מי ששתה יין טוב


 • מנהלת המגירה שרה דויטש

  עצם הלוז של תחום העיצוב מאז ועד ימינו-
  איך לעשות עיצוב טוב. לעצב בצורה הטובה ביותר, הנכונה ביותר.
  ננסה להסביר כאן בפוסט כמה נקודות עקרוניות.

  בעיצוב, לפני הכל יש ניואנסים רבים, מערכות "שקופות" בלתי נראות- אבל קיימות ובועטות.
  ביאטריס הביאה לעולם את המושג "גביע הבדולח" ההסבר המופלא שלה ממחיש לנו בדיוק את הנקודה.
  בעולם הייינות לשתיית יין משובח ועשיר אין צורך אלא בכוס בדולח בוהקת ושקופה. לא גביע של זהב, כסף או כל מתכת אצילית אחרת. בדולח. דרך אגן הכוס השקוף מקבל היין את הצורה המתאימה לו וגוונו ניכר לעין כל. את הגביע אוחזים ברגל הכוס ללא כל מגע באגנה השקוף ללא רבב.
  מערך זה זהה בדיוק לתחום העיצוב. עיצוב טוב, הוא זה שאינו משאיר עקבות וסימנים, נותן את הטון המדויק לכלל המרכיבים שיש בכל יצירה באשר היא.
  עיצוב הוא תהליך. כמו בכל תהליך אין האצות או הורמנים הנוגדים את התהליך הטבעי. כל תהליך טבעי לוקח זמן וסבלנות, אבל הוא מבסס שורשים. טעות היא לחשוב להשיג תובנות בעיצוב ב'זבנג וגמרנו' זו אינה משימה פשוטה. תובנות העיצוב צומחות עם הזמן, עם ההתבססות, עם שקיעת השמרים לתחתית החבית. או אז מתחילה התסיסה.
  מתחילים לחיות עיצוב, לנשום עיצוב,מתחילים לאכול אותו.
  אם אתם מהזן הזה, אם גם אתם עברתם תהליך זהה, אנחנו מדברים באותה שפה, טועמים טעם דומה, שותים את אותו היין...
  מוזמנים להמשיך איתי הלאה. תוכלו להבין באמת איך עושים עיצוב טוב, מהם התובנות מהם הכל מתחיל ויוצא ולאן אפשר להמשיך ולעוף הלאה...
  רוצה לתת לכם כאן ממש מערכת היררכית, תראו איזה יופי זה בנוי. אם אתם מזהים את זה, בטוח עובר בכם כרגע הרהור של תובנה "וואוו זה נכון " "סידר לי את שכל" "אף פעם לא ידעתי לזהות את זה ככה" "זה בדיוק זה!" "עכשיו אני מבינ/ה את עצמי".
  נתחיל-
  בסיס העיצוב היא קודם כל התובנה הפשוטה : נעים לעין.
  יחס כלשהו בין אלמנט/אלמנטים לעצמם או לרקע שנעים לעין לראות אותם יחד או לבד, הכל תלוי בגוף היצירה.
  המינוח המקצועי מכונה במושג 'יחס הזהב' ברגע שנבין איך הוא נוצר, נראה אותו עין בעין, נעמוד משתאים למול העומק האינסופי הטמון בנוסחה הזו. פועל יוצא של מכרה הזהב הזה הוא הגריד, חןמר הגלם המופלא ביותר.
  הגריד- הוא אבן השתיה של מערך עיצובי נכון. השימוש המעשי בגריד מביא לתוצאות מושלמות.
  איך עובדים איתם נכונה? פשוט נצמדים אליהם מחד ופורצים אותם מאידך. סתירה- אני יודעת. רב רובם של כללי העיצוב יותר יוצאים מאשר נמצאים, אנו עם המעצבים צריכים ללהטט בינהם במומחיות שנרכשת עם התהליך הטבעי של תובנות העיצוב.
  השלב הבא הוא להבין איך השכל האנושי פועל במהלך האינטואטיבי שלו. תיאורית הגשטאלט מסבירה כלל אחרי כלל את עקרונות התבנית שלתוכה מכניס המח שלנו כל מערך ויזואלי. כאשר אנחנו יודעים כיצד "פועל" המח האנושי יש לנו את הנוסחה לפיצוח הקוד הקשה ביותר.
  אלו הם שני יסודות ראשוניים בכל תובנת העיצוב, על כך ועוד בהמשך.

  0_1543827231686_03-12-2018 10-53-33.png


  רוצים לראות וללמוד על תהליכים מרתקים בעיצוב?!
  תכירו את מיזם 'המגירה' פלטפורמה שיתופית למקצועות העיצוב לכל ההתפצלויות האפשריות בתחום.
  מעצבים בעלי שם, מעצבות מוכרות יתנו לכם הצצה אל מאחורי הקלעים של היצירה שלהם. תהליכים, תובנות, תהיות והתוצאה הסופית. 'מגירה מס' 7' יוצאת לאור ביום ראשון הבא, זו הזדמנות נפלאה להצטרף לרשימת התפוצה וגם אתם תקבלו אותה ישירות למיל האישי.
  >הצטרפות ל'מגירה'<
  תוכלו לפגוש אותי כאן בפורום, לשאלות דיונים והתיעצויות. תוכלו להצטרף > כאן < לאלו שכבר העמיקו בתובנות וקיבלו את המפתחות הברורים לעיצוב נכון וטוב.

  תוכלו ממש להגיב כאן על הפוסט עצמו, בכל מה שממשיך לעניין אתכם בזיקה לנאמר.


 • שרה דויטש

  @שרה-דויטש אמר במי ששתה יין טוב:

  עיצוב הוא תהליך. כמו בכל תהליך אין האצות או הורמנים הנוגדים את התהליך הטבעי. כל תהליך טבעי לוקח זמן וסבלנות, אבל הוא מבסס שורשים. טעות היא לחשוב להשיג תובנות בעיצוב ב'זבנג וגמרנו' זו אינה משימה פשוטה. תובנות העיצוב צומחות עם הזמן, עם ההתבססות, עם שקיעת השמרים לתחתית החבית. או אז מתחילה התסיסה.

  המאמר שלך מקסים! נהניתי מכל מילה!


 • P

  @א-וייס אחרי שאת מצטטת כדאי ללחוץ על אנטר ובשורה שאחרי זה לכתוב, כך לא יכנסו דבריך לתוך הציטוט


 • שרה דויטש

  @מעמד - תודה, לא שמתי לב.
  תיקנתי.


התחבר כדי לפרסם תגובה
 

עיצוב: GolanArt

10
מחובר

2.2k
משתמשים

4.1k
נושאים

31.6k
פוסטים