גם אני צריך מצלמה....

• מנהל מקצועות E p P E

@aiib אמר בגם אני צריך מצלמה....:

@GolanArt משום מה לא נראה לי שזה טופל- קיבלתי שוב 2 התראות.
    אשמח גם לתגובה על המצלמה...

תן לי ציטוט ממנו, נראה למה הוא התכוון.

• P

@עברי-אנכי
    הכל נפלא, הערה קטנה: המירורלס יקרים יותר, פי כמה, בהשוואה למערכות DSLR מסורתיות.

• מנהל מקצועות E p P E

@נתן-גלנט אמר בגם אני צריך מצלמה....:

@עברי-אנכי
    הכל נפלא, הערה קטנה: המירורלס יקרים יותר, פי כמה, בהשוואה למערכות DSLR מסורתיות.

לא בהכרח, תלוי בסדרה.

• S

ניסים פנירי

מעניין לשמוע איזה מצלמה קנית אני בדיוק באותה שאלה

• P

@haim אמר בגם אני צריך מצלמה....:

ניסים פנירי

מעניין לשמוע איזה מצלמה קנית אני בדיוק באותה שאלה

קודם כל - ברוך בואך לפורום!
    אנו מלאי תקוה שתפיק ממנו ככל שתוכל, ונוכל גם אנו.

שנית, במידה ואתה רוצה לפנות אל מישהו ואתה רוצה שהוא יידע מזה, ויוכל להשיב לך - רצוי שתוסיף לפני שם הניק שלו את הסימן @, באופן שתוכל לראות בעצמך את שמו מודגש בצבע, כך: @haim.

שלישית, ראיתי שפנית בעניין מצלמה לצורך עצמך [סביבות 4-5K ש"ח], ואשתדל כמובן בל''נ לעזור לך, רק חשוב שתדע דבר אחד:
    לכל אחד מתאימה מצלמה - לפי צרכיו האישיים והמיוחדים שלו, ולא לפי מה שקנה השכן, או חבר!
    לכן, בא נפתח במקביל אשכול נוסף עבורך - בו תוכל לפרט יותר על עצמך, צרכי וסגנון הצילום, וכו' [שם אני אכוון אותך יותר לפרטים נצרכים], ושם תקבל הכוונה מבאי הפורום שמתמחים בתחום.
    בהצלחה!

• P

ניסים תתייג גם אותי.

בגדול המירורלס מומלצות למי שחשוב הגודל ויכולות הווידאו. מחיר העדשות שלהן הופך את העסק ליקר בערך בשליש למוצר DSLR באיכות מקבילה.

קבל מדריך קצרצר, @עברי אנוכי מוזמן להוסיף או לחלוק:)

אם חשוב לך סטילס איכותי + ווידאו מהרמה הכי גבוהה שיש - לך על פנסוניק.

אם חשוב לך מצלמה זריזה ומהירה ואלופה, אך עם עדשות יקרות, ממשק לא נוח ותחושה הייטיקית - לך על סוני.

אם חשוב לך סטילס איכותי מאוד ווידיאו בינוני - לך על פוג'י. יקרים ביחס למתחרים, אבל נותנים תמורה הולמת באיכות התמונה ובממשק ובתחושה. (המצלמות שלהן בגדול מרגישות "עם נשמה")

אם חשוב לך ממשק נוח, מצלמה זריזה ואמינה עם ייצוב תמונה מטורף (שמיש בעיקר לווידאו) - לך על אולימפוס.

ואם חשוב לך המחיר - קנה ניקון מסורתית (DSLR) ועדשה טובה.

מה שלא תעשה, שלא תעיז לקנות קנון. חוץ מאברכיות בני ברקיות שקונות אחת אחרי השניה - אף איש מקצוע לא חושב שקנון שווים את התמחור שלהם, הם מותג ריק עם ציוד שלא שווה ברמתו למתחרים.

