ביטוחים והפרשות מעסיק

• האם יש פה מייבין בעניינים אלו?

• מנהלים 5 P P

תרגישו חפשי לשאול, אז יהיה יותר קל לדעת מאיפה לשלוף את המידע...

• @שלום-דיין
    אני לא מחפש תשובות מכאלו שמבינים בזה בדיוק כמוני ומטה, אבל ביקשת קיבלת
    כשכיר הייתי רוצה לדעת "הכל" על ההפרשות לפנסיה, פיצויים, קופת גמל, השתלמות (אם יש)
    לאיפה עדיף להפריש קופ"ג, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים או אם יש עוד אפשרויות
    מהן דמי הניהול המקובלים
    איפה התשואות הכי גבוהות
    וכמובן האם יש בעיה הלכתית להפקיד למסלול שאינו הלכה, ואם כן איזה מסלול הלכה הביא את התשואות הגבוהות ביותר
    וכו' וכו' על זה הדרך

• וכנ"ל לגבי ה"חיסכון לכל ילד"

• מנהלים 5 P P

@הצפוני
    מבין שאת המידע הבסיסי, כמה מעסיק ומעביד מפרישים, יש לך, אתה רק מחפש "גליקים" בהפרשות הקיימות. הבנתי נכון?
    אם כן, אנסה לברר מחר, ולחזור עם מידע מפורט ככל שניתן.

• מנהלים 5 P P

@הצפוני אמר בביטוחים והפרשות מעסיק:

וכנ"ל לגבי ה"חיסכון לכל ילד"

נכון למה שידוע לי מאתמול, החברות שהציעו מסלול "הלכתי" (אינטרגמל, אלטשולר-שחם ועוד) רשמו רק הפסדים...
    אבל לא נורא, בבעלות אלטשולר-שחם נמצא "קרן ברקת" שהם מלווים לקבוצות רכישה (לפחות 2 שאני מכיר) בריביות רעות במיוחד, כך שהרווח בהמשך אמור להיות גבוה... 😉

• @שלום-דיין
    בקיצער אנחנו באותה הסירה, בא נצא לדוג ביחד נראה עם איזה שלל נצא היום מהדייג
    אל תדאג יש לי מצפן

• @שלום-דיין גם אני רוצה לדעת מה בדיוק מקבל המפריש בגיל הפרישה, האם סכום גדול בפעם אחת או סכום מסויים כל חודש ואם כן לכמה זמן ומה קורה אם המפריש לא זכה לאכול מהעצים שהוא שתל אלא השאיר את זה ליורשיו-איך הם מקבלים את זה - בתשלום אחד או בתשלומים חודשייים, והאם הם מקבלים את זה מיד או רק כשהמפריש היה אמור להגיע לגיל פרישה,

• @הצפוני אמר בביטוחים והפרשות מעסיק:

@שלום-דיין גם אני רוצה לדעת מה בדיוק מקבל המפריש בגיל הפרישה, האם סכום גדול בפעם אחת או סכום מסויים כל חודש ואם כן לכמה זמן ומה קורה אם המפריש לא זכה לאכול מהעצים שהוא שתל אלא השאיר את זה ליורשיו-איך הם מקבלים את זה - בתשלום אחד או בתשלומים חודשייים, והאם הם מקבלים את זה מיד או רק כשהמפריש היה אמור להגיע לגיל פרישה,

וכמה כסף מגיע לו- איך מחשבנים את זה בערך [מבלי להתייחס לרווחים וכדו']

• מנהלים 5 P P

את זה כנראה כבר ראית: http://מקצועות.com/topic/1507/פנסיה-השערוריה
    בכל אופן נראה לי כדאי לקרוא כאן ל @מירי123, מאמין שיש לה מידע מועיל.

