברוב מוחץ, אתר שנבנה לבד על ידי מישהו שלא בתחום נראה כמו תמונות שצילם משהו שלא מבין בתחום לעומת תמונות צלם,
    וכמובן שאם בונה את זה משהו בתחום הוא יכול לתת הרבה יכולות שמשתמש שלא מכיר לא יכול,

זה השקעה חד פעמית ששוה את זה
    (וכמובן שבונה טוב ייתן גם הדרכה ברורה מאד ופשוטה מאד מאד ללקוח כדי שיוכל לתפעל לבד
    דברים כמו לעלות פוסטים, עבודות חדשות וכו'
    עוד לא היה לי לקוח שאחרי הסרטון הדרכה שקיבל לא הסתדר עם זה)

בהצלחה

• מנהל מקצועות E p P E

תחילתו של הויכוח, מזכיר לי את ה[****] שמכר לנו מיסטר אורן שמעון (המרצה) בזמנו בפרוג, ש'מיוז' הולכת לכבוש את השוק עם הקלות והפשטות שלה, והוידג'טים המהממים ובלה בלה בלה.

תכל'ס, אדובי עצמם הבינו לאחר זמן קצר את טעותם והפסיקו לתמוך בה באופן רשמי זמן קצר לאחר מכן.

אורן שמעון, אם שאלתם, עבר לוורדפרס + אלמנטור, ואף הוציא ספר הדרכה על זה...

אבל אין מה להשוות לוויקס. אמנם וויקס מוגבלת מאד, אבל להרים בה אתר זה פיס אוף קייק, והטעות
    של מיוז היתה לדעתי שהיא נסתה לבנות מערכת שמחקה את התוכנות הגרפיות מתוך תקווה שכל מעצב
    גם כזה שהוא לא מעצב ווב, אבל תכלס זה לא עבד.
    וורדפרס היא אמנם מערכת פופולרית ביותר, אבל עדיין מסורבלת ולא נותנת מענה מושלם למעצבים, אבל
    אני דעת יחידאה בנושא, אל תזרקו עלי עגבניות....

• מנהל מקצועות E p P E

מי מכם שיכיר את מערכת וובפלואו לא יגע בחיים שלו יותר בוורדפרס. הוא בעצם
    יגע, כי וורדפרס זה חינם... 😀
    אבל וובפלואו לא מתאימה לכל אחד, היא מצריכה השקעה, אולי יום אחד אני אתחיל ללמד אותה
    מי יודע... 😀

• P ניהול

פוסט זה נמחק!

• p P P משתמש מתקדם

@GolanArt אמר בבניית אתר אינטרנט - מה אומרים על זה כאן?:

מי מכם שיכיר את מערכת וובפלואו לא יגע בחיים שלו יותר בוורדפרס. הוא בעצם
    יגע, כי וורדפרס זה חינם... 😀
    אבל וובפלואו לא מתאימה לכל אחד, היא מצריכה השקעה, אולי יום אחד אני אתחיל ללמד אותה
    מי יודע... 😀

מה שבטוח שהאתר שלהם יפהפה, ואם הוא בנוי עם המערכת שלהם הרי שיש לה יכולות מדהימות

@חנה אני אומרת את דברי בזהירות, כי אולי אני לא מספיק מתמצאת, אבל כן אפשר לזהות אתרים של אלמנטור (וורדפרס קלאסי), לפחות ברובם
    עברתי על אתרי התחרות שלהם, נסיתי לראות מה אפשר עוד להוציא
    אז ברור שיש עיצובים מקוריים יותר, ואם מוסיפים גיפים או קוד בכלל יש חגיגה
    ואולי באמת מקור ה"דמיון" מגיע מעצלותם של המעצבים לפרוץ למקום חדש
    (ובכל זאת, אתרים מקוריים, נניח כמו זה https://fontef.com/ אין אפשרות פשוטה באלמנטור...)

• מנהל מקצועות E p P E

@chaya אמר בבניית אתר אינטרנט - מה אומרים על זה כאן?:

מה שבטוח שהאתר שלהם יפהפה, ואם הוא בנוי עם המערכת שלהם הרי שיש לה יכולות מדהימות

אכן כן.

וזה רק הקצה...

• p P P משתמש מתקדם

אכן כן.

וזה רק הקצה...

מרגיש קצת כמו ההבדל בין וורד לאינדזיין....
    בכנות, מה שבאמת מפריע לי באלמנטור שאין אפשרות לגריד וחלוקת אזורים עם התאמה לגריד
    בהתחלה עוד הייתי מחשבנת כמה זה באחוזים כדי לדייק, עד שהתייאשתי. זה חלק לא נחמד שם
    אבל בסופו של דבר זה טוב שזה חינמי לא רק מצד העלות הבסיסית, אלא גם ללקוח נוח יותר אח"כ כשהמערכת שלו מוכרת לרבים, ולו עצמו נוח יותר לעלות חומר.
    והם גם משתדרגים כל הזמן (הנה לא מזמן הם הוסיפו את אפשרויות התנועה עם העכבר והגלילה שרץ היום באתרים שלהם)

• מנהל מקצועות E p P E

אכן כן.

וזה רק הקצה...

מרגיש קצת כמו ההבדל בין וורד לאינדזיין....
    בכנות, מה שבאמת מפריע לי באלמנטור שאין אפשרות לגריד וחלוקת אזורים עם התאמה לגריד
    בהתחלה עוד הייתי מחשבנת כמה זה באחוזים כדי לדייק, עד שהתייאשתי. זה חלק לא נחמד שם
    אבל בסופו של דבר זה טוב שזה חינמי לא רק מצד העלות הבסיסית, אלא גם ללקוח נוח יותר אח"כ כשהמערכת שלו מוכרת לרבים, ולו עצמו נוח יותר לעלות חומר.
    והם גם משתדרגים כל הזמן (הנה לא מזמן הם הוסיפו את אפשרויות התנועה עם העכבר והגלילה שרץ היום באתרים שלהם)

אין יותר קל ופשוט מלהעלות חומר בוובפלואו!
    צריכים להבין, וובפלואו זו מערכת WYSIWYG, ולכן ההתנהלות
    איתה כ"כ ברורה ונוחה, אין מיליון פקדים ותוספים מסורבלים, הכל
    ברור כשמש ומשתכלל מיום ליום!

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

15

2.0k
משתמשים

3.9k
נושאים

30.6k
פוסטים