חידה: 23 מעלות זה קר או חם?

• מומחה

מזה זמן רב מנקרת במוחי השאלה הבאה:

הסולמות למדידת טמפרטורות אמורים להיות מוחלטים, מים קופאים ב0 מעלות צלסיוס ורותחים ב100 מעלות צלסיוס (בגובה פני הים), וא"כ 23 מעלות גם אמור להיות אבסולוטי, או חם אן קר. דא אקא שהמציאות היא לא כך, אם נכוון את השלט של המזגן על 23 מעלות קור, יהיה קר בהחלט (ומבזבז 10% יותא אנרגיה מאילו היה מכוון על 25 מעלות - נאוד חברת החשמל), אבל מאידך אם נכוון את השלט של המזגן על 23 מעלות חום, יהיה חמים ונעים (בחורף הקר).

• admin משתמש זהב

@MacroShadow
    אני לא איש מיזוג 😮
    אבל לפי מה שאני מבין, המזגן מוציא פול חום או פול קור עד שהוא מגיע לטמפרטורה שהגדרת.
    ז"א, אם הגדרת 23 מעלות ואתה על קירור, אז המזגן מוציא נניח 16 מעלות קור (פעם כתבו כאן כמה ואני לא זוכר) עד שהטרמוסטט מזהה שהחדר נמצא ב23 מעלות ואז הוא מפסיק לקרר.
    כנ"ל בחימום.
    המזגן מוציא נניח 30 מעלות חום, עד שהטרמוסטט מזהה שהחדר הגיע ל23.
    ולכן יכול להיות ש23 מעלות זה נעים גם בחימום וגם בקירור.

😛 רק חסר לי שכל השאלה שלך הייתה בציניות 😛

• P מומחה משתמש תומך

@clickone אז למה מיועד מצב החימום ומצב הקירור? הרי מוכרח שיש חיישן שמזהה את הטמפרטורה כשמגיעה לטמפרטורה הרצויה, ואם כך, אותו חיישן אמור לזהות האם הוא אמור להוציא כעת פול קור או פול חום.
    @MacroShadow גם בי מנקרת השאלה מידיי פעם.. הגיע הזמן שנקבל תשובה!!

• admin משתמש זהב

@shraga
    יש אכן גם מצב אוטומטי.
    והוא מנסה לנחש לבד. (נראה לי דווקא לפי הטמפרטורה בחוץ)
    אל תשכח שאם עכשיו שיא הקיץ ובחדר יש 16 מעלות, אז הוא יכול לזהות בטעות שכעת חורף ולכן צריך לחמם את החדר. (ז"א ברור שא"א לסמוך בזה על החיישן הפנימי. אחרת כשהחדר יתקרר המזגן יחליט שהגיע החורף)
    יכול להיות שזה גם הסטורי מפעם שלא היה מצב אוטומטי (שבודק לפי בחוץ)

חוץ מזה, יש קוד JS שמתקן את המזגן להוציא חימום גם בזמן של קור. -- סתם בצחוק 😛
    אני בכלל לא מבין במזגנים. רק מנסה להסביר ממה שהסבירו לי....

• @clickone אמר בחידה: 23 מעלות זה קר או חם?:

אז המזגן מוציא נניח 16 מעלות קור (פעם כתבו כאן כמה ואני לא זוכר)

@zvinisim כתב בתחומים (סוג של "כאן"...) 7 מעלות.

• מנהל מקצועות E p P E

@MacroShadow אמר בחידה: 23 מעלות זה קר או חם?:

מזה זמן רב מנקרת במוחי השאלה הבאה:

הסולמות למדידת טמפרטורות אמורים להיות מוחלטים, מים קופאים ב0 מעלות צלסיוס ורותחים ב100 מעלות צלסיוס (בגובה פני הים), וא"כ 23 מעלות גם אמור להיות אבסולוטי, או חם אן קר. דא אקא שהמציאות היא לא כך, אם נכוון את השלט של המזגן על 23 מעלות קור, יהיה קר בהחלט (ומבזבז 10% יותא אנרגיה מאילו היה מכוון על 25 מעלות - נאוד חברת החשמל), אבל מאידך אם נכוון את השלט של המזגן על 23 מעלות חום, יהיה חמים ונעים (בחורף הקר).

