תוכנות יעילות שאולי פספסנו

• מנהלים 5 P P

מתחיל יוזמה לשתף בכמה תוכנות, שלדעתי נצרכות בכל שימוש מחשב, ועוד תוכנות שעוזרות בעיקר לשימושים גרפיים.
    אשמח אם אחרים ישתפו כאן תוכנות מועילות (שאולי פספסנו) שבאים להם לידי שימוש.

תוכנות חינמיות:

1. Snagit (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • אנגלית.
      תוכנה מעולה ללכידת מסך כולל לכידת וידאו.
      התוכנה מכילה בתוכה גם עורך מובנה שימושי ומהיר.
      קרדיט: @GolanArt.
    1. Lightshot (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • עברית.
      צילום מסך איכותי, ועריכת התמונה בקלות תוך כדי שמירה.
    1. Audacity (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • עברית.
      תוכנת עריכת סאונד. קרדיט: @GolanArt.
    1. Everything (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • עברית.
      תוכנת חיפוש מהיר.
      החיפוש יעיל וקל לפי שם, מאפשר מסננים שונים בהגדרות. זה כל כך קל עד שזה גורם לי לבלאגן בסידור הקבצים במחשב, כבר לא אכפת איפה כל קובץ אם אפשר למצוא אותו בלחיצת מקש... (בערך כמו סידור מדפים במחסני אמזון... למי שיודע).
      התוכנה קלה. מרוב שימוש רציף, הגדרתי אצלי לחצן בעכבר שפותח את התוכנה ישירות.
    1. Master Seeker (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • באנגלית.
      תוכנת חיפוש קבצים במחשב, דומה לתוכנה הקודמת.
      קרדיט: @Men770.
    1. iTunes (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • עברית.
      התוכנה של "אפל" למוזיקה. אפשר לארגן את השירים בסדר מסודר, צריך קצת להתרגל, לא כולם אוהבים, מי שמכיר אותה טוב, בד"כ נהנה ממנה מאד.
    1. Dropbox (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • אנגלית.
      לא מאמין שיש כאן מישהו שלא מכיר ונהנה מזה...
    1. PDF24 Creator (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • אנגלית.
      אולי אני לא מעודכן מספיק, אבל מחיפוש שעשיתי בעבר זו המדפסת PDF הכי יעילה שפגשתי.
    1. Picasa (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • עברית.
      זה כמו לכתוב על "גוגל כרום"...
      הצגת תמונות ועריכה סמלית, קלה לתפעול ומעולה.
    1. Rainmeter (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • עברית (הגאדג'טים בפועל מתוכנתים בד"כ באנגלית).
      לקח לי זמן עד שהגעתי אל התוכנה, אבל חמודה מאד.
      היא תוכנה שמאפשרת לכל מיני מפתחים לפתח להם "עורות", כלומר פיתוחים שונים לתצוגות שונות בשלחן עבודה.
      כך לדוגמא, לי מונח באופן קבוע בשלחן עבודה שעון אותו בחרתי בקפידה, ואקולייזר בתצוגה נבחרת, גם מד שימוש ב"ראם" ועוד בקטנה למעלה, אפשר לבחור שיהיה תמיד עליון, או שיוסתר כשהעבר מרפרף עליו (שימושי אם מסתיר תפריטים בתוכנות.).
      לרוב, האתרים שמפרסמים "עורות" חסומים, אבל בפורום שלהם יש פרסומים של הרבה מהם:
      https://forum.rainmeter.net/viewforum.php?f=27
    1. Clover (קישור להורדה) (קישור זמני להורדת גרסה קודמת)
    • חינמית.
    • עברית.