• p P ניהול

או או, אני מריח פה צרות מתקרבות....

אני רק רמזתי משהו על פנסוניק וכמעט קיבלתי השעיה מהפורום..., לך תדע מה יעשו לך בקנון אחרי התבטאות שכזו...

@GolanArt @עברי-אנכי - לקופה הראשית.

• P

@ניסים-פנירי
    בעבר היו לפנסוניק קצת עניינים.
    היה לי דגם שלהם שהווידאו שלו היה אומנם מעל לכל דמיון, אבל הסטילס היה קצת בעייתי בצבעים (השפתיים של המצולמים יצאו ורודות, אל תשאל).

בדגמים המאוחרים יותר הבנתי שהם שפרו את פלט ה JPEG מאוד.

ואגב, אם חשוב לך צבעים - לך בבקשה רק על פוג'י. יש לי את ה XT20 שלהם, וקשה לי להסביר במילים כמה היא טובה. חסרונה היחיד הוא אי אטימה נגד גשם.
    לייעוץ נוסף - תתקשר אליי.

• P

מה שלא תעשה, שלא תעיז לקנות קנון. חוץ מאברכיות בני ברקיות שקונות אחת אחרי השניה - אף איש מקצוע לא חושב שקנון שווים את התמחור שלהם, הם מותג ריק עם ציוד שלא שווה ברמתו למתחרים.

מענין מה שאתה אומר ... 😏
    אז כל הצלמים הגדולים שמסתובבים עם קנון הם סתם אברכים בני ברקיים שהולכים אחרי העדר...

• S

@עברי-אנכי
    תודה על קבלת הפנים, האמת שאתה הבאת אותי לכאן עם המדריכים לצילום,
    האמת שצרכיי הם כמו שפורסם כאן שההתלבטות בסוף בין המראה לללא, למעט שאני לא צריך זום גדול לצלם נוף אלא דווקא ילדים בחוץ ובבית וטיפה באירועים המשפחתיים,
    אולי קפצתי גבוה אבל אני מתעניין בסוני A7 עם עדשת הקיט 28-70 שמחירה 4600 ואני מודע שהעדשות הבאות יהיו יקרות,
    שאלותי הם 1.האם היא תספיק לי וכן כשאדע לתפעל יותר כמה היא קשה לתפעול (אני יודע שבדגמי הA6000 A6300 זוהי בעיה,
    2.ובצד השני של הDSLR האם במחיר כזה אקבל איכות כזאת או שרק עם קרופ ועדשת פריים עם צמצם 1.4 אגיע לכזאת איכות.
    3. האם באמת אוכל להתחיל עם עדשת 50 מ"מ ו85 מ"מ כשאני רוצה לצלם ילדים.

תודה רבה.

• P

@haim
    שאלותיך מעניינות ומצריכות תגובה ראויה, אשתדל מחר בל''נ להשיב כראוי יותר.
    בכ''מ, תודה על הפירגון בעניין המדריכים, מקווה שנהנית לקרוא, ולמדת 'משהו' .. 😃.

• S

תודה
    עוד שני דברים

1. האם מתאם עדשה יוזיל לי את העדשות בסוני
    2. מה דעתך על יד שניה.

• P

@מעמד אמר בגם אני צריך מצלמה....:

מענין מה שאתה אומר ... 😏
    אז כל הצלמים הגדולים שמסתובבים עם קנון הם סתם אברכים בני ברקיים שהולכים אחרי העדר...

נקודה נכונה.
    אסביר. אם נקח צלם לדוגמה, קוראים לו יעקב אבו-קסיס. נניח.
    ליעקב יש סט עדשות שרכש עם השנים, כולם תאומים רק למערכות של קנון. שווי סט העדשות = 30,000 ש"ח.
    יעקב אבו-קסיס זקוק למצלמה חדשה, והוא יקנה קנון. ובצדק, מבחינתו:
    א- מערך העדשות שלו תואם רק את קנון
    ב- הוא מכיר היטב ומורגל בשימוש יומיומי במצלמות קנון, אין לו סבלנות ללמוד ממשק חדש לחלוטין.

