ניקוי אבנית מדוד שמש

• יש לי דוד שמש מלא אבנית (הקולטים לא עובדים מרוב אבנית)
    כמובן שאני אפתח אותו וארוקן את כל האבנית שהצטברה
    רק שאני רוצה להשלים את הניקוי עם חומר להמסת ההאבנית שנשארה (בעיקר בשביל הצנרת של הקולטים שהיא לא נגישה לניקוי יסודי)
    אני צריך המלצה לחומר שדבר ראשון לא יהיה רעיל (אני לא רוצה שישאר לי חומרים רעילים בצנרת המים) ודבר שני לא יהיה מדי חזק ויאכל את הצנרת (כי זה כבר צנרת זקנה)
    תודה לעונים

• יד ביד

@beri-zip אמר בניקוי אבנית מדוד שמש:

יש לי דוד שמש מלא אבנית (הקולטים לא עובדים מרוב אבנית)
    כמובן שאני אפתח אותו וארוקן את כל האבנית שהצטברה
    רק שאני רוצה להשלים את הניקוי עם חומר להמסת ההאבנית שנשארה (בעיקר בשביל הצנרת של הקולטים שהיא לא נגישה לניקוי יסודי)
    אני צריך המלצה לחומר שדבר ראשון לא יהיה רעיל (אני לא רוצה שישאר לי חומרים רעילים בצנרת המים) ודבר שני לא יהיה מדי חזק ויאכל את הצנרת (כי זה כבר צנרת זקנה)
    תודה לעונים

@beri-zip בעיקרון צריך לעשות את זה בעל מקצוע.

1. לנתק את החשמל.
    2. סגור את המים הקרים בכניסה לדוד.
    3. פותחים במעט את הברגים של הפלנ'ג ומנקזים מים החוצה עד שהדוד ריק ממים (זהירות!!!!! מים מלוכלכים וחמים - צריך לעשות זאת בעדינות יש כ 150 ליטר מים)
    4. פתח את כל הפלנ'ג והוצא אותו לחלוטין.
    5. הכנס את ידך בחור של הפלנ'ג ותנקה את כל מה שיש בפנים טוב טוב עד כמה שניתן.(שוב!!!! בזהירות המקום חם עם לכלוך (אם זה גג פתוח אתה יכול לקחת צינור ולהשפריץ בעדינות בכדי לנרות טוב.))
    6. החלף פנל'ג חדש כולל גו"ח.
    7. סגור את כל הברגים היטב ווהכנ מים ובדוק נזילות - לוודא ניקוז אויר תוך כדי כניסת מים קרים

אין צורך לעשות יותר מזה - אם זה מסובך מידי יותר קל להחליף את כל הדוד

עריכה:

כל הפעולות הנ"ל על אחריותך בלבד ואם אינך יודע תביא בעל מקצוע ויעשה לך את זה

• @zvinisim אמר בניקוי אבנית מדוד שמש:

לנתק את החשמל.
    סגור את המים הקרים בכניסה לדוד.
    פותחים במעט את הברגים של הפלנ'ג ומנקזים מים החוצה עד שהדוד ריק ממים (זהירות!!!!! מים מלוכלכים וחמים - צריך לעשות זאת בעדינות יש כ 150 ליטר מים)
    פתח את כל הפלנ'ג והוצא אותו לחלוטין.
    הכנס את ידך בחור של הפלנ'ג ותנקה את כל מה שיש בפנים טוב טוב עד כמה שניתן.(שוב!!!! בזהירות המקום חם עם לכלוך (אם זה גג פתוח אתה יכול לקחת צינור ולהשפריץ בעדינות בכדי לנרות טוב.))
    החלף פנל'ג חדש כולל גו"ח.
    סגור את כל הברגים היטב ווהכנ מים ובדוק נזילות - לוודא ניקוז אויר תוך כדי כניסת מים קרים

תודה רבה על המדריך
    אבל את כל זה אני יודע כבר ועשיתי בעצמי הרבה פעמים ועבד בהצלחה ולא על זה שאלתי
    אני שאלתי על חומר שממיס טוב אבנית ומצד שני הוא לא רעיל ו/או אגרסיבי מידי שעלול לגרום נזק לצנרת
    ואגב הערות למדריך שלך:
    א) יש להדגיש שאין בשום פנים ואופן להדליק את הדוד עד לאחר פתיחת כניסת המים הקרים וכן פתיחת הברז של המים החמים בבית עד שלא ישאר אויר בדוד- אחרת הגוף חימום עובד על יבש ונשרף מייד (ענין של דקה ואפילו פחות)
    ב) לא תמיד צריך להחליף גוף חימום ובודאי לא פלאנג מספיק הרבה פעמים רק לרוקן אבנית - במיוחד בדוד עם חמם מהיר שבתוך השרוול שלו יש כמה קילו אבנית (וזה תוספת לסעיף 4 במדריך שלך שכשמוציאים את הפלאנג צריך להזהר כי הוא יכול להיות כבד)

• @beri-zip בקשר לחומר שמנקה אבנית ולא רעיל אפשר לשים מלח לימון ביחד עם מים רותחים מניסיון אישי זה מצויין ומועיל בדיוק כמו כל חומר שקונים בטמבור וזה מנקה לגמרי את כל האבנית. אני אישית מנקה בזה מידי פעם קומקום מיחם וכו' המלח לימון ממיס את האבנית לאט לאט אם יש שכבה עבה של אבנית צריך לחכות יותר זמן. בקשר למקרה שלך האמת שאף פעם לא התעסקתי עם דוד שמש ואני לא מכיר את זה מבחינה פרקטית כך שאני לא יודע אם זה רלוונטי לדוד שמש ספציפית.

• @יצחק אמר בניקוי אבנית מדוד שמש:

@beri-zip בקשר לחומר שמנקה אבנית ולא רעיל אפשר לשים מלח לימון ביחד עם מים רותחים מניסיון אישי זה מצויין ומועיל בדיוק כמו כל חומר שקונים בטמבור וזה מנקה לגמרי את כל האבנית. אני אישית מנקה בזה מידי פעם קומקום מיחם וכו' המלח לימון ממיס את האבנית לאט לאט אם יש שכבה עבה של אבנית צריך לחכות יותר זמן. בקשר למקרה שלך האמת שאף פעם לא התעסקתי עם דוד שמש ואני לא מכיר את זה מבחינה פרקטית כך שאני לא יודע אם זה רלוונטי לדוד שמש ספציפית.

תודה חשבתי כבר על זה ועדיין לא הספקתי לעשות את זה
    כשאני יעשה את זה אעדכן בתוצאות

• עימוד ואינדיזיין

@beri-zip אני יודע שחומץ למאכל, לא מדולל, עובד יותר טוב מסודה לשתיה,
    אני מאמין שמלח לימון יותר חזק (כמובן תלוי עם איזה דילול), רק שייתכן והוא חזק מידי...

זה מחורר בקלות מרצפות ישנות (לא קרמיקה).

ברוך הבא אורח/ת!

לפני שאת/ה נרשם, חובה לקרוא את חוקי הפורום וחשוב שתדע/י אילו שמות משתמש מותרים ע"פ החוקים, בהצלחה!

שים/י לב! שמות שלא יעמדו בדרישות, לא יאושרו!

חוקי הפורום

8

695
משתמשים

1.1k
נושאים

7.3k
פוסטים