דמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה



  • שלום.
    עובדת שמקבלת גלובלי כולל דמי הבראה חודשיים. בחופשת לידה קיבלה מביטוח לאומי דמי לידה שכוללים את המשכורת [וממילא גם את דמי הלידה הכלולים במשכורת] האם היא זכאית גם להחזר מהמעסיק?
    אשמח למקור!
    תודה!


  • מומחה P משתמש מתקדם

    לפני שאני בודקת באתרים מקצועיים, אסביר מה כולל התשלום של דמי הלידה:
    דמי הלידה המתקבלים מהמוסד לביטוח לאומי הינם עבור כל ההכנסה המבוטחת שעליה שילמה העובדת דמי ביטוח לאומי, כלומר, גם עבור בונוס, ימי חופשה, מחלה הבראה ונסיעות או כל תוספת אחרת.
    אז לא רק עובדת שההבראה אצלה גלובלית בתוך המשכורת מקבלת הבראה בחלק שמשולם ע"י המוסד לבט"ל אלא כל עובדת רגילה שקיבלה הבראה באחד מהתלושים שנכללו בחישוב תקבל הבראה, ולכן התשלום הזה לא יכול להיות במקום דמי הבראה שהיא זכאית להם לפי חוק, כמו שלא יכולים לנצל לה את ימי החופשה או המחלה במהלך החל"ד.
    ועכשיו, ציטוטים מהחוק: על-פי סעיף 6 לצו ההרחבה התקופה של חופשת לידה תובא בחשבון בקביעת תקופת הזכאות לדמי הבראה והעובדת זכאית לדמי הבראה במהלך חופשת לידה על פי הדין.
    ומכיוון שכך העובדת זכאית לקבל בנפרד דמי הבראה על התקופה שבה נעדרה בגין החל"ד.
    (מדובר באותו עקרון כמו זה שעובדות הוראה זכאיות לקבל משכורת בחודשי החופש גם אם במקביל הן מקבלות דמי לידה, כי אלו בעצם ימי החופשה שלהן והזכאות לימי חופשה לא בטלה)



  • @מירי123 תודה רבה!
    השאלה היא האם לא ניתן להבין את הרחבת החוק בצורה אחרת.
    לדוגמא: שהמעסיק חייב לקחת בחשבון עבור דמי הבראה גם ימים שאין יחסים כגון חופשת לידה. אמנם אם ביטוח לאומי שילם עבור זה המעסיק פטור.
    אמנם מה שכתבת שכל עובדת מקבלת גם מביטוח לאומי וגם מהמעסיק עונה על מה שאני שואל אבל לזה אין לי סימוכין...
    תודה!!


  • מומחה P משתמש מתקדם

    איך המעסיק יכול להחליט שביטוח לאומי שילמו עבור ההבראה?
    בתלוש החודשי המשכורת חייבת להיות מפוצלת כל חודש למשכורת רגילה ולחלק ההבראה. ורכיב ההבראה אמור להמשיך גם בחודשים שהעובדת בחל"ד כי היא צוברת על זה. (זה מה שצו ההרחבה אומר)
    ומכל בירור עם המוסד לביטוח לאומי תתקבל תשובה שהם לא משלמים הבראה - זה חובת המעסיק.



  • @מירי123 אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    אלא כל עובדת רגילה שקיבלה הבראה באחד מהתלושים שנכללו בחישוב תקבל הבראה, ולכן התשלום הזה לא יכול להיות במקום דמי הבראה שהיא זכאית להם לפי חוק, כמו שלא יכולים לנצל לה את ימי החופשה או המחלה במהלך החל"ד.

    ואם העובדת קיבלה רק לאחר מכן היא תהיה זכאית?



  • @מירי123 אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    ומכל בירור עם המוסד לביטוח לאומי תתקבל תשובה שהם לא משלמים הבראה - זה חובת המעסיק.

    אבל ביטוח לאומי באמת שילם על זה


  • מומחה P משתמש מתקדם

    @aiib אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    @מירי123 אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    אלא כל עובדת רגילה שקיבלה הבראה באחד מהתלושים שנכללו בחישוב תקבל הבראה, ולכן התשלום הזה לא יכול להיות במקום דמי הבראה שהיא זכאית להם לפי חוק, כמו שלא יכולים לנצל לה את ימי החופשה או המחלה במהלך החל"ד.