בשנים האחרונות הפער בין קנון לניקון/ סוני/ פנס' וכל השאר - נעשה כה צועק וגדול, שזה פשוט עוול להמליץ למישהו חד בתחום לבזבז מעותיו על ציוד שלהם.

• P

@עברי-אנכי
    תודה על קבלת הפנים, האמת שאתה הבאת אותי לכאן עם המדריכים לצילום,
    האמת שצרכיי הם כמו שפורסם כאן שההתלבטות בסוף בין המראה לללא, למעט שאני לא צריך זום גדול לצלם נוף אלא דווקא ילדים בחוץ ובבית וטיפה באירועים המשפחתיים,
    אולי קפצתי גבוה אבל אני מתעניין בסוני A7 עם עדשת הקיט 28-70 שמחירה 4600 ואני מודע שהעדשות הבאות יהיו יקרות,
    שאלותי הם 1.האם היא תספיק לי וכן כשאדע לתפעל יותר כמה היא קשה לתפעול (אני יודע שבדגמי הA6000 A6300 זוהי בעיה,
    2.ובצד השני של הDSLR האם במחיר כזה אקבל איכות כזאת או שרק עם קרופ ועדשת פריים עם צמצם 1.4 אגיע לכזאת איכות.
    3. האם באמת אוכל להתחיל עם עדשת 50 מ"מ ו85 מ"מ כשאני רוצה לצלם ילדים.

תודה רבה.

בוא נעשה 'קצת' סדר בדברים.
    Sony A7 - אינה מצלמה בודדת, אלא כבר סדרה של מצלמות A7. יש כמה וכמה דגמים, והם באמת לא הכי זולות.. אבל מעולות שבמעולות, ומהוות תמורה כ"כ טובה למחיר, שלא ברור למה סוני ממשיכה למכור אותן כ"כ לא יקר.
    אגב, סידרה A7, מותאמת לצילומי ספורט - לא עבור צילומי ילדים, אבל זה לא גורע.
    אבל לא 'קפצת גבוה' - אלא מבחינה מסויימת קפצת עד הסוף!! הלכת על חיישן מלא [פול פריים], וזה נהדר! ומי שמכיר 'קצת' את משנתי (המדריך..), יודע שהחלק הכי חשוב וקריטי לצילום איכותי, הוא החיישן!! ובמקרה של ה-A7, מדובר בחיישן מלא הכי גדול שיש, [פול פריים].
    ממילא לגבי שאלותיך:

