הארכת צנרת של מזגנים

• EXP

צהריים טובים,

במסגרת בניה על הגג, אנו צריכים להאריך את הצנרת של המנועים של המזגנים המונחים על הגג.
    האם יש סיכונים בהארכת הצנרת? א"כ איזה ומה הסבירות לסיכונים?

אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית

תודה מראש

• מעל 15 מטר אורך צנרת תפוקת המזגן יורדת דרסטית,
    בנוסף אם הפרש הגובה בין היחידות עולה על 3 מטר נדרש להוסיף מלכודת שמן (תפקידו של הטכנאי, אך יש לבדוק שהוא אכן מבצע זאת...).
    דוגמא:
    0_1536081566758_b4c75c4d-312e-4a06-9bdc-8075aec9a40a-image.png

• EXP

מדובר על פחות מ15 מטר (נראה לי משהו כמו 7 מטר הכל יחד)
    השאלה האם יש סיכון של בריחת גז או נזילות כשיש הארכת צנרת? זה פחות איכותי מהתקנה מחדש לגמרי מהמכשיר עד למנוע?

• משתמש פרימיום

@נחמי-ווייס

1. יש סיכון שההלחמה לא תהיה טובה ויברח גז.
      אם הצנרת לא קבורה בבטון אז אם תהיה נזילה והמתקין אמין, אז הוא יבוא לסדר את זה על חשבונו (היה לי מקרה כזה, בצנרת קבורה, הייתה דליפת גז והמתקין בא, הרים הכל וסידר על חשבונו)
    2. אני אישית הייתי הולך על הלחמה.
      לפני 10 שנים עשיתי התקנה ורציתי לעשות הלחמה לצנרת שקיבלתי מהקבלן, וב1200 ש"ח שאחסוך לעשות בוידם במסדרון (הצנרת הייתה צריכה לעבור במסדרון)
      אבל המתקין וגם @zvinisim צעקו עלי שאסור, למרות שהקבלן התחייב שאם יש בעייה בצנרת שהביא אז הוא מתקן על חשבונו, אז עשיתי צנרת אחת ארוכה של 12 מטר. (מלבד הוספה של גז בהתקנה הכל היה מצויין ועבד חלק עד השיפוץ לפני כשנתיים, אז פירקנו את המזגן והעברנו אותו למקום אחר)

אבל האמת היא שהפסדתי 2 דברים בזה ששמעתי להם 😞

• הצנרת עברה במטבח בצורה הכי מכוערת שיש 😞
    • אחרי גמר ההתקנה, המתקין אומר לי, בעצם, יכלנו כן לרתך ולהתחבר לצנרת של הקבלן. כמעט ... עליו בגלל זה. 😞

• EXP

תודה על התגובות

הצנרת חיצונית, והמנועים על הגג.

העניין הוא שהקבלן הביא טכנאי ופתאום גיליתי שבמקום התקנה מחדש הוא עשה הארכה (ואין לי מושג אם זה הלחמה או מהו אחר)
    הוא טוען שהכל בסדר,
    אממה, היה לי על הגג גם מנועים של השכן מתחתי (שאל תשאלו אותי למה שם שם את המנוע שלו ולא מתחת לחלונות של עצמו) ועכשיו הוא כועס עלי איך הזקתי לרכוש שלו.

חשוב לי באמת לדעת אם זה אכן נזק לרכוש או לא.

• EXP מנהלים PRO משתמש תומך

עשה הארכה למזגנים של השכן, או למזגנים שלכם?

עשינו הערכה לצנרת של מזגן מרכזי, הזזנו הכל כמה מטרים.

עשו לנו הלחמה, וזה עובד מעולה, בלי שום שינוי או הרעת התפוקה

• EXP

@מרגלית-ויסברג אמר בהארכת צנרת של מזגנים:

עשה הארכה למזגנים של השכן, או למזגנים שלכם?

עשינו הערכה לצנרת של מזגן מרכזי, הזזנו הכל כמה מטרים.

עשו לנו הלחמה, וזה עובד מעולה, בלי שום שינוי או הרעת התפוקה

@נחמי-ווייס אמר בהארכת צנרת של מזגנים:

תודה על התגובות

הצנרת חיצונית, והמנועים על הגג.

העניין הוא שהקבלן הביא טכנאי ופתאום גיליתי שבמקום התקנה מחדש הוא עשה הארכה (ואין לי מושג אם זה הלחמה או מהו אחר)
    הוא טוען שהכל בסדר,
    אממה, היה לי על הגג גם מנועים של השכן מתחתי (שאל תשאלו אותי למה שם שם את המנוע שלו ולא מתחת לחלונות של עצמו) ועכשיו הוא כועס עלי איך הזקתי לרכוש שלו.

חשוב לי באמת לדעת אם זה אכן נזק לרכוש או לא.

