אשכול ראשון... שאלה אל המעמדים שבכם:

• 3 P

ראשית יישר כח לרבי בעל האתר ני"ו שצירפני לפורום ללא בירוקרטיות. חן חן ותודות עמוקות:)
    ובכן, בשעטומ"צ הנני עומד לסיים את ספרי (הגעציל, נו).
    כעת, כך:
    מלכתחילה היה בדעתי לגשת לעימוד מלא-מלא.
    העניין הוא שיצא שהשקעתי שעות רבות בעיצוב וסידור קובץ הוורד, כך שכמה מקוראי הביקורת היו בטוחים שהקובץ הוא לאחר עימוד.
    שאלתי כפולה: האם אני יכול למצוא מעמד שיארוז לי את הקובץ ויעמד לי אותו בשינויים קלים כך שגם התוצאה תהיה דומה למה שעכשיו אבל מקצועית, וכל המחיר יהיה זול יותר מעימוד מלא-מלא?
    ושאלה שניה: האם ייתכן ואוכל 'להסתדר לבד', ולהשלים בעצמי את כברת הדרך עד לעימוד מלא?
    חן חן ותודה רבה.
    מצרף שני עמודים ראשונים, להבהרת כוונתי.
    Page2.jpg Page1.jpg

• P

א. ברוכים הבאים נתן !!! כיף לפגוש אותך גם כאן!
    ב. לדעתי הספר מעומד יפה מאד יחסית.
    יש בעיקרון חיסרון בוורד, שהטקסט לא ממלא את העמוד עד סופו. ובכדי לפתור את זה, אולי כדאי לך למסור לעימוד קל, שיתקנו את זה. או שתרכוש תוסף מ @רחמים שמתמזג בוורד ועושה את הדבר הזה בוורד עצמו.
    כתבת

@נתן-גלנט אמר באשכול ראשון... שאלה אל המעמדים שבכם::

ושאלה שניה: האם ייתכן ואוכל 'להסתדר לבד', ולהשלים בעצמי את כברת הדרך עד לעימוד מלא?

לא הסברת מהי אותה 'כברת דרך', כלומר מה חסר עדיין לדעתך עד לעימוד מלא. אם תיידע אותנו, נוכל יותר לחוות דעה האם תוכל לסדר את זה לבד או שתצטרך מעמד מקצועי לזה.

הרבה הרבה הצלחה !!!

• 3 P

@עימוד-עילית תודה רבה, ברוכים הנמצאים.
    יש דבר כזה עימוד קל? כי זה בגדול מה שנדרש...

ואינני יודע מה חסר בספר עד לעימוד מלא. חשוב לי יד נוספת שתעבור על הספר.
    (העמוד הנוכחי בכלל נראה כמו עימוד סופי, גם לדעת העוסקים בתחום?)

• P

@עימוד-עילית תודה רבה, ברוכים הנמצאים.
    יש דבר כזה עימוד קל? כי זה בגדול מה שנדרש...

אם זה מישהו שיש לו את התוסף לוורד, א"כ זה עימוד ממש קל.
    אם זה להעביר לאינדיזיין/תג, לכאורה צריך לעמד מחדש (אני אישית לא עובד עם אינדיזיין אלא עם תג [והמשלים לוורד]), ואז זה עימוד רגיל ככל עימוד.

ליתר תועלת אני מתייג את כל הסיירת @עימוד-ואינדיזיין ואז כולם יקבלו התראה ונקווה שנקבל חו"ד מקיפה יותר.

• 3 P

@עימוד-עילית
    תודה שתייגת את כל הסיירת... נחכה ונשמע מהם.
    מה נותן בעצם התוסף? (גילוי נאות - לא רואה את עצמי קונה תוספים לוורד כרגע)

• P

@עימוד-עילית
    מה נותן בעצם התוסף? (גילוי נאות - לא רואה את עצמי קונה תוספים לוורד כרגע)

אני מעתיק לך מתוך האתר של רחמים
    Image.jpg

המחיר של התוסף הספציפי הזה, כמו שרואים בטבלה, הוא 200 ש"ח (תקבץ דרך הדסטארט...)

• 3 P

@עימוד-עילית עוד לא הבנתי.. זה לא אוטומטי בוורד?

• המאגר En מומחה PRO 5

@עימוד-עילית עוד לא הבנתי.. זה לא אוטומטי בוורד?