      דפדפן כרום - לתיקיות במחשב, כולל את כל קיצורי דרך של כרום, עם לשוניות, וקיצורי דרך שם למעלה...
      (מופץ כיום התוכנה עם וירוס סיני, מצרף את הגרסה הנקיה - למיטב ידיעתי, היא אולי לא מתאימה ממש לווינדוס-10, אבל שווה את זה).
    1. NexusFont (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • אנגלית.
      זה "ה"בשורה!
      תוכנה מעולה, באמת לא ברור איך לא חשבו על זה קודם, היא מציגה את כל הפונטים במחשב - לפי בחירת טקסט.
      כלומר, אני רוצה לעשות לוגו ל"אסם", אני כותב את המילה אסם למעלה, ומתחיל לגלגל, הוא מראה לי בכל הפונטים שמותקנים אצלי במחשב, איך המילה הזו נראית.
      יתירה מזו, אם אני מחפש לכתוב לוגו באנגלית, ואין סיכוי שאתקין את כל הפונטים שיש לי באנגלית במחשב, אני פשוט ניגש לתיקייה עם כל הפונטים, והוא מציג לי משם איך המילה הנבחרת תראה בכל הפונטים שמוצגים בתיקייה...
      לפני שאני חושב בכלל על לוגו, או אפילו על טקטס רץ, אני פותח אותה בתוכנה, בוחר גודל וכו', ורואה מה הכי מתאים.
      (תוכנה דומה עם פונקציות נוספות בתשלום: FontExpert)
      קרדיט: @Men770.
    1. Paint.net (קישור להורדה)
    • חינמית
    • אנגלית
      תוכנה איפשהו באמצע בין הצייר של ווינדוס לפוטושופ (כן, אני יודע שיש המון המון מרחק...). תמיכה בשכבות, effects, כל מיני תיקונים, פלאגינים. מאוד קל לשימוש.
      קרדיט: @yzahn
    1. Process Hacker (קישור להורדה)
    • חינמית
    • אנגלית
      רנטגן למחשב. כל התהליכים, כל פיסת מידע שקיים על כל תהליך. מומלץ מאוד למבינים, טיפה יותר מדי עבור משתמשים רגילים.
      קרדיט: @yzahn
    1. PhotoTool (קישור)
    • חינמית
    • אנגלית
      תוכנה שמחקה בדיוק את פוטושופ, והיא רצה אונליין על דפדפן.
      קרדיט: @GolanArt
    1. TeraCopy (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • אנגלית.
      תוכנה מעולה לניהול העברת קבצים במחשב, ידידותית למשתמש, מחשב באותה רשימה פרטים נוספים שהועברו תוך כדי, מאפשר שליטה תוך כדי בפרטים המועתקים ועוד.
      (יש גרסה משודרגת בתשלום של 25 $, נצרך בעיקר לחברות לשימוש מסחרי, לייצוא נתונים וכו').
    1. Direct Folders (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • אנגלית.
      תוכנה ידידותית במיוחד, שעוזרת לגשת לתיקיות נבחרות או אחרונות - בקלות מרבית.
      רק ללחוץ פעמיים בשלחן עבודה, ומוצגת לשונית עם תיקיות שבחרנו וכו', לפי הגדרות מפורטות.
      שימושי במיוחד ב"שמירה בשם" או פתיחת קובץ מסויים, במקום להעתיק את קישור התיקייה בתוכנה, פשוט לוחצים שם על משטח העבודה, וניגשים בקלות לתיקיה רצויה.
    1. Shell Tools (קישור להורדה)
    • חינמית
    • אנגלית
      תוכנה שמתלבשת על תפריטי ההקשר ומאפשרת לבצע פעולות על קבצים, למשל בקליק ימני על תמונה, נוספה בתפריט אפשרות לשינוי גדלים, בקליק ימני על פונט, נוספו אפשרויות להתקין אותו או להסיר אותו, וכן לטעון אותו זמנית לזיכרון או להסיר אותו מהזיכרון, ועוד...
      קרדיט: @InDesign-Tips
    1. TeamViewer (קישור להורדה)
    • חינמית.
    • עברית.