לדעתי אין שום הבדל בין 23 מעלות ל23 מעלות, זה זהה לחלוטין, רק מה,
    שזה בתנאי שאתה מודד עם טרמומטר (אפילו זה הפשוט שתולים בחדרי תינוקות)
    ורואה שהטמפרטורה באמת מגיעה לשם, ןלא מסתמך על צג המזגן.
    אל תשכח שאם לא מדובר במזגן איכותי עם בקרת לחות, אז 23 מעלות כשהוא
    מחמם את החדר עלול לתת תחושת מחנק בגלל תופעת יבוש האוויר, לעומת קירור
    ל23 מעלות בקיץ.

• משתמש תומך

@GolanArt ובמילים אחרות..
    במזגנים הביתיים (המצויים) המעלות המופיעות בצג אינם קשורים למעלותיו של צלזיוס ז"ל.
    אלא משתמשות במספרים שונים בשביל לקבוע רמות חום/קור שונות.
    (משהו כמו "בטעם תות" של חברות המשקאות)

• E מומחה PRO p

@clickone לפי מה שאני יודע זה אכן כך. המעלות המופיעות בצג הם בעצם אומרות לאיזו טמפרטורה רוצים להגיע. (לאחרונה ראיתי כמה מזגנים ששמו אותם על חום ואחרי זמן מה זה הגיע לטמפרטורה ואז על הצג הוצג כיתוב לא ברור והמזגן עבד חלש הרבה יותר (כדי שהטמפרטורה תישמר)

• מומחה

@Men770 אמר בחידה: 23 מעלות זה קר או חם?:

@clickone לפי מה שאני יודע זה אכן כך. המעלות המופיעות בצג הם בעצם אומרות לאיזו טמפרטורה רוצים להגיע. (לאחרונה ראיתי כמה מזגנים ששמו אותם על חום ואחרי זמן מה זה הגיע לטמפרטורה ואז על הצג הוצג כיתוב לא ברור והמזגן עבד חלש הרבה יותר (כדי שהטמפרטורה תישמר)

אבל זו בדיוק השאלה, איך 23 מעלות יכול להיות מצד אחד קר מאוד ומצד שני חם.

• מנהל מקצועות E p P E

@MacroShadow אמר בחידה: 23 מעלות זה קר או חם?:

@Men770 אמר בחידה: 23 מעלות זה קר או חם?:

איך אתה יודע שהמזגן באמת הגיע ל23? בדקת עם טרמומטר?

• E מומחה PRO p

@MacroShadow אולי זה בגלל שיש 2 סוגי רוח. רוח חמה (שאדם עושה כדי לחמם את הידיים) ורוח קרה. יש 2 דרכים להגיע ל23 מעלות. עם רוח קרה ועם רוח חמה. ואם הטמפרטורה היא 22 זה ימשיך לקרר. בנוסף כנראה שלפי הטמפרטורה מחושב קור הרוח, מה שגורם לזה שב16 קר יותר מ23.

• @MacroShadow אמר בחידה: 23 מעלות זה קר או חם?:

זהו ש23 מעלות לא יכולים להיות גם קר וגם חם זה אחד משניהם [איזה? זו כבר שאלה יותר קשה אבל מסתבר שהתשובה לזה היא ביחס למה- ביחס למצב קפיאה היא חמה וביחס למצב רתיחה היא קרה]
    ובמזגן שלך בבית הכל נושא של מאיפה אתה רוצה להגיע- אם הטמפרטורה אצל יותר גבוהה מ23 ואתה רוצה להגיע ל23 מעלות תצטרך להשתמש בקור ואם היא יותר נמוכה תצטרך להשתמש בחום.
    את זה אני מאמין שאתה יודע. בנוגע להרגשה האישית זה גם תלוי במה השתמשת, כי אם השתמשת במזגן על קור המעלות מקררות אותך ולכן ההרגשה הקרה ואם הפעלת על חום הוא מחמם ומייבש אותך ולכן ההרגשה הזו.

נקודה מעניינת נוספת שיש אנשים שבקיץ תמיד ישימו את המזגן על 16 ובחורף 23 עדיין יהיה קר אצליהם. זה נראה לי גם פסיכולוגי אבל בעיקר מה עברת המשך היום- אם רוב היום היית במקום קר והגוף שלך קר תצטרך טמרטורה יותר גבוהה כדי להתחמם ואם היית בחום והגוף שלך חם תצטרך טמרטורה יותר נמוכה.

מקווה שלא התפלספתי וברברתי יותר מדי...

• P ניהול

מה אומר. דיון מרתק.
    מתכנתים מנסים להבין אלקטרוניקה...
    עכשיו נשאר רק שכל הטכנאים יקודדו חידות.

• @מעלה-ומוריד זה גם נפק"מ להלכות שבת- בישול...

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

3

2.1k
משתמשים

4.0k
נושאים

31.2k
פוסטים