סיוע לצלמתחיל

• S

שם הניק 'צלמתחיל' נבחר משני סיבות, האחד, כי בכל מה שקשור לביקורת אני תמיד רוצה שייתיחסו אלי כאל מתחיל, כמו מורה לתלמיד. והשני, כי בעיני רבים, אפילו מתחיל אינני נקרא, יען כי את מיומנותי בצילום לא רכשתי בשום מקום, אלא היא תוצאה של שנים של נסיון ותעיה, כשרון מולד, וקצת מאמרים שקראתי פה ושם (כדוגמת המאמר המחכים האחרון של ''GolanArt''). אזזז, אם אגלה בורות במושגים...
    בקרו בויטרינה כאן ואמרו את דעתכם.

אגב, מישהו יכול לנחש מה מחירה של המצלמה שבה צולמו התמונות (מדובר בכמה מצלמות)?

• P 5

מחיר המצלמה סביבות $180 בחו''ל, או סביבות 800 ₪ בארץ.

• מנהל מקצועות E P E p P P

@צלמתחיל אמר בסיוע לצלמתחיל:

שם הניק 'צלמתחיל' נבחר משני סיבות, האחד, כי בכל מה שקשור לביקורת אני תמיד רוצה שייתיחסו אלי כאל מתחיל, כמו מורה לתלמיד. והשני, כי בעיני רבים, אפילו מתחיל אינני נקרא, יען כי את מיומנותי בצילום לא רכשתי בשום מקום, אלא היא תוצאה של שנים של נסיון ותעיה, כשרון מולד, וקצת מאמרים שקראתי פה ושם (כדוגמת המאמר המחכים האחרון של ''GolanArt''). אזזז, אם אגלה בורות במושגים...
    בקרו בויטרינה כאן ואמרו את דעתכם.

אגב, מישהו יכול לנחש מה מחירה של המצלמה שבה צולמו התמונות (מדובר בכמה מצלמות)?

אני הקטן אשמח לתת את דעתי על תמונות שתעלה, אבל לא יותר משתיים לפוסט, קשה להתייחס לכ"כ הרבה תמונות...
    בהצלחה!

• S

העלתי את הכל למקום אחד במסגרת 'תיקיית עבודות', מה אתה מציע לי לעשות??

העלתי את הכל למקום אחד במסגרת 'תיקיית עבודות', מה אתה מציע לי לעשות??

ויטרינה זה שיתוף. זה לא נועד לביקורות.
    כאן בתוך הקבוצה המקצועית, אתה יכול להעלות תמונה שתיים, ואז
    חברי הקבוצה יוכלו לעזור לך לנתח אותה ולתת לך עצות מה לשפר.
    שם (דרך "ויטרינה > תגובות") אפשר להגיב רק לייקים ומחמאות (שזה גם משהו שמגיע ליוצרים...).

• S

@עברי-אנכי אמר בסיוע לצלמתחיל:

תרשה לי בינתיים לא לאשר או לדחות את דבריך.
    להזכירך אמרתי שהם צולמו מכמה מצלמות.

מה העניין בדיון על מחירי המצלמה??

• S

@GolanArt אמר בסיוע לצלמתחיל:

מה העניין בדיון על מחירי המצלמה??

אתגר קטן בשבילי לראות מי יודע להעריך לפי התמונה את טיב המצלמה, ואפילו שהתמונה יכולה להיות חתוכה או להיפך ערוכה וכדו', המחיר הוא רק אינדיקציה לאיכות.

• S

טוב, אני מעלה כאן את שני התמונות הראשונות, תמונות תקריב של היצורים הזעירים שחיים בינינו, צולם בבאר יעקב תשע"ח.IMG_2450.JPG IMG_2413.JPG
    אגב, מישהו יודע מהם הגרגירים האלה שהנמלה סוחבת? חשוב לי לדעת.

• P

קודם כל הרבה הצלחה!

יען כי את מיומנותי בצילום לא רכשתי בשום מקום, אלא היא תוצאה של שנים של נסיון ותעיה, כשרון מולד, וקצת מאמרים שקראתי פה ושם (כדוגמת המאמר המחכים האחרון של ''GolanArt''). אזזז, אם אגלה בורות במושגים...