      תוכנת מחשב המאפשרת שליטה מרחוק, שיתוף שולחן העבודה, שיחות ועידה באינטרנט והעברת קבצים בין מחשבים. זו תומכת במערכות ההפעלה ווינדוס, לינוקס, OS X, iOS ואנדרואיד. ניתן אף לגשת למחשב בו פועלת התוכנה באמצעות דפדפן אינטרנט. למרות מטרתה העיקרית של התוכנה לשליטה מרחוק, תכונות נוספות כלולות בה. (ויקיפדיה)
      חינמית לא לשימוש מסחרי (ברגע שהם חושדים בך בשימוש מסחרי הם פשוט סוגרים את החלון תוך כדי העבודה - הם מזהירים קצת זמן לפני כן)
      קרדיט: @InDesign-Tips, @בערל
    1. eagleget קישור להורדה
    • חינמית
    • אנגלית
      מנהל הורדות מצויין כולל גם הורדות של וידאו שמופעלים בדפדפן וכן הורדות מיוטיוב וכדו'
      קרדיט: @יצחק
    1. bendicut קישור להורדה
    • חינמית
    • עברית
      תוכנה להקלטת מסך באיכות גבוהה. ממליץ.
      קרדיט: @יצחק
    1. revo (קישור להורדה)
    • חינמית/בתשלום
    • בעבריתכלי להסרת תוכנות בצורה יסודית, מנקה את כל השאריות ועוד.בגרסה המשודרגת יש עוד הגדרות נוספות, שרוב המשתמשים אין להם בו צורך מיוחד.
    1. תמלל(קישור להורדה)
    • חינמית
    • בעברית
      תוכנה חינמית לתמלול. לא הופכת לבד שמע לטקסט, אבל השמיעה והכתיבה בחלון אחד, מה שמקל את העבודה.
      קרדיט: @חגי
    1. Office Tab (קישור להורדה)
      פיצ'ר מעולה, מנסה לחקות את שיטת הכרטסות של "גוגל כרום" ל"אופיס", כך במקום שייפתחו 3 חלונות נפרדים של וורד, נמצאים כולם בחלון אחד ובשלשה לשוניות למעלה, כך גם באקסל וכל חבילת אופיס.
    1. Wiztree (קישור)
    • חינמית
    • באנגלית
      מראה לך מה תופס מקום בדיסק. מהיר במיוחד, זה לוקח כמה שניות (פחות מ-10) לסקור דיסק קשיח שלי שכולל בערך מליון וחצי קבצים (לא גוזמא). זה לוקח בחשבון קבצים שלא תופסים מקום (hardlinks, למשל כל התיקייה C:\Windows\WinSxS). אפשר לסדר לפי סוג קובץ או לפי מיקום, גודל וכו'
      קרדיט: @yzahn 948ce9f6-3a2e-426e-b8a6-661a4416a8ab-image.png
    1. langover - הפוך על הפוך (קישור להורדה)
    • חינמית
    • עברית
      תוכנה נחמדה שנקראת 'הפוך על הפוך', היא מבצעת כמה פעולות חשובות:1. הופכת טקסט שהיה אמור להיות בעברית אבל נכתב באנגלית (לדוגמא: במקום 'שלום' כתבת בטעות akuo).2. הופכת כתב קטן באנגלית לכתב גדול, ולהיפך.3. הופכת טקסט (במקום 'םולש' תקבל 'שלום'). אחרי ההתקנה, אפילו אם אתה נמצא באמצע הקלדה בוורד, אתה בוחר את הטקסט שעליו אתה רוצה להפעיל את אחת מהפונקציות, ואז מקיש את מקש הקיצור של אותה פונקציה.קרדיט: @ניסים-פנירי
    1. Microsoft Edge - דפדפן אקספלורר החדש - מבוסס כרום (קישור להורדה)
    • חינמית
    • עברית
      שימו לב: המהדורה נסיונית.הוא לוקח הרבה פחות זכרון ומאמץ מהמחשב, נוספים בו כל שבוע עוד ועוד פיצ'רים.הוא מבוסס על כרום, ועובדים עליו כל התוספים והעיצובים מחנות התוספים של כרום.אני איתו כבר כמה שבועות - ולע"ע מאד מרוצה.
    1. GreenShot -צילום מסך, ועריכה מתקדמת (קישור להורדה)+ חינמית
    • אנגלית
      מאפשר צילום מסך, ומיד לאחמ"כ לערוך, כמו הוספת טקסט וטשטוש קטעים נבחרים.
      קרדיט: @משרדי @yzahn

