קניית מצלמה

• p P P

מרגיש לי עגום לפתוח עוד שרשור בנושא, אבל מה לעשות. אני גם רוצה מצלמה ומבינה בזה.... מעט 🙂
    אז התקציב שלי נמוך יותר, 3000 (אם יהיה שווה יעלה ל4000)
    הצרכים שלי משפחתיים, צילומי חוץ ווידאו
    ניסיתי לחפור על שרשורים דומים, על אתרי מצלמות ומה שהעלתי הוא ה80D של קנון
    השאלה אם אכן אין משהו זול יותר, אולי מחברה אחרת. ואם אכן הוא המומלץ- מה עדיף, לקנות אותו עם עדשה:
    http://www.cameraeilat.co.il/Sale.asp?pid=9578&salenum=
    או לרכוש עם עדשה אחרת:
    http://www.cameraeilat.co.il/Sale.asp?pid=9863&salenum=
    http://www.cameraeilat.co.il/Sale.asp?pid=1434&salenum=
    ומשהו אחרון, אני מוגבלת עם הזמן להתלבטות...
    תודה מראש!

• p P P

יהיה חוצפה לקרוא לגדולים?
    @GolanArt @עברי-אנכי
    ננסה...

• p P P

שבוע טוב
    מצאתי דגם ממש דומה של ניקון D7200
    ההבדל שמצאתי לטובת ה80D הוא המסך, שאולי יעיל בוידאו יותר
    מה עדיף?
    https://eilat.payngo.co.il/catalog/product/view/id/37105/s/237418/category/61/
    http://www.cameraeilat.co.il/Sale.asp?pid=10055&salenum=
    תודה

• P 5

@chaya אמר בקניית מצלמה:

שבוע טוב
    מצאתי דגם ממש דומה של ניקון D7200
    ההבדל שמצאתי לטובת ה80D הוא המסך, שאולי יעיל בוידאו יותר
    מה עדיף?
    https://eilat.payngo.co.il/catalog/product/view/id/37105/s/237418/category/61/
    http://www.cameraeilat.co.il/Sale.asp?pid=10055&salenum=
    תודה

שבוע טוב ומבורך!
    וסליחה על ההתמהמהות בתגובה..
    ובכן,
    לפני שנדבר על ה-80D של קנון באופן ספציפי וההמלצה בקשר אלייך, אכתוב כאן את ההבדלים שיש בין הדגמים שהבאת:
    הסיבות לבחור ב-80D של קנון -

1. מסך מגע - ל-80D יש, ל-D7200 אין.
    2. נקודות מיקוד מוצלבות [CROSS] - ב-80D יש 45, בD7200 רק 15.
    3. פריימים בשניה - ב-80D אפשר 7, ב-D7200 רק 6.
    4. משקל נמוך ב35 גר'.
    5. תמיכה בכרטיסי זיכרון (קריאה / כתיבה במהירויות גבוהות במיוחד), יש ב-80D, אין ב-D7200.
    6. מסך מפרקי מלא שיש ב80D, ואין ב-D7200.

לעמות זאת, הסיבות לבחור ב-D7200 -

1. איזו גבוה יותר - 25,600 ב-D7200, ולא רק 16,00 ב-80D.
    2. מספר נקודות מיקוד - 51 בD-7200, ולא רק 45 ב-80D.
    3. מסך גדול יותר ב-0.2".
    4. רזולציה גבוהה יותר במסך ב-18%.
    5. חיי סוללה ארוכים יותר.
    6. עומק צבע מעט יותר גבוה.
    7. טווח דינמי של הצבע גבוה יותר.
    8. ביצועים של האיזו גבוהים יותר [באור נמוך].
    9. חיישן גדול יותר במעט.
    10. תוחלת חיי התריס ארוכה יותר, במקום 10K שיש ב-80D, ב-D7200 ניתן להגיע עד 15K.
    11. 2 חריצי איחסון לכרטיסי זיכרון, ולא רק 1.
    12. זול יותר משמעותית!!

יהיו מי שיוסיפו - שבאופן כללי, החיישנים שניקון מרכיבה במצלמותיה הם איכותיים יותר [מגיעים מבית סוני], מאשר קנון, וזה פרט מאד חשוב.
    אבל כאן אוסיף דבר שהבאתי אותו כבר במדריך, אם צילומי וידיאו חשובים לך, אז לקנון ישנן עדשות STM, ו-NANO שהם מעולות ומיוחדות יותר עבור הסרטות וידיאו, ולכן כדאי אולי לחשוב בכיוון הזה.

