מבין בחשמל? החשמל רוקד לי.

• מומחה טכנאי מחשבים ורשתות PRO A

יש לי חדר אחד, שכל השקעים בו (מתג אחד בלוח) ברגע שמפעילים עליהם יותר מכמה מנורות, החשמל רוקד.
    החלפתי בלוח החשמל למתג אחר, ולא עזר.
    את המזגן החלפתי למערכת שקעים אחרת.
    בדקתי בתוך החדר אם משנה איזה מכשיר טיפה יותר כבד אני מפעיל, וזה לא שינה.
    בדקתי אם זה משנה מאיזה שקע, וזה לא שינה.

מה עוד זה יכול להיות.

יש לציין, שזה חדר שתמיד מופעלים בו הרבה יותר חשמל ממה שאני עכשיו מנסה להפעיל, והוא גם תוכנן מראש להרבה יותר מזה.
    יש לי תלת פאזי בדירה, אם זה משנה (כפי שכתבתי מראש, הבעיה רק בחדר הזה, כך שזה כנראה לא משנה).

תודה רבה.

• מומחה יד ביד

@פרסומון שבוע טוב כתבת שהחשמל רוקד למה אתה מתכוון רוקד מהבהב?האם הנורות מהבהבות?

• מומחה יד ביד

אם הנורות מהבהבות כלומר אינן דולקות ברציפות בדוק בקופסאות הסתעפות בקירות למעלה בדרך כלל בקו ישר מעל מתגים ושקעים יתכן מאוד שאחד המוליכים או פאזה או אפס חום וכחול בהתאמה רופף נסה לחזק את המהדקים השחורים.
    אם לא עזור נסה לחזק את האפס הראשי בממסר הפחת התלת פאזי גם בכניסה אליו וגם ביציאה ממנו .
    יש לנתק את ההגנה הראשית שלפני ממסר הפחת ולוודא שלא מגיע חשמל לפחת ולחזק באמצעות מברג פיליפס עם בידוד סביב מוט המברג.
    אם אינך חשמלאי מוסמך עצתי לך להמנע מהתעסקות בלוח החשמל.

@shba5 אמר במבין בחשמל? החשמל רוקד לי.:

אם הנורות מהבהבות כלומר אינן דולקות ברציפות בדוק בקופסאות הסתעפות בקירות למעלה בדרך כלל בקו ישר מעל מתגים ושקעים יתכן מאוד שאחד המוליכים או פאזה או אפס חום וכחול בהתאמה רופף נסה לחזק את המהדקים השחורים.
    אם לא עזור נסה לחזק את האפס הראשי בממסר הפחת התלת פאזי גם בכניסה אליו וגם ביציאה ממנו .
    יש לנתק את ההגנה הראשית שלפני ממסר הפחת ולוודא שלא מגיע חשמל לפחת ולחזק באמצעות מברג פיליפס עם בידוד סביב מוט המברג.
    אם אינך חשמלאי מוסמך עצתי לך להמנע מהתעסקות בלוח החשמל.

תודה רבה.
    אני לא חשמלאי מומחה בכלל, ונראה לי שאצטרך להזמין לביקור אחד כזה.
    זה לא רק הנורות, זה השקעים בלבד. (האור מגיע ממתג אחר ובאותו חדר יש לי שקעים נוספים ממתג אחר והם בסדר),
    כמובן, הכנסתי נורה לתוך השקע, אז האור שם רוקד.

יש בלוח למטה את החוטים השחורים. שמחוברים בשורה. כל פעם כשמפעילים את המתג המדובר (של השקעים הבעייתים), יוצא שם ניצוץ. אבל זה עובד אחר כך.

• מומחה יד ביד

@פרסומון שבוע טוב כתבת שיוצא ניצוץ מפס האפסים בלוח החשמל דהיינו המוליכים השחורים המחוברים לפס ,אם יוצא ניצוץ מפס האפסים בעת הפעלת צרכן כלשהו סימן שאחד המוליכים המחובר לאפס אינו מהודק היטב יש לחזקו .בעיקרון ניצוץ אינו אמור להופיע בעת הפעלת צרכנים. מקווה שעזרתי

@shba5 אמר במבין בחשמל? החשמל רוקד לי.:

@פרסומון שבוע טוב כתבת שיוצא ניצוץ מפס האפסים בלוח החשמל דהיינו המוליכים השחורים המחוברים לפס ,אם יוצא ניצוץ מפס האפסים בעת הפעלת צרכן כלשהו סימן שאחד המוליכים המחובר לאפס אינו מהודק היטב יש לחזקו .בעיקרון ניצוץ אינו אמור להופיע בעת הפעלת צרכנים. מקווה שעזרתי

אתה תמיד עוזר.
    אני מקווה שאנחנו מדברים על אותו הדבר, אני אצלם את הלוח שלי. כמה דקות.

0_1540068616467_IMG_20181020_231918.png 1_1540068634358_IMG_20181020_234651.png 0_1540068634357_IMG_20181020_234639.png

אני מקווה שאפשר להבין מהתמונות.
    השורה התחתונה למטה (מה שמוגדל), יש שם אחד עם קצת שחור- שרוף מסביבו. זה זה.

• מומחה יד ביד

@פרסומון בוקר טוב נסה להעביר את מוליכי האפס שבבורג המפויח לבורג אחר ואז תחזק היטב.
    אגב הלוח נראה ישן מאוד ,לא מסודר , ולא בטיחותי כדאי לשפץ אותו בהזדמנות,לפחות לדאוג לחיזוק ברגים שזה המינימום.

• יד ביד

פוסט זה נמחק!

• מומחה יד ביד

@פרסומון בוקר טוב כל מה שהצעתי לך לעשות ולבדוק זה אך ורק אם אתה מחזיק ברשיון חשמל (מינימום חשמלאי מוסמך)תקף מטעם משרד העבודה אגף רישוי חשמלאים,אם אינך בעל רשיון חשמל תקף מטעם המדינה חל איסור מוחלט לכל מי שאינו מחזיק ברשיון הנ"ל לבצע עבודות חשמל ,וטיפולים תקופתיים בלוחות חשמל לרבות איתור תקלות חשמל קלות .
    חוק החשמל מחייב במקרים אלו להעזר באיש מקצוע מוסמך מטעם המדינה לטיפול בבעיות חשמל.
    יש לדרוש מאיש מקצוע המוסמך, להציג בפני מקבל השירות רשיון חשמל מתאים בתוקף.

@shba5 תודה רבה.

ביצעתי את זה.

אבדוק יותר מאוחר עם מכשירים קצת יותר כבדים לראות אם אכן עזר.
    בכל אופן, כבר עכשיו נראה יותר טוב!!!

• מומחה יד ביד

@פרסומון כמו שאמרתי לך אם אינך נושא ברשיון חשמל מטעם המדינה על פי חוק החשמל עליך להעזר באיש מקצוע מוסמך לכך,ולא לסכן את עצמך מפני סכנת התחשמלות כדי לחסוך קצת כסף.

@shba5 רק לעדכנך, כבוד המאסטר.

תודה רבה.
    נראה שאכן זו היתה הבעיה.

עזרת לי מאד.
    תבורך.

ברוך הבא אורח/ת!

לפני שאת/ה נרשם, חובה לקרוא את חוקי הפורום וחשוב שתדע/י אילו שמות משתמש מותרים ע"פ החוקים, בהצלחה!

שים/י לב! שמות שלא יעמדו בדרישות, לא יאושרו!

חוקי הפורום

10

695
משתמשים

1.1k
נושאים

7.3k
פוסטים