1. לגבי התפעול שלה, דווקא שמעתי שהוא מאד נוח - אולי צריכים לקלוט אותו כמו כל מכשיר חשמלי משוכלל כזה - אבל גם הביקורות על האחיות הקטנות שלה - ה-A6000/6300 - לא הזכירו כלום מנוחות השימוש, ואדרבה, דווקא יש לה ביקורות חיוביות גם על זה. כך שמהבחינה הזאת, לא הייתי חושש.
      [לגבי עדשת הקיט שהבאת - היא אכן מאד מאד בסיסית ופשוטה, וזו סיבה טובה מאד 'לשקול' כבר את הכדאיות של כל הקנייה הזאת. עדשה - חשובה בצילום עוד יותר מאיכות המצלמה!
    2. לגבי DSLR - קשה קצת להשוות, כיון שברפלקס אין כמעט מצלמות פ"פ במחיר כזה (למעט שני דגמים שיש: לקנון ה-D6 מארק 1, שזה בסה"כ חיישן FF עטוף במצלמה, ללא פלאש, מסך מקובע, רק 11 נקודות מיקוד, רזולוצית וידיאו לא משהו, ומהירות צילום רציף מגוחכת של 4.5. ולניקון - יש את דגם ה-D610, עם אמנם 39 נקודות מיקוד, אבל איזו עלוב 6400, ווידיאו חלש ג"כ) - לכן לא הייתי עורך השוואה לרפלקס בטווח המחירים הזה.
      לגבי מצלמות קרופ, יש כמובן יותר מגוון ומבחר, ותוכל להשקיע יותר בעדשות איכותיות - וזו ההמלצה הנכונה עבורך כעת, בתקציב הזה.
      עדשת מפתח צמצם 1.4 - מתחילה ב: 1,250 ש"ח - שזו חתיכת השקעה, אבל הייתי ממליץ להתחיל עם צמצם 1.8, שייתן לך ג"כ בוקה יפה מאד, ותמונות מדהימות.
    3. עדשת 85 mm מתאימה למצלמת FF, והמקבילה שלה מבחינת הקרופ פקטור היא 50 mm למצלמות הקרופ.
      וכן, תוכל כמובן להפיק תמונות - לא רק בהתחלה, אלא גם צלמים מנוסים - ופורטרטים מדהימות ביותר, אם תדע קצת להשתמש נכון. כי אם לא, לא יעזור כלום!!
    4. מתאם - יוזיל כמובן, אבל לא הכי מומלץ.
    5. יד 2 - במידה ובודקים קודם במעבדה זו בהחלט אפשרות, אבל בל"ז זה סיכון מסויים. ייתכן והמצלמה השתתפה בנופש של הבעלים הקודם - טבלה בבריכה, צנחה חופשי מגובה, ועוד טראומות שלא תוכל לדעת עליהם בלי מעבדה מוסמכת. לכן, אני מסתייג מכך ממש.
      בהצלחה!

• P

@עברי-אנכי הדור הראשון של ה A7 מ 2013... אולי מזה נגזר המחיר. כיום יש להם גם את A9.
    מה דעתך עליה?

• S

@עברי-אנכי תודה רבה
    1.אני דווקא הבנתי שעדשת הקיט של סוני דווקא די טובה,
    2.ולגבי עדשת פריים האם אפשר לצלם ככה ילד (בתור מתחיל) ואני מבין שיש עניין בעבודת רגליים,אבל אני לא רוצה להתקדם עם הצילום אלא רק בתחום של תמונות לילדים,
    3.אני יודע שכתבת פוסט אבל מה לגבי שאר הדגמים של ללא המראה מצלמות כמו פוג'י X-T20 עם עדשת קיט 16-50 או 15-45 יכולה להיות אופציה נהדרת - חיישן גדול שמביא איכות תמונה מעולה ועדשת קיט לא רעה כלל בגוף שהוא לא גדול מאוד. ויכולת וידאו לא רעה בכלל וכן אפשרות להתקדם עם עדשות נוספות . או משהו של פנסוניק.

תודה רבה ושבוע טוב.

• P

@נתן-גלנט ו - @haim
    אני מתנצל על העיכוב של התשובות, עקב מחסור חמור בעיתות פנאי בזמן האחרון.
    @נתן-גלנט - לשאלותיך:

1. לגבי A7 - במחיר הזול - האמנתי שמדובר על הדגם הראשון שיצא בשנת 2013. אך, צריך לדעת דבר חשוב מאד! זה קרה לי שוב לאחרונה כשמישהי ביקשה מאד להשיג לה קנון D5 mark III [כנראה ע"פ המלצה של חברה שמשתמשת בזה..], ואמרתי לה אז: גם כשמשווים מצלמות ע"פ מפרטים טכניים ויכולות, ולמצלמה אחת יש אולי אפי' יתרונות ע"פ השנייה - אבל מה לעשות, והיא דגם שיצא לפני כמה שנים טובות מאד, המשמעות היא: שהטכנולוגיות אצלה מיושנות יותר ברמה של שנים!! אולי לא כולם מבינים את המשמעות העמוקה, אבל זה באמת גם לא כ"כ מסובך.
      במעבדות העל של החברות הגדולות יושבים מהנדסים עם תקציבי עתק של מאות מיליוני דולרים ומחדשים ומשפרים כל הזמן את היכולות והשיפורים של המצלמות האלה, מתוך תחרות היסטרית של כבישת השוק העולמי של הצילום [כשהיעד הוא בדר"כ, הפוטוקינה הבאה..]. ולכן, גם אם נדבר על חיישן מלא ff - אבל כזה שהמציאו אותו בשנת 2013, שהוא כבר קרוב ל-6 שנות הפרש מהיום [ובמקרה של קנון D5 mark III - מדובר ב-8 שנים מהיום!!], זה המון המון המון, בייחס של ההפרש ביכולות של הטכנולוגיות.
      במילים פשוטות: כמו שכולנו מבינים שיכולות וביצועי מנוע של רכב 2019, לא שווים לשל רכב 2013, או 2011, בלי קשר לכמה הוא נסע, וכמה זמן הוא בעולם [התיישנות חומרים!], בדיוק באותה מידה - אין מה להשוות בין גופי מצלמה משוכללים כאלה. ולכן, אינו דומה חיישן או מעבד - אפי' באותו גודל, מה שהומצא בידע שהיה לחברות והמהנדסים שלהם לפני 6 או 8 שנים, למה שיש כיום. וזה עוד בלי להיכנס לשאר המפרט של המצלמה / העדשה, מכל שאר הבחינות!!
      לכן, אני באופן אישי - תמיד מעדיף לא לנסות לחפש דגמים ישנים מידי אפי' משוכללים, אלא דגמים חדשים וקצת פחות משובחים מבחינת ה"מפרט" הרשמי, אבל כאלה שהטכנולוגיות של המעבד והחיישן / עדשה, חכמים יותר, ומשופרים יותר.
    2. A9 - ללא ספק ספינת הדגל של מצלמות סוני בתחום המירורל'ס!! גם טכנולוגיות משופרות בטירוף, וגם ביצועי על!
      נתחיל בזה שמדובר במצלמת FF, אבל שוב, לא מדובר 'רק' בחיישן גודל FF, אלא בחיישן המבוסס על תצורת BSI מה שאומר רגישות משופרת לאור ביחס לדורות הקודמים (כגון a7 II), שזה שיפור ושדרוג קדימה! מעבר לזה סוני בנתה אותו בשכבות - במבנה החדש, פאנל החיישן, הזיכרון ומעבד התמונה צמודים בשכבות, כך שהמידע בינם עובר באופן ישיר ובלתי אמצעי – מה שמאפשר לטענת סוני להעביר מידע מהחיישן החוצה פי 20 יותר מהר מבעבר. החיישן מיוצב – מנגנון ייצוב הרעידות אמור לספק 5 סטופים של ייצוב לעומת צילום בלעדיו.
      מעבר לזה - המעבד BIONZ X חדש בעל יכולת עיבוד תמונה מהיר במיוחד (פי 2 לערך מה-A7R II).