הי נתן ושלום לך גם כאן.
    וורד, בצורה הרשמית שלה, איננה תוכנת עימוד כלל, וורד נועדה להיות מעבד תמלילים, ויש הרבה פטנטים שאסור למייקרוסופט להשתמש בהם בתוכנה זו. וזו גם הסיבה להרבה מאד דברים ש'חסרים' בתוכנה שיוכלו לעזור לעימוד, כמו מילת פתיח/ אות פתיח, כמו שורה אחרונה ממורכזת ועוד הרבה.
    זה נראה לאורך כל הדרך גם, שמייקרוסופט לא מנסים לשפר את התוכנה, אלא להשאיר אותה כהגדרתה הראשונית, ואפילו באגים מוכרים כבר שנים הם לא מתקנים (כמו באג שצ"ג הידוע), ועוד. ובודאי שלא להשקיע בשביל כמה חרדים מישראל, שמהווים 0.00001 אחוז מהמשתמשים...
    בדיוק לשם כך ייצרו אותם 'כמה חרדים' את התוספים שיעזרו להשמיש את וורד לעימוד.

• P

א. האם רכשת את הפונטים? אחרת אם יתפסו אותך...
    ב. העימוד על פניו נראה די נחמד, יש סיכוי שעם כמה שיפורים קלים זה יכול להישאר איכשהו (גם בלי התוסף של רחמים - צריך שיהיה יחסיות מספרית ברווח בין השורות ביחס לרווח בין הפיסקאות וזהו)
    ג. סגירה לדפוס זה הסיפור הכי פשוט שיש (במקרה הנוכחי).

• 3 P

@shraga אמר באשכול ראשון... שאלה אל המעמדים שבכם::

א. האם רכשת את הפונטים? אחרת אם יתפסו אותך...
    ב. העימוד על פניו נראה די נחמד, יש סיכוי שעם כמה שיפורים קלים זה יכול להישאר איכשהו (גם בלי התוסף של רחמים - צריך שיהיה יחסיות מספרית ברווח בין השורות ביחס לרווח בין הפיסקאות וזהו)
    ג. סגירה לדפוס זה הסיפור הכי פשוט שיש (במקרה הנוכחי).

מדובר בפונטים בתשלום? זה פרנקרוהל.

תן לי דוגמה לשיפורים קלים נדרשים.

וסגירה לדפוס - זה לא מורכב? משהו? וגם צריך די שוליים בצד הפנימי של העמוד כדי להתרחק מהכריכה - כלומר שהקורא לא יצטרך לפתוח את הספר בכל הכוח כדי לקרוא את המילים שנמצאות יותר בפנים הספר, קרוב לשדרה.

בהנחה ואני כן מוסר את הקובץ למעמד מקצועי עם נסיון דומה, (מצידי מישהו שיעמד בוורד, מה אכפת לי) כמה צריך להיות המחיר במקרה דנן?

תודה רבה.
    (אגב, קיבלתי קובץ וורד המשמש סופר מוכר לעימוד, אבל כל הכניסות הויציאות שם לא בשבילי, שנית, הספר הסופי המודפס שלו בעיניי לא מספיק מהוקצע, העימוד)

• P

איזה גירסה של פרנקרוהל? fb ft?
    סגירה לדפוס זה מאוד פשוט, תבדוק בעצמך ספר מודפס מוקפד, ותמדוד לפי זה כמה שוליים צריך להשאיר.

בעימוד מקצועי המחיר נע בין 4-10 ש"ח לעמוד. אפשר להשיג ב4 ש"ח עימוד מצוין בד"כ. ואולי יש כאלו שאוהבים להוזיל את השוק ויעשו את זה גם ב3 ש"ח וכדומה...

• 3 P

@shraga
    אינני יודע...
    כתוב לי רק פרנקרוהל
    ראה צילומסך
    ![0_1545497718271_‏‏לכידה.PNG](העלאה 100%)

לא רוצה לסגור לבד.
    יש אפשרות למצוא מעמד מנוסה שיידע 'לתפור' את המוצר הסופי בוורד כך שייראה דומה למה שיש בידיי כיום, ובמחיר הגיוני?

• 3 P

‏‏לכידה.PNG

• P

@נתן-גלנט
    תיגש לתיקיית הפונטים, שם במאפייני הפונט אמור להיות כתוב של איזו חברה הפונט. אבל אם אתה בין כה וכה עושה את זה דרך מעמד, אז זה לא רלוונטי.
    בנוגע למעמד - תנסה ליצור קשר עם amw1800@gmail.com, הוא מתמחה גם בעימוד (גם בוורד..) וגם בהפקות דפוס, אני חושב שתוכל להגיע איתו למחירים טובים.