• @שלום-דיין ראה ראיתי, ואז לא הבנתי גם לא חצי מילה
    היום לאחר שלנתי בעומקה של סוגיא נראה לי שאני מתחיל להבין כבר חצאי מילים
    אז ככה מה שמדובר שם הוא על דמי ניהול ותשואה שלאחר גיל פרישה
    אבל החשבון איך הוא מגיע לתשואה של 5% זה כבר ממש מתאים לפורים לדעתי העניה
    נראה לי שגם רואי חשבון מדופלמים יכולים להיות בערים בנושאים אלו (שבעצם קשורים ליועצים פנסיוניים) כמו שיועץ משכנתא תותח יכול להיות עם הארץ דאורייתא בכל מה שקשור בהשלכות משפטיות של פיגור בתשלומי המשכנתא וד"ל

• אגב למי שיש הבנה מינימלית ומעלה בנושאים אלו ושל שוק ההון, יש בפורום לתורה שרשור מעשיר מאוד תחת הכותרת כשרות קרנות הפנסיה
    ובבקשה אל תדריכו אותי כאן איך להכניס קישור א. כי אני לא מעוניין לדעת🤑 ב. כי אני לא רוצה שיסיטו את הנושא😎

• @שלום-דיין אמר בביטוחים והפרשות מעסיק:

וכנ"ל לגבי ה"חיסכון לכל ילד"

נכון למה שידוע לי מאתמול, החברות שהציעו מסלול "הלכתי" (אינטרגמל, אלטשולר-שחם ועוד) רשמו רק הפסדים...
    אבל לא נורא, בבעלות אלטשולר-שחם נמצא "קרן ברקת" שהם מלווים לקבוצות רכישה (לפחות 2 שאני מכיר) בריביות רעות במיוחד, כך שהרווח בהמשך אמור להיות גבוה... 😉

בשנה האחרונה כל החברות בכל המסלולים ולא רק במסלול הלכה רשמו הפסדים גדולים כך שלהאשים את מסלולי הלכה זה אינו הוגן כלל!! [למשל באלטשולר מסלולי ההלכה הפסידו פחות מהמסלול הבינוני שהוא בסיכון זהה].
    כמו"כ בחודש האחרון למשל החזירו את כל ההפסד פלוס תוספת נאה, כפי שמאן דהו הביא בפרוג
    "והנה התשואות מהחודש האחרון ינואר שהיה חודש מיוחד מבחינת הקרנות, [חלקם עשו יותר ממה שעשו במשך השנתיים האחרנות כמו פסגות] ושוב אלטשולר בראש.
    אלטשולר שחם חיסכון לילד - הלכה 3.57
    פסגות חיסכון לילד - הלכה 3.08
    מגדל חסכון לילד - הלכה 2.69
    מנורה מבטחים חסכון לילד - הלכה 2.68
    אקסלנס חיסכון לילד - הלכה 2.66
    הראל חסכון לילד - הלכה 2.56
    הלמן-אלדובי חיסכון לילד- הלכה 2.42
    מיטב דש חיסכון לילד - הלכה 2.4"

• המאגר מנהלים 5 p P

מעניין, בזמנו אמר לי אבי שליט"א (שהוא אחד מן הרבנים החתומים על שטרי היתר העיסקא של קופות הגמל של מנורה ואיילון מטעם בד"ץ בית יוסף) שאין צורך במסלול ההלכתי דווקא, וגיסתי שהיא בוחשת רצינית בקדירה אמרה לי ללכת על המסלול הבא:

f41648e2-b19e-4456-8f87-bd582cd74ec5-image.png

ממה שרשום שם, ואם הבנתי נכון האחוזים שהושגו שם בחודש ינואר גדולים בהרבה (כמעט פי 2, ממה שציינת במסלול הכשר):

b6fa9438-a815-4523-b28b-6736af7cd801-image.png

• 3

@חיים-משה לי מיטב דש כתבו כי התוצאות היו -2

• המאגר מומחה P 3

נראה לי שגם רואי חשבון מדופלמים יכולים להיות בערים בנושאים אלו (שבעצם קשורים ליועצים פנסיוניים) כמו שיועץ משכנתא תותח יכול להיות עם הארץ דאורייתא בכל מה שקשור בהשלכות משפטיות של פיגור בתשלומי המשכנתא וד"ל