עשה גם לנו וגם לשכנים שהמנוע שלהם היה על הגג שלנו.
    אני די נוטה לסמוך על הקבלן. רק שהשכן ממש לא מרוצה (וגם עצבני) ודורש ממנו להביא התקנה חדשה לגמרי... 😞
    אם יש צדק בדבריו שהזקתי לרכוש שלו, אז אני אשלם כל מחיר בשביל להחזיר את הרכוש למצב המקורי - צנרת אחת ארוכה. אבל אם הוא לא צודק, והצנרת מצויינת גם ככה אין סיבה לשפוך עליו עוד אלף ש"ח.

לכן חשוב לי מאוד לשמוע, גם מאנשים שעשו להם הארכות וגם מבעלי מקצוע מה שיש לומר בעניין.

תודה רבה לכל מי שהגיב ויגיב 😏

• EXP מנהלים PRO משתמש תומך

לא פשוט יחסי שכנים.

הרבה הצלחה, מקווה בלי שום עלויות מיותרות.

• יד ביד

צהריים טובים,

במסגרת בניה על הגג, אנו צריכים להאריך את הצנרת של המנועים של המזגנים המונחים על הגג.
    האם יש סיכונים בהארכת הצנרת? א"כ איזה ומה הסבירות לסיכונים?

אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית

תודה מראש

@נחמי-ווייס בד"כ אין בעיה להאריך צנרת.
    יש לשעם לב לפרטים הבאים:

1. אם עושים הלחמות יש לעשות הלחמות גלויות ולא "לקבור" אותם בבטון כך שאם הלחמת "תתפוצץ" יוכלו לאתר אותה.
    2. ההלחמות יהיו במקום נגיש שניתן לתתן בעתיד.

אני אומר את זה מניסיון

@משרדי אמר בהארכת צנרת של מזגנים:

מעל 15 מטר אורך צנרת תפוקת המזגן יורדת דרסטית,
    בנוסף אם הפרש הגובה בין היחידות עולה על 3 מטר נדרש להוסיף מלכודת שמן (תפקידו של הטכנאי, אך יש לבדוק שהוא אכן מבצע זאת...).

@משרדי צנרת מכל 15 מטר התפוקה יורדת אך בשביל זה מוסיפים/משלימים גז ע"פ הצורך לפי כמות המטרים הנוספים (קרי: עד 15 מטר אין צורך להוסיף גז)
    לכל מזגן יש אורך צנרת מקסימלית שהתפוקה יכולה לעובד איתו לפני שמגדילים את גודל המזגן ובד"כ זה 35-40 מטר אורך צנרת.
    לגבי המלכודות שמן בעיקרון אפשר להגדיל את הטווח.
    תפקידם של המלכודות שמן זה בגלל הפרשי הגובה שהשמן לא ישאר במאייד אלא שיחזור למדחס שלא יווצר מצב שאין שמן במדחס.

השאלה האם יש סיכון של בריחת גז או נזילות כשיש הארכת צנרת? זה פחות איכותי מהתקנה מחדש לגמרי מהמכשיר עד למנוע?

אין שם סיכון.
    יש לבצע את הפעולות הבאות :

1. כליאת הגז ביחידת מעבה.
    2. פתיחת הצנרת מכיון הזרזים במעבה.
    3. חיתוך הצנרת במיקום הרצוי והלחמה משני הקצוות (במידה וזה גז R410A חובה להעביר גז חנקן בזמן ההלחמה.
    4. שטיפת צנרת לאחר ההחלמות (שלא ישארו גרדי הלחמה)
    5. חיבור הצנרת למעבה ועשיית וואקום למערכת - חובה.
    6. בדיקה שהואקום נשמר במערכת ובמידה שלא נשמר וואקום יש לאתר את הנזילה ולתקנה ולחזור לשלב 4.
    7. לאחר שיש ואקום במערכת לשחרר את הגז מהמעבה ולהוסיף גז בהתאם.

@clickone אמר בהארכת צנרת של מזגנים:

וגם @zvinisim צעקו עלי שאסור

@clickone לא זכור לי שצעקתי עליך שאסור.
    היו לי טעונים אחרים למה לא לעשות.

למרות שפורים עבר מזמן זה נשמע כמו בדיחה טובה.
    "אולי" הנזק היחיד שאני מכיר במקרים כאלו זה "קצר אויר חם" שאת זה פותרים בסיבוב יחידת העיבוי לכיוון אחר

אם הגג הוא רכוש משותף למיטב ידיעתי אין בעיה שכל המנועים יהיו על הגג בדיוק כמו שהוא שם גם לך יש זכות לשים על הגג.
    הכי חשוב אם זה לא גג מוקף ע"פ החוק לטכנאי צריך להיות אישור עבודה בגגות ולעבוד ע"פ התקנות

נעול

ברוך הבא אורח/ת!

לפני שאת/ה נרשם, חובה לקרוא את חוקי הפורום וחשוב שתדע/י אילו שמות משתמש מותרים ע"פ החוקים, בהצלחה!

שים/י לב! שמות שלא יעמדו בדרישות, לא יאושרו!

חוקי הפורום

0

930
משתמשים

1.7k
נושאים

13.1k
פוסטים