בסופו של דבר אחרי כל הלימודים מה שמביא אותנו לידע האמיתי ולצילום המקצועי הוא הניסוי והטעיה והלמידה מהם...אז תמשיך כך ותצליח בעז"ה.

שנית,
    לדעתי התמונה של סמני הגלגלים בחוף הכי טובה.
    ואיפה הנדנדה הזאת שתלויה כך ממש על המים?? אני חייבת לבוא לשם!
    התמונות של הנמלים גם הן יפות מאד!! רק חסר לי החדות שמאד חשובה בתמונות מהסוג הזה (ובכלל..).

• P 5

@י-ברסלר אמר בסיוע לצלמתחיל:

התמונות של הנמלים גם הן יפות מאד!! רק חסר לי החדות שמאד חשובה בתמונות מהסוג הזה (ובכלל..).

מה שחסר בתמונת הנמלים - היא עדשת מאקרו רצינית, אבל זה לא מתאים לצילום/ים האלה שנעשו במצלמה פשוטה.

• S

מה שחסר בתמונת הנמלים - היא עדשת מאקרו רצינית, אבל זה לא מתאים לצילום/ים האלה שנעשו במצלמה פשוטה.

בעיקרון הרעיון שלי באותו צילום היה דווקא ההתמקדות על גלי החוף שברקע הנמל.
    תודה רבה לכל המגיבים!!!

• S

קודם כל הרבה הצלחה!

לדעתי התמונה של סמני הגלגלים בחוף הכי טובה.

דווקא אני הייתי סקפטי לגביה, טוב לשמוע שיש לה אוהדים.

ואיפה הנדנדה הזאת שתלויה כך ממש על המים?? אני חייבת לבוא לשם!

נחל חרמון כמדומני.

• S

טוב, ראיתי שאף אחד לא 'נפל בפח', אזזז... הצילומים היו בשני מצלמות של קנון: SX600 וSX720, את הציוד המקצועי השארתי בבית, בעצם.. בחנות, פשוט, אני לא חיפשתי מקצוע להרויח ממנו, וזה מה שהכי השתלם לי, לא, מאז שהכרתי את עצמי והתחלתי כמו כל ילד לשחק במצלמה, ראיתי ש-איך אומרים? יש לי את זה, ומאז אני רואה את המצלמה כחלק ממני, לוקח אותה לכל מקום (קומפקטית להזכירכם), ופשוט- מצלם כל מה ש'מצטלם לי', זה אני.
    ולכן ביקשתי ממכם ידידי להפנות עיניכם אל ה" קאצ' " (שמעתי שקוראים לזה קומפוזיציה), כי לדעתי זה העיקר בצילום. כל השאר אפשר לרכוש, אבל תפיסה חזותית נכונה, מי ש'יש לו את זה' - שילך על זה, ומי שלא - לא.

אגב, מישהו אמר שייתן תגובות על התמונות שהועלו כאן, אשמח אם יוכל לבצע זאת.

@צלמתחיל היקר, בהחלט יש לך את זה בידיים, אני מאמין שאתה
    יכול לטפס עוד גבוה בהרבה!
    חשוב שלא תתמקד בפורום בעניינים שאינם קשורים לצילום כמו מה הגרגירים האלו וכ',
    בפורום מקצועות חייבים להתמקד בנקודות החשובות...
    אתה יכול בהחלט להוציא תמונות תקניות ואומנותיות מציוד יחסית פשוט כמו
    שיש לך, וזה תלוי בעיקר ממרכיב הצלם שבך. אם כי, חשוב שתדע, שאלו
    לא יהיו תמונות מקצועיות, אלא, יותר בכיוון של אומנותיות, ותקניות כי סוף סוף,
    יש מגבלות למצלמות האלו, ובימינו רף המקצועיות בצילום גבוהה יותר מבעבר...

הרבה הצלחה!
    (גם אני אהבתי את תמונת העקבות, יש בה המון אמירה!)