      באופן כללי ניתן לומר, שגם דגם זה שהוא שדרוג עילי של ה-A7, מיועד יותר עבור צלמי ספורט ו/או צילומי טבע דינמי (חיות למשל) וכל מה שדורש יכולת מעקב וצילום רצף מהיר, עם מצלמה בעלת גוף עמיד מאד. ה-A9 מצלמת 20 תמונות בשנייה עם פוקוס אוטומטי, אפשר לצלם עם סגר אלקטרוני מלא, מה שאומר שקט מוחלט בעבודה, חסר רעידות לחלוטין, אין גם החשכה ארוכה של העינית בין תמונות בצילום רציף ומנגנון מיוחד בסגר מונע את תופעת הג'לי. מנגנון המיקוד כולל מספר אסטרונומי של 693 נקודות פוקוס פאזה, לכיסוי של 93% מהפריים. הסגר האלקטרוני מאפשר צילום במהירויות "תריס" גבוהות במיוחד עד ל- 1/32,000 השנייה עבור הקפאת תנועה עם צילום בצמצם גדול במיוחד גם בתנאי אור חזקים ומאפשר גם לצלם במצב שקט לגמרי ללא צליל. זיכרון המטמון במצלמה מאפשר לצלם ברצף אחד כמות מכובדת מאוד של 241 קבצי RAW או 362 תמונות JPEG. והתריס המכאני - 1/8000 (יש בהחלט במה לקנאות).
      מעבר לזה שה-A9 קיבלה שיפור מדהים של וידיאו 4K - במצב צילום וידאו, המצלמה לוקחת את המידע מכל רוחב החיישן, למעשה דוגמת אותו ברזולוציית 6K ולאחר עיבוד מורידה אותו לתמונת 4K חדה, כך שאורך מוקד העדשה לא משתנה בין סטילס לווידאו. ניתן לצלם גם במצב "סופר 35 מ"מ" (APS-C) ויש גם מצב צילום 1080p בקצב 120 פריימים לשנייה. אה, ובל נשכח איזו - מהמטורפים שיודע עולם הצילום, מגיע ל: 51,200, ובמורחב עד ל-102,400!
      חוצמז'ה, עינית אלקטרונית הגדולה והחדשה בגודל 0.5 אינצ' עם ציפוי של חברת צייס והגדלה של 0.78x. העינית עצמה בטכנולוגיית OLED ברזולוציה אולטרה גבוהה (גבוהה משמעותית מזו שב-A7R II) ובעלת יכולת הצגה גם בזמן צילום רצף מהיר ללא השחרת מסך (תכונה שלא קיימת באף מצלמה אחרת עם עינית דיגיטלית ומאפשרת צילום רצף מהיר של תנועה באופן טבעי).מציגה תמונה חדה ומשופרת עם 3.6 מיליון נקודות בטכנולוגיית OLED. הלוואי על כל מצלמה עינית שכזו. סוללה מוגדלת, מקום לשני כרטיסי זיכרון במקביל, גמישות גדולה יותר בתפריטים ועוד. לשם השוואה, מצלמות עם מערכת פוקוס לצילומי ספורט (כדוגמת קנון 1Dx II) שוקלות פי שניים לפחות מה- A9. מסך מגע שאינו מתכוונן לגמרי, ושיפורים של לחצנים וגוף המצלמה עצמו.
      החיסרון היחיד שמדברים עליו - הוא באמת מה שהוזכר הלמעלה, חוסר נוחות בתפעול. אמנם, סוני ערכה שינויים במערכת התפריטים וסידרה את הפריטים באופן שימושי והגיוני יותר. לשוניות צבעוניות מפרידות בין התפריטים השונים, פריטי וידאו הופרדו מאלו של סטילס והכי חשוב? תכונה חדשה בתפריט מאפשרת לבנות תפריט קיצורים אישי - My Menu אליו ניתן לצרף עד 30 פריטים לפי צרכי הצלם, למשל קיצור למעבר בין פורמט מלא (FF) לקרופ (APS-C. אבל עדיין יש את אלה שמאד אוהבים להתלונן על משהו! [אבל שוב!! זה יותר בייחס לצלמים מקצועיים, שמשתמשים בתוכניות המצלמה באופן שוטף ובשימושים נרחבים וממצים, למשתמש הפשוט, שה לא נושא כלל].
      אממה.. המחיר: תנשמו עמוק - - - 16,000 ש"ח.... עוד לפני שחלמתם על עדשה מקצועית!! אז נראה לי שניתן כרגע לוותר על החלום..

