גם אני צריך מצלמה....

• p P ניהול

קראתי בעיון רב ובהנאה רבה את המדריך הנפלא שלך @עברי-אנכי, וממש ליקקתי את האצבעות (של העכבר...), אבל לעניין מעשה אני די מתלבט ואשמח לקבל ממך המלצה למצלמה טובה.

המצלמה אצלי היא לצורך צילום ילדי החתיכים (...) בבית בגינות ובפרדסים, וכן צילום אירועים משפחתיים קלים עד בינוניים, וכל כיוצב"ז.
    אני די מבין ויודע להשתמש ולהנפיק תמונות נחמדות במצלמות שעברו תחת ידי, המצלמה האחרונה שרכשתי היא ה PowerShot G15 של קנון.

לא אתנגד להשתדרג למצלמה יותר מקצועית, עם עדשה עסיסית (הזום בד"כ פחות חשוב).

התקציב שלי 4,500 פלוס מנוס.

תודה רבה לכל המגיבים!

• P

@ניסים-פנירי
    אוקיי, התקציב כבר משמעותי יותר, ונותן כמובן יותר אפשרויות.
    אני גם מבין - שאתה ב'עניין'! כתבת הרבה ומצויין בהכוונה של מה אתה מחפש.

אבל עדיין אצטרך ממך תוספת מידע:

1. מי הולך בעיקר להסתובב עם המצלמה ? [נפק"מ לגבי המשקל שלה]
    2. אתם בראש להשקיע גם בצילומים מקצועיים, או חביבים+ יספקו אותכם?
    3. מה לגבי טיולים וכאלה? [ג"כ משקל, עמידות וכו'].
    4. הייתי רוצה להמליץ לך להחזיק יותר מעדשה אחת, כי לכל עדשה יש את המעלות הייעודיות שלה, מתאים לך?! או שאתה בראש של עדשת 'כל-בו' אחת שעושה הכל? [לא מומלץ!].

נ.ב.
    את ה-G15 אני מכיר מקרוב ממש, יש אותה לא' מבני משפחתי הקרובים, ואפי' טיילתי איתה, ויש בהחלט לאן להתקדם ולהשתדרג ממנה. אין לי ספק שאתה תהנה ותרגיש את ההבדלים כבר בתמונה הבאה של המצלמה המקצועית שתקנה.

• P

@ניסים-פנירי
    מעבר למה שכתבתי לך -
    אני מגבש קבוצת רכישה למצלמות - אז כנס!! והצטרף
    תוכל כמובן להמשיך לשאול ולברר גם פה.

• p P ניהול

אז ככה:

ראשית כל תודה על ההתייחסות המהירה.
    מי שהולך להסתובב עם המצלמה, זה אך ורק אני, ברור??!!! המצלמה הקודמת וזו שלפניה די ניזוקו משימושים של 'מיביינים' אחרים...
    אני די בראש של צילומים מקצועיים, אם כבר אז כבר.
    לגבי טיולים, אנחנו בהחלט מטיילים, עדיף שאני יחזור בלי צוואר תפוס או גב שבור...
    ולגבי העדשות, הייתי שמח לקצת יותר פירוט מה הכוונה 'הייעודיות שלה'. כמה סוגי ייעוד לדעתך צריך המשתמש הפשוט שלא מצלם הכל, אלא בעיקר תמונות משפחתיות וכדו'.
    עכ"פ אם צריך ארכוש כעת עדשה אחת ואולי בהמשך נתקדם.

בקשר ל G15 היא דווקא אחת המצלמות, הנפקתי ממנה תמונות די מדהימות..., אבל ברור שיש לאן להתקדם.

תודה!

• P

@ניסים-פנירי
    "יעודיות שלה", הכוונה: שלכל עדשה יש מעלות מיוחדות שמתאימות לצילומים ספציפיים יותר.
    לדוגמא, בצילומי נוף נעדיף עדשות בעלות אורך מוקד [זום] גבוה, ואילו בצילומי פורטרטים יפים לילדים וכאלה, נזדקק לעדשות בעלות מפתח צמצם גדול [וואלה, חייבים כבר לכתוב ע"ז איזה פוסט, אבל הזמן גרמא..].
    תשאל אין ביחד, גם זום וגם צמצם גדול? ובכן, זהו שאין. ואם תמצא, אז בהכרח לא מדובר בזום גדול כ"כ, ובעיקר תיאלץ להיפרד מעוד כמה אלפי זוזים..
    מעבר לזה, עדשות ללא זום [אורך מוקד קבוע - פריים], הן לרוב איכותיות יותר, ועדיין זולות - כיון שהטכניקה שלהם פשוטה יותר ולא מייקרת, משא"כ בעלות אורך מוקד משתנה [זום], שכדי להישאר איכותיות, זקוקות ליותר השקעה של החברה המיצרת = מחיר גבוה.
    שורה תחתונה: אם היית מתמחה בצילום מקצועי, היינו מדברים אחרת.
    לעת עתה, יש לך 2 אפשרויות [ואני לא בטוח מה יותר מענייין]:

1. מצלמת DSLR - כמו כל צלם חובב מתחיל, נתאים לך גם עדשת זום מעולה [18-135], ועדשת פריים לא יקרה [50 mm 1.8] - נכניס לסל התקציב שלך בעז"ה. יש לך עדיפות קנון או ניקון? (אגב, טוענים שהחיישנים של ניקון יותר איכותיים, אבל תלוי כמובן את מי שואלים..] -
    2. מצלמת מירורלס [נטולת מראה] - סוג מצלמות שהולכות וצוברות פופולריות רבה, הם משלבות איכויות מדהימות שרק במצלמות רפלקס מקצועיות יש, ועדיין שומרות על גזרה וגודל שמזכירות לחלוטין מצלמות קומפקטיות. מעבר לזה, גם אצלם צריך להתאים עדשות, אבל באופן כללי - העסקאות שם זולות יותר. נשמע לך?! רוצה לברר ע"ז עוד, בינתיים יש לך זמן..

• @עברי-אנכי אמר בגם אני צריך מצלמה....:

מצלמת מירורלס

אם יורשה לי לקפוץ
    זה נשמע מעניין אף פעם לא שמעתי על כך. תוכל להרחיב? בכוונה זה לא היה כתוב בסקירה המדהימה שלך על מצלמות?

• מנהל מקצועות E p P E

@aiib אמר בגם אני צריך מצלמה....:

@עברי-אנכי אמר בגם אני צריך מצלמה....:

מצלמת מירורלס

אם יורשה לי לקפוץ
    זה נשמע מעניין אף פעם לא שמעתי על כך. תוכל להרחיב? בכוונה זה לא היה כתוב בסקירה המדהימה שלך על מצלמות?

מצלמות המירורלס הן מצלמות חסרות מראה. מצלמות ריפלקס רגילות כשאתה
    מצלם אתה שומע קליק, הקליק הזה הוא קליק של התריס שעולה ויורד, וגם של
    המראה שמפנה את מקומה. המראה נועדה שכל עוד אתה מכוון את המצלמה, ובניגוד
    למצלמות פשוטות, תוכל לראות דרך העדשה ישירות (מה שנקרא TTL), ובזמן הצילום המראה
    מפנה את המעבר לחיישן כדי לא להסתיר את התמונה.
    ככה זה במצלמה עם מראה:
    Shutter-Example.gif

• @GolanArt אז ההבדל היחיד הוא ה TTL?
    באיכות אין כל הבדל [חוץ מהאיכות שעלולה לרדת בעקבות אי שימוש בעינית]
    ומה רמת המחירים ביחס?

• מנהל מקצועות E p P E

@GolanArt אז ההבדל היחיד הוא ה TTL?
    באיכות אין כל הבדל [חוץ מהאיכות שעלולה לרדת בעקבות אי שימוש בעינית]
    ומה רמת המחירים ביחס?

לא. שניהם TTL אבל החידוש הוא שאין מראה שצריכה לעלות בזמן הצילום.
    מירורלס לא מתחילות במחירים עממיים, ויש כאלו שעולות אלפי דולרים כמו סוני שאימצה
    חזק את החידוש הזה (שאגב מייתר את הגיבנת הזו שיש מעל העדה...)

• @GolanArt לפי דבריך זה אמור לעלות יותר יקר אבל @עברי-אנכי כתב שהעסקאות בזה יותר זולות.

• @GolanArt
    אשמח לתגובה על המצלמה...

• מנהל מקצועות E p P E

@GolanArt משום מה לא נראה לי שזה טופל- קיבלתי שוב 2 התראות.
    אשמח גם לתגובה על המצלמה...

תן לי ציטוט ממנו, נראה למה הוא התכוון.

• P

@עברי-אנכי
    הכל נפלא, הערה קטנה: המירורלס יקרים יותר, פי כמה, בהשוואה למערכות DSLR מסורתיות.

• מנהל מקצועות E p P E

@נתן-גלנט אמר בגם אני צריך מצלמה....:

@עברי-אנכי
    הכל נפלא, הערה קטנה: המירורלס יקרים יותר, פי כמה, בהשוואה למערכות DSLR מסורתיות.

לא בהכרח, תלוי בסדרה.