• 3 P

@shraga אמר באשכול ראשון... שאלה אל המעמדים שבכם::

@נתן-גלנט
    תיגש לתיקיית הפונטים, שם במאפייני הפונט אמור להיות כתוב של איזו חברה הפונט. אבל אם אתה בין כה וכה עושה את זה דרך מעמד, אז זה לא רלוונטי.
    בנוגע למעמד - תנסה ליצור קשר עם amw1800@gmail.com, הוא מתמחה גם בעימוד (גם בוורד..) וגם בהפקות דפוס, אני חושב שתוכל להגיע איתו למחירים טובים.

מצו"ב צילומסך.
    מי זה המעמד? מיהו, מהו?

לגבי שוליים. לא אמורים להגדיר שוליים רחבים יותר כלפי פנים הספר?
    ‏‏לכידה.PNG

• P

@נתן-גלנט מה גודל הספר ?
    כוונתי לגודל דף ברוחב
    בכל אופן, שוליים לספר סטנדרטי רוחב דף 16.7 ס"מ, אם רוחב הטקסט הוא 12.5 ס"מ, אז השוליים הם 2.1 ס"מ

• P

@נתן-גלנט שמו הוא אברהם וינברג, מומחה בהפקות דפוס, וגם מעמד. איזה עוד פרטים?

בנוגע לזכויות יוצרים על פונט, אולי @אליהו-פריד יוכל להחכים אותנו יותר, אבל אם אתה בין כה חושב לתת את זה למעמד אז העימוד יירשם הרי על שמו.

• P

@נתן-גלנט דרך אגב, נראה לי שאתה גם יכול לתת ל @shraga לעמד
    נראה לי שהוא טוב בזה 😉

• 3 P

@מעמד
    הנחיתי את הגרפיקאי שהגודל הרצוי לעטיפה יהיה 13.5*21 ס"מ. (מדדתי עם סרגל ספרים פיזיים, אהבתי את הפורמט)
    האם להגדיר גודל עמוד זהה בוורד?
    (כריכה רכה)
    התוכלו להנחותני מימדי שוליים מדוייקים? מצורף ההגרה הנוכחית בוורד.
    ושאלה אחרונה. הפונט כרגע מוגדר על 12 ובהדפסה נראה מעט קטן בעין. איזה גובה לתת לאותיות?
    תודה.
    ‏‏לכידה.PNG

• P

@מעמד
    הנחיתי את הגרפיקאי שהגודל הרצוי לעטיפה יהיה 13.5*21 ס"מ. (מדדתי עם סרגל ספרים פיזיים, אהבתי את הפורמט)
    האם להגדיר גודל עמוד זהה בוורד?
    (כריכה רכה)

כן
    בכריכה רכה, גודל הכריכה הוא גם גודל הדף (לעומת כריכה קשה שהיא בולט ב1 ס"מ מגודל הדף)
    וטוב שמדדת, כי בספרים צריך להיות גדלים שמקובלים ולא מה שמתחשק. כי זה תלוי בגדלי דפוס וגליונות וכו'

התוכלו להנחותני מימדי שוליים מדוייקים? מצורף ההגרה הנוכחית בוורד.

אתה יכול לעשות את החשבון לבד
    החשבון הוא כך: רוחב כריכה פחות רוחב טקסט ומה שיצא לחלק לשניים
    לדוגמה: רוחב דף שלך הוא 13.5 ונגיד שרוחב טקסט הוא 9. אז 13.5-9=4.5 /2=2.25
    אבל במקרה שלך כנראה רוחב טקסט הוא 9.5 ס"מ ולכן יוצא 2 ס"מ שוליים לכל צד

ושאלה אחרונה. הפונט כרגע מוגדר על 12 ובהדפסה נראה מעט קטן בעין. איזה גובה לתת לאותיות?
    תודה.

תוכל לתת לו 13 או 13.5 ותסתכל בהדפסה אם זה לא נראה גדול קצת.
    בזה אין הרבה כללים, רק איך שנראה קריא לעין ונוח ללא מאמץ
    בהצלחה !

התחבר כדי לפרסם תגובה

5

1.3k
משתמשים

2.8k
נושאים

21.3k
פוסטים