חישוב יום העדרות • עובד שמשתכר משכורת חודשית (ולא לפי שעות) וכל חודש הוא מרוויח סכום קבוע ולא משנה כמה ימי עבודה היו באותו חודש. ועל פי החוזה שלו יש ימים שהוא עובד קצת ויש ימים הרבה (נניח יום ראשון עד 12:00 ויום שני עד 18:00) ונעדר יום אחד מהעבודה. איך מחשבים לו את השווי של אותו יום עבודה. (זה נפק"מ לגבי קיזוז במקרה של היעדרות בלתי מוצדקת. או לחילופין במקרה שהעובד עבד מעבר לשעות עבודתו באותו יום שאז הוא צריך לקבל משכורת מוגדלת על אותו יום)
  אם נחלק את המשכורת לסך ימי העבודה ועל פי זה נקבע את השווי של כל יום הרי יש ימים שהוא עובד קצת ויש ימים שהוא עובד הרבה ויש חודשים שיש 21 ימי עבודה בחודש ויש חודשים שיש 23 ימי עבודה האם אכן סופרים את השעות החודשיות של אותו חודש ועל פי זה קובעים את השווי של אותו יום? אם כן יוצא שהשווי משתנה בין חודש לחודש כי בכל חודש יש מספר שעות עבודה שונה ולא זכור לי שבתלוש יש הבדל
  תודה


 • המאגר מומחה P 3

  בחוקי העבודה לא נקבעה דרך החישוב של ערך יום עבודה לגבי עובד חודשי (למעט חישוב ערך יום מחלה לעובד חודשי). לכן, כאשר מעסיק מעוניין לחשב ערך יום עבודה של עובד חודשי הוא יוכל לנקוט באחת משתי הדרכים הבאות:
  האחת, חישוב ערך של יום קלנדרי ולא ערך של יום עבודה, כאשר במקרה כזה במסגרת הימים עבורם יקבל העובד תשלום במהלך אותו חודש, יובאו בחשבון גם השבתות וגם הימים הפנויים בשבוע (שכר חודשי חלקי מספר הימים בחודש= שכר יומי).
  השניה, חישוב ערך של יום עבודה בפועל, ואז בחישוב שכרו של העובד יובאו רק ימי העבודה שעבד בפועל (שכר חודשי חלקי מספר ימי עבודה אפשריים בחודש= שכר יומי).
  אין הכרעה בפסיקה בדבר הדרך "הנכונה", אך ברור שעל מעסיק לבחור באחת השיטות ולהיות עקבי בה לצורך כל הזכויות והחובות של העובד כגון: בחישוב ערך יום חופשה או ערך יום היעדרות שאינה מזכה בשכר.
  ואכן, בכל חודש שווי העבודה משתנה בהתאם למספר הימים.
  מהנסיון שלי - כשחל יום חג / בחירות או כל דבר כזה, נעשתה בדיקה עבור כמה שעות יש לתת תוספת לעובד לפי התקן שלו והשעות שהוא היה צריך לעבוד באותו יום. אבל כמו שכתבתי - אין פסיקה בעניין. רק חובה להקפיד על אחידות בחישוב. • @מירי123 אמר בחישוב יום העדרות:

  ואכן, בכל חודש שווי העבודה משתנה בהתאם למספר הימים.

  בכל הבדיקות שלי בתלושי משכורת שכר הבסיס לא משתנה בערך לשעת עבודה


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

ברוך הבא אורח/ת!


לפני שאת/ה נרשם, חובה לקרוא את חוקי הפורום וחשוב שתדע/י אילו שמות משתמש מותרים ע"פ החוקים, בהצלחה!

שים/י לב! שמות שלא יעמדו בדרישות, לא יאושרו!

חוקי הפורום
העתקנו לכם את המוצרים שרציתם לסקור. אתם מוזמנים לבחור במוצר שנראה לכם הדחוף ביותר כדי שנקבל תמונה של מצב הקדימות.

16
מחובר

1.1k
משתמשים

2.3k
נושאים

18.2k
פוסטים