הוצאה מוכרת


 • En P P

  האם לצורך ניכוי מע"מ צריך את הקבלה,
  או שבמקרה וכל ההוצאות של הכרטיס אשראי הם רק לצורך העסק
  מספיק להביא את הסיכום החודשי של חברת האשראי?


 • מומחה

  @אדרת לצורך ניכוי מע"מ תשומות חייבים חשבונית מס (ולא קבלה) מקורית ששם העוסק מצוין על גביה. • רק רציתי לתקן מעט את תשובתה של "רואת חשבון" ולפרט ולהרחיב, כי נראה משאלתה של "אדרת" שלא ברור לה די צרכה דיני ניכויי מס תשומות/תשומות ציוד.

  דיווח סיכום למע"מ, נעשית באחת משני הדרכים. ע"י מילוי פנקס חודשי/דו-חודשי או ע"י דיווח בשידור קובץ PCN874 ע"י מייצג.
  הואיל ולא נראה לי שעלייך לשדר קובץ PCN, על כן אענה על סיכום בפנקס. סיכום בפנקס תעשה בריכוז ההכנסות היינו עסקאות/תשומות תשומות ציוד.
  מע"מ עסקאות:
  במידה וניתנה חשבונית שעולה על סך 5,000 ש"ח לפני מע"מ, הרי שעלייך לשמור בעבור ביקורת על פרטי הלקוח בתוכנה, את שמו המלא ואת מס' הזהות/עוסק/ח.פ. במידה וניתנה חשבונית פחות מסכום זה אין צורך בשמירת כל פרטי הלקוח ויכול להחשב כ"לקוח לא מזוהה".
  כמובן שעלייך למלא שמו של הלקוח אך שם מלא של עסק לא כ"כ מעניין את מע"מ כמו מס זהות\עוסק\ח.פ. תקינים באם ניתנה חשבונית מס שעולה על 5,000 לפני מע"מ
  מע"מ תשומות:
  סיכום מע"מ תשומות תעשה אך ורק מול חשבוניות מס או מס/קבלה מקוריות, או מול חשבוניות PDF אשר נחתמה בחתימה דיגיטלית ואשר נשלחה למייל. חשבונית PDF אשר לא נחתמה דיגיטלית, אינה חוקית.
  לא כל חשבונית מס אפשר לנכות כמע"מ תשומות וכן שיעורי הניכוי משתנות לפי אופי החשבונית. וכן הדברים תלויים באם העוסק עובד מביתו או ממשרד/מקום עסק.

  מומלץ להתייעץ אם מנהל חשבונות מנוסה לגבי תשומות שאי אפר לנכות מהם את מלוא ה"17%" כגון דלק, פלאפון וכדו'. ואם את עובדת מהבית יש להתייעץ אף לגבי שיעורים של הוצאות חשמל וכדו'


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

10
מחובר

1.2k
משתמשים

2.7k
נושאים

20.9k
פוסטים