    ואם העובדת קיבלה רק לאחר מכן היא תהיה זכאית?

    אם עובדת קיבלה הבראה רק בתקופה שאחרי החל"ד היא לא תהיה זכאית לדמי לידה עבור זה ולכן אם העובדת מבקשת מהמעסיק להכניס את זה קודם - זה חוקי.

    @aiib אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    @מירי123 אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    ומכל בירור עם המוסד לביטוח לאומי תתקבל תשובה שהם לא משלמים הבראה - זה חובת המעסיק.

    אבל ביטוח לאומי באמת שילם על זה

    מבחינת הביטוח לאומי - הם שילמו עבור ההכנסה המבוטחת, לא מעניין אותם מה היה כלול בתוכה, אבל כמו שכתבתי - זה לא במקום ימי חופשה או הבראה (כמו אצל עובדי ההוראה).



  • @מירי123 אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    @aiib אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    @מירי123 אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    אלא כל עובדת רגילה שקיבלה הבראה באחד מהתלושים שנכללו בחישוב תקבל הבראה, ולכן התשלום הזה לא יכול להיות במקום דמי הבראה שהיא זכאית להם לפי חוק, כמו שלא יכולים לנצל לה את ימי החופשה או המחלה במהלך החל"ד.

    ואם העובדת קיבלה רק לאחר מכן היא תהיה זכאית?

    אם עובדת קיבלה הבראה רק בתקופה שאחרי החל"ד היא לא תהיה זכאית לדמי לידה עבור זה ולכן אם העובדת מבקשת מהמעסיק להכניס את זה קודם - זה חוקי.

    כעת בדקתי באתר של ביטוח לאומי וגם אם העובדת קיבלה הבראה לאחר שקיבלה דמי לידה היא יכולה לבקש החזר מביטוח לאומי ובתנאי שזה תוך 11 חודש

    @aiib אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    @מירי123 אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    ומכל בירור עם המוסד לביטוח לאומי תתקבל תשובה שהם לא משלמים הבראה - זה חובת המעסיק.

    אבל ביטוח לאומי באמת שילם על זה

    מבחינת הביטוח לאומי - הם שילמו עבור ההכנסה המבוטחת, לא מעניין אותם מה היה כלול בתוכה, אבל כמו שכתבתי - זה לא במקום ימי חופשה או הבראה (כמו אצל עובדי ההוראה).

    אבל מה לעשות שהמעסיק טוען אחרת ואני רוצה להביא לו משהו מוסמך ולא למדנות 'הלכתית' נכונה וצודקת ככל שתהיה...

    תודה רבה!!


  • מומחה P משתמש מתקדם

    @aiib אמר בדמי הבראה מהמעסיק על תקופת חופשת לידה:

    כעת בדקתי באתר של ביטוח לאומי וגם אם העובדת קיבלה הבראה לאחר שקיבלה דמי לידה היא יכולה לבקש החזר מביטוח לאומי ובתנאי שזה תוך 11 חודש

    למדתי משו חדש, תודה!

    ואין לי מה לעשות יותר מזה, לפי החוק הוא צריך להוכיח את הלמדנות שלו ולא אתה כי הוא זה שמשבש את לשון החוק.
    ולפי צו ההרחבה אני חושבת שזה די ברור שממשיכות להיצבר הזכויות.



  • @מירי123 שמח שגם אני הקטן יכול להחכים...

    אוקי. אנסה להעביר למעסיק את לשון ההרחבה. נראה מה יגיב...
    תודה רבה!!!



  • @מירי123 אם מעניין אז זה הנוסח באתר ביטוח לאומי:

    לאחר תשלום הקצבה מהביטוח הלאומי, שילם להם המעסיק במהלך 11 החודשים מיום הזכאות הראשון לתשלום הקצבה, תשלום נוסף (כגון דמי הבראה, ביגוד, בונוס), המתייחס גם לתקופה שלפיה חושבה הקצבה, וסכום התשלום הנוסף עולה על רבע משכר המינימום.

    https://www.btl.gov.il/benefits/maternity/Pages/תביעה לתשלום הפרשים.aspx


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

עיצוב: GolanArt

4
מחובר

2.0k
משתמשים

3.9k
נושאים

30.6k
פוסטים