@haim - לשאלותיך:

1. עדשת הקיט הפשוטה שהזכרת לא משהו בכלל. וקהילת צלמי סוני - לא ממליצה עליהן..
    2. אפשר ואפשר! וגם ככה נכון וכדאי - להתחיל לצלם ילדים ופרוטרטים. כשאתה דינמי [זז] בשטח, אתה חי את התמונה ואת המצולמים - נכון ויפה יותר, ויש סיכוי שתבין טוב הרבה יותר מה אתה מצלם, ובאמת מה יצא בסופו של יום צילומים שלך. מעבר לזה - בעדשות שאנחנו מסוגלים לקנות [מבחינת מחיר..] ישנו הפרש עצום באיכות האופטיקה בין עדשת הפריים - למקבילתה בעלת האורך מוקד משתנה. כל תחכום ושיכלול, הוא דבר שישבו עליו מהנדסים ופיתוחים ושעות ושנות מעבדה, ואיך שהוא צריך לשלם ע"ז, ולכן אם נעדיף את איכות התמונה - בוא נוותר על שיכלול הזום, וניקח עדשת פריים איכותית, עם צמצם פתוח יפה, ותהנה מהתמונות. אחרת, בעדשת אורך מוקד משתנה - ישתנה לך גם מפתח הצמצם, ולא תבין מה הולך עם התמונות שלך. תצטרך לשפר את החשיפה לאור, תפסיד את הפקט הבוקה, תקבל בתמורה לזום אופטיקה פחות איכותית, ועוד כל מיני מרעין בישין שלא מתאימים לצלם המתחיל, שגם ככה עסוק בלרדוף אחרי הילדים שיעמדו יפה..
    3. המדריך היה מאד כללי - ולא התייחס למצלמה כזאת או אחרת [לא שייך מדריך אחד מוחלט להכל, לא כן ?!..], לגבי המצלמות האחרות שהזכרת - הם אכן מצלמות מעולות, ומפאת קוצר הזמן: מבלי להיכנס לפרטים קטנים - לפוג'י במחיר הזה יש הרבה יותר מה להציע לך בתחום המירורל'ס מאשר לפנסוניק, ולכן אין מה להתלבט.
      בהצלחה!

• S

@עברי-אנכי תודה על הזמן וההשקעה

1. התכוונתי שהעדשה של סוני גם שהיא לא הכי בכל אופן תתן לי תוצאות יותר טובות מהפוגי או מDSLR.
    2. לגבי המלצתך ללכת על DSLR האם זו אופציה גם יותר טובה מהפוגי,
      3.כמה עולה בדיקה והאם זה באמת שווה שאין אחריות (אולי כבר בסוף שווה לקנות באילת:))

שוב תודה.

• P

@עברי-אנכי תודה על הזמן וההשקעה

1. התכוונתי שהעדשה של סוני גם שהיא לא הכי בכל אופן תתן לי תוצאות יותר טובות מהפוגי או מDSLR.
    2. לגבי המלצתך ללכת על DSLR האם זו אופציה גם יותר טובה מהפוגי,
      3.כמה עולה בדיקה והאם זה באמת שווה שאין אחריות (אולי כבר בסוף שווה לקנות באילת:))

שוב תודה.