עכשיו באופן ענייני יותר בייחס ל-2 במצלמות האלה,
    ובכן, 2 המצלמות האלה הן באמת מצלמות מעולות שנחשבות מהטובות ביותר שיש בתחום חיישי ה''קרופ'' [הכוונה: חיישן חתוך שאינו ff], אבל - הן מצלמות שמיועדות יותר עבור צלמי ספורט, עם גוף אטום, מהירות תריס 1/8000, ופריימים לשניה יחסית גבוהים 6 או 7.
    בחיי היומיום בצילומי ילדים וכו', זה לא מגיע הרבה לידי משמעות וצורך, ולכן אם את באמת הולכת לצלם תחרויות, מרוצים, וכאלה.. אלה הן בחירות מצויינות. אך אם לא, יש עוד הרבה היצע שגם זול יותר והייתי מתמקד בו, כדי להשאיר מקום וכסף לעדשות טובות ומיוחדות יותר, דבר שישפיע על התמונות הרבה יותר מאשר גוף אטום, או מהירות פריימים בשניה.
    מעבר לזה, אם הגודל של המצלמות האלה מפריע לך, ייתכן וכדאי לחשוב על מצלמה ללא מראה, קלה יותר, ומקצועית לא פחות.
    מה נראה לך?

• p P P

ובכן..
    ראשית, @עברי-אנכי תודה!
    שנית, מהירות טובה כשמצלמים ילדים משתובבים, לא?
    גם איזו חשוב כשהשימוש הוא ביתי בנוסף..
    אבל בהחלט אשמח להצעה זולה יותר (המירורלס בהחלט נשמע טוב, איזה דגם יכול להיות לי טוב? ועם איזו עדשה)
    מה שחשוב לי זה החדות, הצבע ועומק השדה
    ושיהיה טוב גם לוידאו ברמה כלשהי

• p P P

אגב, זה נדיר העזרה הזו, ככה לפרטי פרטים
    (ניסיתי לשלוח לכמה... גורנישט 😞

• p P P

נניח דגם כזה?
    https://camera.co.il/p28560
    או כזה?
    https://camera.co.il/p27266
    הבטריה באמת חצי, וזה משמעותי בטיול
    בהפרש צריך לרכוש בטריה רזרבה 🙂 וגם לסחוב אותה..

• p P P

אני מצחיקה, רק שהיום אני היום באילת, אז זה או עכשיו או הזדמנות חגיגית אחרת 🙂
    ניסיתי לחשוב בכיוון של 800D עם עדשה אחרת, רק שאני לא מבינה איזו עדשה תתאים לגוף ותתאים לי....
    נראה לי אלך בסוף על ה80D (סביר להניח שכל העולם לא טועה) ובהמשך אשתדרג עם עוד עדשה. עדשת זום כמו זו שבאה עם המצלמה נראית לי קלאסית לשימוש ביתי
    אני צודקת?

• P 5

@chaya
    טוב, זריז ובקצרה - את לא כ''כ צודקת.

1. כל העולם לא טועה, אבל כל העולם לא רץ להמליץ עליה!!
      סביר להניח שאת ההמלצה על ה-80D ראית איפשהו בפורומים של פרוג, שם משום מה מאד ממליצים עליה [אחרי שהמליצו על אחותה הקטנה ה-70D]. במקומות מקצועיים אחרים [כמו גם בחנויות שתיכנסי ותבקשי מצלמה כלשהי (בלי לתת להם לחשוב שכבר החלטת על ה-80D) אם לא תספרי שאת צלמת ספורט או צלמת חיות בג'ונגל - לא ימליצו לך כ''כ מהר עליה.
    2. בכ"מ אני אזרום עם מה שאהבת, אבל הרבה הרבה יותר חשוב עבורך עדשה/ות טובה/ות, מאשר מצלמה שיש לה תכונות לצילומי ספורט מעולים, שאת לא באמת צריכה, ואת בסוף לא תקבלי מה שאת יכולה לקבל באמת בתמורה לכספך, וחבל..
      לכן, אם את בכ"א אוהבת את הדגם הזה של 80D הייתי מציע לרדת ל-77D מאד דומה בכללי [קצת פחות המהירות תריס (לעולם לא תגיעי להשתמש בהפרש, אא"כ את מתכננת לצלם כדור רובה נכנס בתפוח..), וגוף פחות חסין לפגעים.
      אבל!! יישאר לך כסף לעדשת אורך מוקד קבוע (פריים) 50 mm (לא 85 mm !!!!), עם מפתח צמצם של 1.8, שזה נהדר לצילומי ילדים /פרוטרטים וכדו', כדאי פי 1000 מאשר להחזיק 80D, כי ככה המליצו לך תלמידות פרוג!
    3. אם תסכימי בשכל רב לרדת גם מזה - ה-800D תאפשר לך בנוסף לעדשה שהזכרתי לך מקודם, להמיר את עדשת ה-18-55 mm בעדשת 18-135 mm, שהיא הרבה יותר איכותית, והזום גבוה פי 2 וחצי. חוצמז'ה, שהיא קלה יותר במשקל, ואיזו גבוה יותר [דברים שתגיעי להשתמש איתם באמת ביומיום].
      מקווה שעזרתי!
      בכ"מ, נשמח לשמוע מה קנית,
      שיהיה בהצלחה, ותתחדשי!