באמת ככה, זהו תחום שקשור ליעוץ פנסיוני שאין מושג בזה וכשעולות לי שאלות בעניין אני מפנה אותן לסוכן ביטוח שלי

• @ניסים-פנירי אמר בביטוחים והפרשות מעסיק:

מעניין, בזמנו אמר לי אבי שליט"א (שהוא אחד מן הרבנים החתומים על שטרי היתר העיסקא של קופות הגמל של מנורה ואיילון מטעם בד"ץ בית יוסף) שאין צורך במסלול ההלכתי דווקא, וגיסתי שהיא בוחשת רצינית בקדירה אמרה לי ללכת על המסלול הבא:

f41648e2-b19e-4456-8f87-bd582cd74ec5-image.png

ממה שרשום שם, ואם הבנתי נכון האחוזים שהושגו שם בחודש ינואר גדולים בהרבה (כמעט פי 2, ממה שציינת במסלול הכשר):

b6fa9438-a815-4523-b28b-6736af7cd801-image.png

חבל שלא קראת, כתבתי בהשוואה למסלול באותו אחוזי סיכון, דהינו בסיכון בינוני ולא בסיכון גבוה ששם יש הרבה יותר אחוזי מניות כך שרמת הסיכון גבוהה יותר. וצריך לקחת את זה בחשבון.
    רק מענין וקצת [הרבה] תמוה שאביך שליט"א שהוא מרבני הועד לענינים פיננסים שע"י בד"ץ בית יוסף [ראו כאן http://www.badatz.biz/blog/role/פיננסים/ ] הנותנים כשרות על מוצרי ההשקעה אומר בפה מלא שלא צריך הכשר וכנראה כל הכשרות היא פקציה וכד'.
    כמו"כ אשמח לדעךת מאיזה סיבה הוא לא מצריך כשרות על מוצרים פיננסים שבחלקם מבצעים הלואות גמורות מאדם לאדם ברבית [הלואות עמיתים].

• המאגר מנהלים 5 p P

@חיים-משה הסיבה לכך היא די פשוטה:

החברות בהם מופקד הכסף של ילדינו מהביטוח לאומי, נוטלים בשכרם דמי ניהול קבועים בלבד, ללא שום קשר למצב המניות, בין אם יעלו או ירדו.

למה הדבר דומה לחבר שהפקיד בידך 100,000 ש"ח לעשות בהם כסף, ואתה ברוב כשרונך הלכת וקנית לו 2 טון קיסמים במצרים וייבאת אותם ארצה. לפי התכנון שלך הוא יוכל למכור את הקיסמים ב 200,000 ש"ח, וכך להרוויח 200% על הקרן.

בתמורה, אתה נוטל 5000 ש"ח עמלת עבודה. האם זו ריבית???

אם הגעת למסקנא שלו, תתקדם עוד שלב ותבין גם למה זה בדיוק המקרה שלנו.

• @ניסים-פנירי אמר בביטוחים והפרשות מעסיק:

החברות בהם מופקד הכסף של ילדינו מהביטוח לאומי, נוטלים בשכרם דמי ניהול קבועים בלבד

יש לך מקור לכך? כי לדעתי הם לוקחים אחוזים קבועים ולא סכום קבוע.
    במידה ואתה צודק באיזה סכום מדובר?

• 3

@ניסים-פנירי ממש ממש לא!
    ההיתר עיסקא נזקק מפני שעם הכסף לא רק רוכשים קיסמים במצריים (וגם זה עלול להתגלל לסוגיות רבות בריבית כגו' פסיקה בהוזלה/בחוב/טרשא ועוד)
    אלא גם מלווים את הכסף לעמיתים אחרים בריבית (דאורייתא!!)

התחבר כדי לפרסם תגובה

24

1.4k
משתמשים

3.0k
נושאים

22.8k
פוסטים

עיצוב: GolanArt