מפסק תלת פאזי

• יש לי מפסק לכיריים אינדוקציה 3*25A , (כמו המפסק הראשי) האם זה טוב או שזה מידי גדול?

• אין מישהו שיודע?
    @shba5 אולי תוכל לעזור?
    תודה מראש

• המאגר מומחה 5

יש לבדוק תחילה את הנתונים המצוינים על גבי הכיריים,מתח(volt),וצריכת הזרם(באמפרים -amper או a).
    אם מצוין כך: 3×25A יש להתקין בלוח החשמל הראשי מפסק תלת פאזי 25A.
    אם הנתון שציינת הוא מה שמופיע על הכיריים אז זה בסדר.
    הערה חשובה מאוד-חוק החשמל אוסר מפורשות לכל אדם שאינו מחזיק ברשיון חשמל מתאים,לבצע עבודת חשמל כלשהי,תשובתי היא בגדר המלצה בלבד ,עליך להעזר בחשמלאי מוסמך בלבד לצורך חיבור הכיריים הנ"ל.

• תודה @shba5
    זה המפסק ששמו לי לפני שהיו הכיריים, כך שהמתקין ודאי לא בדק ולא יכל לבדוק, רציתי לדעת האם זה טוב,
    ואם כתוב למשל 16A אז צריך להחליף, זה לא טוב שהמפסק יותר גדול, או שזה רק מינימום?

תודה רבה

• המאגר מומחה 5

כמו שציינתי בתגובה הקודמת בדוק את נתוני תעודת הזהות של הכיריים,זה מאוד פשוט אם לא תתן לי נתוני צריכה באמפרים המופעים על הכיריים (A) וכמו כן עוצמת מתח בוולטים (v) לא אוכל לענות לך,אם מופיע הנתון 3×25A אתה צריך מפסק 25A תלת פאזי ,ואם מופיע 16A אתה צריך להתקין מפסק 3×16A ,וכל זה כמובן על ידי איש מקצוע מוסמך.

• @shba5
    אני מצרף את תמונות שתי המדבקות שיש על הכיריים, אני לא הצלחתי לדעת מתוכן את התשובה
    תודה
    1.jpg 2.jpg

• @shba5
    @GolanArt
    או כל מומחה אחר, יש לכם תשובה?
    תודה מראש

• המאגר מומחה 5

שלמה לפני שאשיב ,עלי להזכירך כי על פי חוק החשמל חל איסור מוחלט לעסוק בעבודות חשמל למי שאינו מחזיק ברשיון חשמל מתאים מטעם המדינה-אגף רישוי חשמלאים שבמשרד העבודה.

תשובתי הינה בגדר המלצה עבורך ,ועזרה וייעוץ מקצועי לחשמלאי שלך ,עליך להעזר אך ורק באיש מקצוע המוסמך לכך.

במקרה הנדון הואיל ומדובר בעוצמה גבוה מאוד בחיבור חד פאזי כפי המופיע בתרשים הימני חיבור רופף ולא מקצועי עלול לגרום לחימום ועד לשריפת מהדקי החיבור של הכיריים הנ"ל ,וכמו כן לדליקה שעלולה לסכן את השוהים בדירה זאת .

על פי נתוני הכיריים כפי שמופיע בתרשים החיבורים מדובר בהספק של (7.4kw (7400w ,זהו הספק צריכה גבוה מאוד ביחס למפסק הראשי המותקן בלוח הראשי שלך.

לפי התרשים החשמלי המוצג בצד ימין יש לגשר את הכניסות 1 ו 2 ,ולחבר להם את מוליך הפאזה ( צבעו של המוליך : בדירות ישנות -אדום, בדירות חדשות-חום) אחד משלושת מוליכי הפאזה בדירות המוזנות מחיבור ראשי תלת פאזי.

מחלקים את ההספק הנקוב המופיע בתרשים (7400w ) במתח הרשת(230v ) ,מתוצאת החלוקה מתקבל כ 32A , זהו הערך של עוצמת הצריכה של הכיריים המדוברת.

התרשים השמאלי מציג חיבור דו-פאזי יש לחבר 2 מתוך 3 פאזות לחיבורים 1 ו 2.

עוצמת הצריכה מכל פאזה הינה באיזור ה 16A בקש מהחשמלאי שלך להתאים מפסק בלוח.

• @shba5 רוב תודות
    במציאות זה מחובר בשקע 'שוקו', ומנצל 2 פאזות, והמפסק שיש בלוח הוא 3X25, אז צריך להזמין חשמלאי להחליף אותו ל 3X16 ?
    זה נצרך, ההחלפה?
    תודה על הכל

התחבר כדי לפרסם תגובה

7

1.4k
משתמשים

2.9k
נושאים

22.0k
פוסטים