1. ממש לא. עדשות קיט - לא משנה של איזה חברה, לא תתחיל להשתוות לעדשה איכותית מחברה טובה אחרת. סוני משלבת במצלמות שלה עדשות מבית זייס שהם מעולות ואיכותיות מאד, אבל במקרה הזה מדובר בעדשה שנועדה להיות מכסה [הכוונה: עדשה כלשהי, העיקר תקנה את המצלמה..].
    2. לגבי המלצתי - לא המלצתי על רפלקס באשר היא רפלקס, אלא על מצלמת קרופ [הכוונה: חיישן חתוך, שאינו FF, אלא קטן יותר], שם תוכל בתקציב שלך למצוא מגוון גדול יותר של איכויות, ואפשרות לשלב עדשות איכותיות, רחבות, ובעלות צמצם טוב יותר, וכו'. ואכן, גם הפוג'י שהעלית היא מצלמת קרופ כזאת [מירורל'ס אמנם] - אבל מצלמה בעלת נתונים פגזיים!
      אבל אם כבר אתה בכיוון הזה, כדאי לך לחשוב יותר על Sony Alpha A6300, תקבל איזו גבוה יותר, ומהירות תריס גבוהה יותר, חיבור למיקרופון חיצוני, ומאה נקודות מיקוד יותר - וגם, כמדומני תצא בעסקה זולה יותר.
      אבל עדיין [מבחינה תקציבית..] מצבנו לא מספיק טוב - כיון שאתה תסתובב עם עדשת קיט לא מאד איכותית, ובסדר החשיבות של הגורמים לאיכות התמונה, המצלמה נמצאת במקום השלישי, ואילו העדשה מעליה במקום השני! לכן נראה לי שכדאי שננמיך להבות בגוף המצלמה ונתמקד יותר בעדשות שיתאימו לך. [אני כותב בכוונה 'עדשות', מכיון שאני לגמרי לא ממליץ - במיוחד למי שמצלם חובבני עד מתחיל, והמצלמה אינה לשימוש מקצועי מאד ספציפי, לחיות עם עדשת פריים בלבד (שהיא מה שמומלצת עבורך לצילומי ילדים ופורטרטים - שוב מבחינה תקציבית..), אתה תשתגע לחלוטין, ותרגיש שהמצלמה גמלונית, תקועה בטווח מעצבן נורא, ולא תחיו ביחד בשלום.. לכן אתה חייב, גם עדשת זום ('אורך מוקד משתנה') שכאן נסתפק לעת עתה בעדשת הקיט, וגם עדשת פריים מוצלחת].
      עכשיו נתקדם - אם תלך על עדשת קרופ, העדשה שתהיה מומלצת ביותר עבורך היא עדשת 50 mm עם צמצם f1.8 [לא 80 mm!!], ובסוני ופוג'י הם יקרות יותר [סביבות 1,300 ש"ח], וכבר ככה אנחנו על גבול התקציב.
      אז או שתשפר קצת את התקציב, ל- 5,300 ש"ח (בערך), ותלך על הסוני, או שנרד קצת ברמת המצלמה.
      ברפלקס, יש 'קצת' יותר משחק, כיון שמראש עדשת 50 mm כזאת [בקנון] עולה רק 470 ש"ח, כך שתוכל לקחת חבילת קיט טובה יותר.
    3. צריך לברר בכל מעבדה, איזה מצלמות היא בודקת, ואיזה בדיקות. הטווח: סביב 200-250 ש"ח. אחריות היא סיפור נוסף ואמיתי בפנ"ע, הכל תלוי בעסקה שתשיג כמובן.

• S

1. ממה שהבנתי עדשת פריים של קנון צמצם 1.8 לא מומלצת וכדאי את ה1.4 מה שיעלה 1200
      ואם של ניקון צמצם 1.8 זה 900 אז זה גם כבר קרוב לסוני והפוגי.
      אז ברמת הרפלקס הרעיון לקחת עדשת קיט ולהוסיף עדשת פריים או שאפשר גם עדשת סיגמא צמצם 2.8 ועדשת פריים 50 מ"מ עם מצלמת ניקון D5600 שיצא לי 4300.
      או פוגי XT20 עם עדשת 18-55 שמתחילה בצמצם 2.8 שנמכרת יד שניה בארליך ב3600 ועדשת פריים שיצא גם 4600
      או סוני A6300 ועדשת קיט יד שניה 3000 +בדיקה 200+עדשת פריים שיצא גם 4400 או לקנות באילת ב3600 ועם עדשת פריים 4800.

מה עדיף מבחינת הצרכים של צילום ילדים ותאורה חלשה.

תודה.

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

14

2.1k
משתמשים

4.0k
נושאים

31.2k
פוסטים