• מנהל מקצועות E P E p P P

7200 בעיניים עצומות.

• P 5

@chaya
    לא לשכוח לקנות:

1. נרתיק איכותי
    2. כרטיס זיכרון מהיר של לפחות 64 GB.
    3. מגן לעדשות
    4. אם אפשר - עדשות STM - לשיפור ביצועי הפוקוס בוידיאו.

• P 5

@GolanArt אמר בקניית מצלמה:

7200 בעיניים עצומות.

היא כתבה שהיא מעוניינת גם בוידיאו מוצלח:
    ובכן -
    ל-800D יש - ול-D7200 אין:

1. ייצוב וידיאו דיגיטלי
    2. מסך מתכוונן
    3. קריאה וכתיבה במהירות לכרטיס הזיכרון
    4. ומשקל נמוך ב-230 gr.
    5. אפשרויות לעדשות עם פוקוס רך לוידיאו STM, ו-NANO, שיש בעדשות קנון ואין בניקון.

בסטילס יש ביניהן הפרש - אבל יותר בכיוון של צילומי ספורט, והיא לא צלמת ספורט!

בסך הכללי, ייתכן וה-D7200 'נחשבת' ל'קצת' יותר מקצועית (די מקבילה ל-80D של קנון = ראה השוואה למעלה), אבל במקרה שלה, אינני חושב שזו ההתאמה החכמה יותר.
    מה גם ש @chaya משדרת על קנון המקובלת יותר כנראה בין מכרותיה, שיוכלו לעזור לה יותר אח"כ עם התפעול, אז לא כדאי שנסבך אותה עם מצלמה שהיא פחות מכירה מקרוב.

• מנהל מקצועות E P E p P P

@עברי-אנכי אמר בקניית מצלמה:

7200 בעיניים עצומות.

ובכן -

1. ייצוב וידיאו דיגיטלי
    2. מסך מתכוונן
    4. ומשקל נמוך ב-230 gr.
    5. אפשרויות לעדשות עם פוקוס רך לוידיאו STM, ו-NANO, שיש בעדשות קנון ואין בניקון.

בסך הכללי, ייתכן וה-D7200 'נחשבת' ל'קצת' יותר מקצועית (די מקבילה ל-80D של קנון = ראה השוואה למעלה), אבל במקרה שלה, אינני חושב שזו ההתאמה החכמה יותר.
    מה גם ש @chaya משדרת על קנון המקובלת יותר כנראה בין מכרותיה, שיוכלו לעזור לה יותר אח"כ עם התפעול, אז לא כדאי שנסבך אותה עם מצלמה שהיא פחות מכירה מקרוב.

וידאו של קנון?... אמממ...

• P 5

@עברי-אנכי אמר בקניית מצלמה:

7200 בעיניים עצומות.

ובכן -

1. ייצוב וידיאו דיגיטלי
    2. מסך מתכוונן
    4. ומשקל נמוך ב-230 gr.

וידאו של קנון?... אמממ...

בהשוואה של המצלמות סטילס האלה שעלו כאן - לא ידוע לי שקנון נופלת במשהו מניקון בתחום הוידיאו.
    אדרבה, היא די עבדה קשה לפתח את העדשות הייעודיות האלה, והוידיאו שלה בזכותן דיי איכותי.

• p P P

אדרבה, אני ממש אשמח אם זה הולך טוב ביחד אני סוגרת על זה 🙂
    ה800D עם העדשה הזו
    http://www.cameraeilat.co.il/Sale.asp?pid=1434&salenum=
    ואני הרבה יותר מנדהמת מהייעוץ המפורט והאכפתי!!

• p P P

לסיכום-
    קניתי את ה800D
    עם עדשה 18-135 STM
    ועדשה קבועה 1.8 50mm
    מקווה להפיק ממנה משהו טוב ולשתף בעז"ה 🙂
    תודה על כל העזרה!!