• S

ניסים פנירי

מעניין לשמוע איזה מצלמה קנית אני בדיוק באותה שאלה

• P

@haim אמר בגם אני צריך מצלמה....:

ניסים פנירי

מעניין לשמוע איזה מצלמה קנית אני בדיוק באותה שאלה

קודם כל - ברוך בואך לפורום!
    אנו מלאי תקוה שתפיק ממנו ככל שתוכל, ונוכל גם אנו.

שנית, במידה ואתה רוצה לפנות אל מישהו ואתה רוצה שהוא יידע מזה, ויוכל להשיב לך - רצוי שתוסיף לפני שם הניק שלו את הסימן @, באופן שתוכל לראות בעצמך את שמו מודגש בצבע, כך: @haim.

שלישית, ראיתי שפנית בעניין מצלמה לצורך עצמך [סביבות 4-5K ש"ח], ואשתדל כמובן בל''נ לעזור לך, רק חשוב שתדע דבר אחד:
    לכל אחד מתאימה מצלמה - לפי צרכיו האישיים והמיוחדים שלו, ולא לפי מה שקנה השכן, או חבר!
    לכן, בא נפתח במקביל אשכול נוסף עבורך - בו תוכל לפרט יותר על עצמך, צרכי וסגנון הצילום, וכו' [שם אני אכוון אותך יותר לפרטים נצרכים], ושם תקבל הכוונה מבאי הפורום שמתמחים בתחום.
    בהצלחה!

• P

ניסים תתייג גם אותי.

בגדול המירורלס מומלצות למי שחשוב הגודל ויכולות הווידאו. מחיר העדשות שלהן הופך את העסק ליקר בערך בשליש למוצר DSLR באיכות מקבילה.

קבל מדריך קצרצר, @עברי אנוכי מוזמן להוסיף או לחלוק:)

אם חשוב לך סטילס איכותי + ווידאו מהרמה הכי גבוהה שיש - לך על פנסוניק.

אם חשוב לך מצלמה זריזה ומהירה ואלופה, אך עם עדשות יקרות, ממשק לא נוח ותחושה הייטיקית - לך על סוני.

אם חשוב לך סטילס איכותי מאוד ווידיאו בינוני - לך על פוג'י. יקרים ביחס למתחרים, אבל נותנים תמורה הולמת באיכות התמונה ובממשק ובתחושה. (המצלמות שלהן בגדול מרגישות "עם נשמה")

אם חשוב לך ממשק נוח, מצלמה זריזה ואמינה עם ייצוב תמונה מטורף (שמיש בעיקר לווידאו) - לך על אולימפוס.

ואם חשוב לך המחיר - קנה ניקון מסורתית (DSLR) ועדשה טובה.

מה שלא תעשה, שלא תעיז לקנות קנון. חוץ מאברכיות בני ברקיות שקונות אחת אחרי השניה - אף איש מקצוע לא חושב שקנון שווים את התמחור שלהם, הם מותג ריק עם ציוד שלא שווה ברמתו למתחרים.

• p P ניהול

או או, אני מריח פה צרות מתקרבות....

אני רק רמזתי משהו על פנסוניק וכמעט קיבלתי השעיה מהפורום..., לך תדע מה יעשו לך בקנון אחרי התבטאות שכזו...

@GolanArt @עברי-אנכי - לקופה הראשית.

• P

@ניסים-פנירי
    בעבר היו לפנסוניק קצת עניינים.
    היה לי דגם שלהם שהווידאו שלו היה אומנם מעל לכל דמיון, אבל הסטילס היה קצת בעייתי בצבעים (השפתיים של המצולמים יצאו ורודות, אל תשאל).

בדגמים המאוחרים יותר הבנתי שהם שפרו את פלט ה JPEG מאוד.

ואגב, אם חשוב לך צבעים - לך בבקשה רק על פוג'י. יש לי את ה XT20 שלהם, וקשה לי להסביר במילים כמה היא טובה. חסרונה היחיד הוא אי אטימה נגד גשם.
    לייעוץ נוסף - תתקשר אליי.

• P

@נתן-גלנט אמר בגם אני צריך מצלמה....:

מה שלא תעשה, שלא תעיז לקנות קנון. חוץ מאברכיות בני ברקיות שקונות אחת אחרי השניה - אף איש מקצוע לא חושב שקנון שווים את התמחור שלהם, הם מותג ריק עם ציוד שלא שווה ברמתו למתחרים.

מענין מה שאתה אומר ... 😏
    אז כל הצלמים הגדולים שמסתובבים עם קנון הם סתם אברכים בני ברקיים שהולכים אחרי העדר...

התחבר כדי לפרסם תגובה

עיצוב: GolanArt

9

2.0k
משתמשים

3.9k
נושאים

30.7k
פוסטים