• מנהלים 5 P P

תוכנות בתשלום:

1. ProShow (קישור)
    • 69.95 $
    • אנגלית.
      תוכנה מעולה ליצירת מצגות, אין צורך בידע
      מיוחד, לומדים אותה די מהר.
      קרדיט: @GolanArt.
    1. Movavi Video Converter (קישור)
    • מחיר: 40 - 80 $
    • אנגלית.
      תוכנה מעולה וקלילה לשימוש להמרת כל סוגי הקבצים (לא דווקא וידאו), בצורה קלה ואיכותית.
    1. ABBYY FineReader (קישור)
    • מחיר: 900 - 1,350 ש"ח.
    • אנגלית.
      תוכנה להמרת תמונה או כל קובץ אחר לטקסט, מזהה את רוב הכתבים בעברית. מזהה גם קבצים מורכבים עם עימוד טורים וכו'.
    1. Rebelle (קישור)
    • מחיר: 90 $
    • אנגלית.
      תוכנה לציור בצבעי מים.
      אני באופן אישי בכלל לא יודע לצייר, אבל תוכנה מאד מגניבה. קלה לשימוש. (דיברו עליה בפרוג באריכות).
    1. ParticleShop מבית Corel (קישור)
    • מחיר: 50 €
    • אנגלית.
      תוסף לפוטושופ מעולה להברשת אפקטים יפים וטובים, קלה לתפעול.
    1. PortraitPro (קישור)
    • מחיר: 45 $
    • אנגלית.
      עריכת דיוקנאות.
      תוכנה פלאית, היא מזהה לבד (או שקצת עוזרים לה) לזהות תוי פנים עיניים וכו', ואז אפשר לשחק בהכל, בצבע עיניים, במייקאפ, בחיוכים (קצת מתעוות עם משקפיים), בקיצור חלום...
    1. Logitech Options (קישור למוצר החדש, קישור למוצר הקודם) (קישור לתוכנה)
    • מחיר: מחיר העכבר נע בסביבות 70 $, התוכנה חינמית...
    • אנגלית.
      כמובן לשימוש עם עכבר לוג'יטק.
      אין חידוש בתוכנה כמו בעכבר. זה עכבר גאון, גם ארגונומי, וגם הרבה מקשים שאפשר להתאים אותם לבד, גם לתוכנות מסוימות, ביצוע פקודות תכופות ועוד. (כך החלפת שפה - מוגדרת אצלי במקש אחד, כך גם הצגת שלחן עבודה ועוד).
    1. ON1 Resize (קישור)
    • מחיר: 60 $
    • באנגלית
      הגדלת צילומים באיכות הגבוהה ביותר, להגדלה מהירה של תמונות מבלי לאבד חדות או פרטים.
    1. photodex (קישור)
    • 45-70 $
    • אנגלית
      תוכנה ידידותית לבניית מצגות, עם אפשרויות שילוב קבצי וידאו ועוד בממשק נוח וקליט במיוחד.קרדיט: @GolanArt
    1. רב-נקד - תוכנה לניקוד. (קישור)
    • 350 ₪
    • עברית
      עוברים מילה מילה ומנקדים. עובדת עם וורד ואינדיזיין.
      קרדיט ופיתוח: @חגי
    1. Kutools
    • 39 $ (נסיון חינם 60 יום)
    • באנגלית
      תוסף לוורד, עם למעלה ממאה פונקציות חשובות ממש. למשל: ממשק מובנה של כרטיסיות בוורד, ללא צורך בפתיחת מסמכים מרובים / ייצוא לתמונה / בחירת פסקאות לפי סוג, למשל פסקאות ריקות / אוסף של כלים להמרה נפוצה בעבודה היומיומית של Word / אוסף של פעולות לייצוא או ייבוא נתונים ב- Word / אוסף של כלים לשילוב וסגירת חלונות מסמכים פתוחים. ועוד רבים.. כל הפרטים כאן: https://www.extendoffice.com/iw/product/kutools-for-word.html
      קרדיט: @ישראל-חבר

נהניתם?!
    שתפו אותנו כאן באילו תוכנות אתם משתמשים, אולי נהנה מהם גם כן...

הערות ושאלות על תוכנות מסוימות - בנספח: http://מקצועות.com/topic/1757/תוכנות-יעילות-שאולי-פספסנו-נספח

• מנהל מקצועות E P E p P P

חברים! תשאירו את האשכול נקי בבקשה, יש לכם את הנספח לכל השאלות.
    כמובן, אם יש לכם מה להוסיף ברשימה תוסיפו ומדי פעם הן ימחקו ויועתקו לאשכול למעלה בתוספת קרדיט, אז לא להעלב...

תודה.

• מנהלים 5 P P

GreenShot -צילום מסך, ועריכה מתקדמת (קישור להורדה)

• חינמית
    • אנגלית
      מאפשר צילום מסך, ומיד לאחמ"כ לערוך, כמו הוספת טקסט וטשטוש קטעים נבחרים.
      קרדיט: @משרדי @yzahn

• מנהלים 5 P P

Duplicate File Finder - Remove Duplicate Files (קישור להורדה)

• חינמית
    • באנגלית

תוכנה לאיתור קבצים כפולים במחשב. לא משנה איפה מפוזרים הקבצים שלכם, אם יש להם שם וגדול דומים, התוכנה 'תעלה עליהם' ותציג לכם בסוף הפעולה רשימה מסודרת של כל הקבצים הכפולים כדי שתוכלו למחוק אותם בקלות יתירה.
    קרדיט: @ניסים-פנירי

• מנהלים 5 P P

Bandicam (קישור להורדה)

• חינמית (עם פונקציות מלאות בתשלום)
    • עברית

תוכנת הקלטת מסך. מקליט וידאו באזור מסוים על מסך המחשב, או מקליט תוכנית המשתמשת בטכנולוגיות גרפיות של DirectX / OpenGL.
    מכיל גם פונקציית הקלטה האוטומטית, עד 24 שעות של וידאו.
    מקליט וידאו באיכות גבוהה ברזולוציות של עד 2560x1600.
    בחינמי ניתן להקליט רק עד 10 דקות בפעם אחת, יותר מזה צריך רשיון, (יש גם סימן מים באיזה שהו שלב).
    ניתן להוסיף שם מספרים וכיתובים תוך כדי הסרטה להמחשת הדברים.

קרדיט: @חכם @חיים-יודלביץ @בערל

התחבר כדי לפרסם תגובה

6

1.3k
משתמשים

2.8k
נושאים

21.3k
פוסטים