• P 5

@chaya אמר בקניית מצלמה:

לסיכום-
    קניתי את ה800D
    עם עדשה 18-135 STM
    ועדשה קבועה 1.8 50mm
    מקווה להפיק ממנה משהו טוב ולשתף בעז"ה 🙂
    תודה על כל העזרה!!

ראשית, תתחדשי!!
    אין ספק שרכשת חבילה מדהימה ומצוינת עבור צרכייך, ואני משער שתוכלי להפיק ממנה תמונות, שאפי' לא תאמיני שאת היא זו שצילמה אותן.. 😀
    שנית, עכשיו הגיע הזמן - ללמוד!! ללמוד לצלם נכון, ללמוד את ערכי הצילום והמצלמה, בכדי שתוכלי להפיק ממנה הרבה יותר משאת מדמיינת שניתן.
    סדר הגורמים לתמונות איכותיות ומוצלחות, הם שלושה עיקריים:
    השלישי - המצלמה, ואותה רכשת, והיא מעולה ויכולה לתת לך המון.
    השני - העדשות. גם אותן רכשת מעולות, עם אופטיקות יחסית טובות, אפשרות לעומק שדה רדוד, ועוד.
    אבל הראשון - הוא הצלם/ת עצמו/ה!!
    ובזה הכי חשוב להשקיע!! כי הוא הגורם העיקרי והחשוב ביותר להפיק מהמצלמה כמה שיותר.. [לא כמו ששומעים לפעמים: "וואוו, המצלמה הזאת מדהימה, איזו תמונות מעולות היא מפיקה..!!"].

ישנן 3 דרכים לללמוד צילום:

1. ללכת למכללה / בית הספר לצילום / קורסים / וכל מיני לימודים כיוצ"ב - אבל זה לא אפשרי לכל אחד/ת מטעמים מובנים [זמן, מחיר, ועוד], מה גם שהרוב שמתעניין בצילום חובבני / מתלמד, לא מרגיש צורך בידע כ"כ מקיף ומעמיק, וזה גם לא בא אצלו למימוש וצורך.
    2. לחרוש את הרשת, יש המון חומר לימודי מצויין שניתן ללמוד ממנו כמעט הכל, ושווה להשקיע בו. חינם, בזמן שלך, ובקצב שלך, במגוון סגנונות, וכו' [גם כאן יש קצת, ובעתיד יהיה בעז"ה עוד.. 😃 ]
    3. לצלם בלי סוף - ולבחון את התוצאות לצורך שיפור בעתיד! הכלל בצילום דיגיטלי אומר:
      'לא חושבים 100 פעמים - ואז מצלמים, אלא מצלמים 100 פעמים, ואז חושבים!!'..
      לצלם היום כבר לא עולה כסף, גם לא ליהנות מהתוצאות. אז פשוט כדאי לצלם כמה שיותר, ואז לבחור מבין התמונות את הטובות ביותר - ללמוד מה כ"כ טוב בהן, או לחילופין מה חסר / מפושל באחרות, ומשם להתקדם.
      גם צלמים מקצועיים - מצלמים בכל סשן, או אירוע, וכו' וכו' - פי כמה תמונות ממה שצריך / נדרש באמת, כדי שמתוך כמה מאות - יצאו כמה עשרות מצויינות!

אז שלישית להכל, צלמי כמה שיותר - ותעלי לפורום שלנו [או גם לאחרים], ותשאלי אנשים מה מוצא חן בעיניהם - ומה מקצועי יותר, ומה צריך לשפר - זו הדרך הטובה ביותר ללמוד! בדיוק כמו שא"א ללמוד שחי'ה על הדשא מחוץ לבריכה, או ללמוד לשחק כדורסל בלי כדור - רק ע"פ תאוריות, כך א"א ללמוד לצלם, בלי מצלמה איכותית שבודקים אותה ואת הצילום מכל הכיוונים, תוך כדי צילום והתנסות עצמית.
    תמונות תוכלי להעלות לויטרינה - צילום, ולפתוח פוסט על שמך, בו תציגי את התמונות והיצירות שלך. אבל אז תקבלי רק לייקים, ולא תגובות. אם תרצי גם תגובות ענייניות תצטרכי לפתוח בויטרינה - תגובות פוסט נוסף על שמך, בו תקבלי תגובות מכולם, בכל הסגנונות.
    בהצלחה מרובה בדרכך בצילום!

כתוצאה מסיומו [הטוב] של הענין - הפוסט יינעל כעת.
    כל מי שרוצה לברר על מצלמה / או כל הקשור, מוזמן לעשות זאת בפוסט נוסף!

התחבר כדי לפרסם תגובה

7

1.2k
משתמשים

2.6k
נושאים

20.4k
פוסטים