• S

ידעתי שכשאני יגיד את האמת יוציאו אותי מפורום המקצוענים, רק בגלל שלא למדתי באיזה מכללה או משהו, אני לא מאמין באנשים אקדמאים, אני מאמין באמנים, אם אתם מאמינים, לכו על זה, אני לא שם.

ואגב, 'מה הגרגירים' חשוב לי בשביל מילות מפתח ב'שאטרסטוק', אם רצית לדעת למה אני צריך אותם.

תודה בכל אופן על העידוד והתמיכה, אם אתם אמנים באמת, אל תעשו מעשים פזיזים שכאלה.

• מנהל המאגר En 5 P

ידעתי שכשאני יגיד את האמת יוציאו אותי מפורום המקצוענים, רק בגלל שלא למדתי באיזה מכללה או משהו, אני לא מאמין באנשים אקדמאים, אני מאמין באמנים, אם אתם מאמינים, לכו על זה, אני לא שם.

ואגב, 'מה הגרגירים' חשוב לי בשביל מילות מפתח ב'שאטרסטוק', אם רצית לדעת למה אני צריך אותם.

לא הבנת. קח באיזי.
    גולן דווקא מאוד החמיא לך. רק כיוון אותך לשאלות מקצועיות על צילום.
    אתה חדש כאן, מהר מאד תתרגל לחוקים, ותיהנה מהם. 🙂

אני מאד מתנצל אם נפגעת ידידי היקר, ואותי ממש לא מעניין הציוד שלך, רק שפתאום
    בדקתי בהתכתבות בינינו וראיתי שלא קיבלו אותך לקבוצה המקצועית, ואני בטעות
    צירפתי אותך לקבוצה המקצועית. אתה מוזמן לעבור על ההתכתבות שלנו במייל...
    אחד מהתנאים להתקבל לקבוצה המקצועית היא ציוד לפחות של רמת כניסה, ולך
    אין את זה.
    עכשיו יש לך שתי אפשרויות, לשים בצד את הכבוד ולעלות מפה לדרגות שלא חלמת
    ע"י כיוון ועזרה מהמקצוענים, או לטרוק דלת ולהתעצבן...
    אני דווקא מאד מאמין ביכולות שלך, ואני לא צוחק בכלל, כי מי שאוהב לצלם ובשילוב
    קבלה מגדולים ממנו, יכול לעוף גבוה!
    אז על מה אתה הולך?

לגבי מכללה אגב, גם אני לא למדתי באף מכללה, וגם לא מי שלימד אותי לפני 25 שנה,
    ושמע, אני מצלם לא רע... אני אגלה לך סוד, חוץ מכמה קורסים בודדים בחיים שלי, לא
    למדתי באף מכללה, אבל כן לימדתי (שישאר בינינו)... 🙂 מה שאומר, שכמו
    שאני הצלחתי ללמוד קצת לצלם וקצת לעצב ועוד כמה תחביבים, גם אתה תצליח
    בגדול!
    יש חברים בפורום הזה שהרגישו נורא בתחילת דרכם כאן. מה יש לו לגולן הזה?
    מי הוא שהוא יקבע למי להכנס ולאן, על מי הוא עף? אפילו כעסו עלי אישית!
    אבל בסוף הם הבינו שיש לי כוונות טובות, האמת לא רק לי, לכל החבר'ה כאן,
    והיום הם מחוברים למקצועות כמו לאינפוזיה מקצועית ומודים על זה...

אתה יותר ממוזמן להמשיך איתנו כאן!
    הרבה הצלחה צדיק.

• S

אני לא מתכוון להשקיע במצלמה כזו כי אני לא עובד בזה, כך שאם אני 'טורק את הדלת' זה כי לא נשארו לי אופציות.
    בכל אופן אני לא מבין את זה ולא מאמין בדרך הזו.

תודה על כל הפרגונים, בהצלחה בהמשך הדרך.

• S

כמובן שח"ו אין לי שום טענה אישית עליך, אני מעריך אותך מאוד, רק לא מסכים לדרך הזו.

זה לא פורם מצלמות, זה פורום צלמים.

התחבר כדי לפרסם תגובה

8

1.2k
משתמשים

2.6k
נושאים

20.4k
פוסטים