פתיחת עוסק פטור

• PRO

(שואל בשביל מישהו)

הורדתי את 3 הטפסים שאני אמור למלא,
    ורוצה למלא ולהעביר את זה לבד למע"מ ומס הכנסה וביטוח לאומי,

הנתונים הם מטפלת ריגשית לילדים בקבוצות ופרטי
    בערך 10 שעות בשבוע

איזה פשלות יכולים להיות?
    שאני יידע מה לא לעשות...
    וכן איזה ענף עיסוק צריך לבחור....

תודה

• מומחה PRO משתמש מתקדם

דבר ראשון פותחים תיק במע"מ, שימו לב לנקודות הבאות:

1. עליכם לבדוק שהמקצוע הוא מהמקצועות שמאפשרים פתיחת תיק עוסק פטור, לפעמים רק ההגדרה של התפקיד יוצרת את ההבדל (לדוג' יועץ משכנתאות לא יכול להיות ע.פ. אבל מסייע בהגשת בקשה למשכנתא יכול)
      ואם לדוג' יש לה תעודת פסיכולוג (מקצוע שמחייב תיק ע.מ.) אז שתשאיר אותה בבית כי זה לא התחום שעליו היא מצהירה בתור העיסוק שלה.
      אלו המקצועות שאינם יכולים להיות עוסקים פטורים (הועתק מ"כל זכות") :
      אגרונום, אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טוען רבני, טכנאי, טכנאי שיניים, יועץ לארגון, יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מודד, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך דין, רואה חשבון, שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית, רופא, פסיכולוג, פיזיותרפיסט, וטרינר, רופא שיניים או מרפא שיניים.
      נותן שירותים למופעים אומנותיים, כולל הנחייה, בניית תפאורה.
      הכנה, בדיקה ופיקוח על מבחנים.
      הרצאה, הוראה.
      כתבנות, קצרנות, תרגום, כתיבה, עריכה.
      פישור.
      בעל בית ספר לנהיגה.
      סוחר או מתווך מקרקעין.
      בעל בית ספר או גן ילדים.
      סוחר ומתווך רכב.
      חברה הרשומה כדין.
      אגודה שיתופית הרשומה כדין לפי פקודת האגודות השיתופיות.
    2. תקרת ההכנסות השנתית לא עולה על 100,187 ש"ח (בשנת 2019) ולכן במשבצת של המחזור השנתי המשוער אל תתקרבו לסכום הזה.
    3. תכינו מראש את המסמכים שאותם יידרשו מכם כדי שלא תיאלצו להגיע שוב. להלן הטפסים הנדרשים (מאתר מ"ה):
      *טופס רישום מלא וחתום על כל פרטיו (טופס 821)
      *תעודת זהות.
      *חוזה קנייה/שכירות של מקום העסק.
      *אסמכתא על קיום חשבון הבנק של העסק. במקרה של חשבון בנק משותף - על בן/בת הזוג למלא ולחתום על הצהרת חשבון בנק משותף. על בן/בת הזוג להגיע למשרד מע"מ לצורך חתימה, או לחתום אצל המייצג.
      *מסמכים נוספים, המעידים על הקמת העסק ופעילותו כמו חשבוניות רכישת רכב, חשבוניות רכישת ציוד לעסק, היתרי בניה וכדומה.
      כל זה לעניין מע"מ.

שלב שני, הולכים למס הכנסה לפתוח תיק ובמקביל גם שולחים הצהרה על עיסוק כעצמאי לביטוח לאומי.

להסבר מלא כדאי להסתכל באתר "כל זכות" שם מפורט כל התהליך כולל הטפסים בצורה ממש ברורה
    פתיחת תיק מע"מ
    פתיחת תיק מ"ה
    פתיחת תיק בט"ל

בהצלחה!!

• PRO

@מירי123
    באמת תודה על הפירוט!

ומה שעדיין לא מובן לי זה על הסיווג ענף הכלכלי של העסק,

האם אני צריך לבחור מהרשימה הזאת ענף
    או שמספיק לתאר את העסק בכמה מילים....

• מומחה PRO משתמש מתקדם

נכון, שכחתי לענות על זה
    את מספר הענף הפקידים ממלאים, זה לצורך פנימי שלהם
    היא צריכה רק לתאר מילולית את הפעילות

ועוד משהו חשוב מאוד שלא ציינתי, אם התעודה המקצועית נדרשת לצורך העיסוק והיא חלק מהמקצועות שמחייבים להיות עוסק מורשה היא לא תוכל להשתמש בתעודה במסגרת העסק.
    לדוגמא, אדריכלית שמצהירה שהיא רק מעצבת פנים לא תוכל לחתום על תוכניות בניה בתור אדריכלית.

• PRO

@מירי123 אמר בפתיחת עוסק פטור:

עוד משהו חשוב מאוד שלא ציינתי, אם התעודה המקצועית נדרשת לצורך העיסוק והיא חלק מהמקצועות שמחייבים להיות עוסק מורשה היא לא תוכל להשתמש בתעודה במסגרת העסק.

אין לה תעודה של פסיכולוגית,
    אבל יש לה תעודה של פסיכותרפיסת,
    האם זה יכול להיות עוסק פטור?

וכן לגבי ביטוח לאומי, האם לכתוב יותר מ10 שעות עבודה שבועיות או לה,
    כי הבנתי שמתחת רף מסוים לא צריך לשלם אבל גם אין ביטוח,
    השאלה אם שווה לשלם על הביטוח ומה מקבלים מהם?

תודה רבה! אתם מאד עוזרים לי!

• מומחה PRO משתמש מתקדם

@אדרת אמר בפתיחת עוסק פטור:

אין לה תעודה של פסיכולוגית,
    אבל יש לה תעודה של פסיכותרפיסת,
    האם זה יכול להיות עוסק פטור?

דבר ראשון - אני לא בטוחה שפסיכותרפיסט נקרא מקצוע חופשי לעניין מע"מ. בבדיקה.
    אבל גם אם כן, היא צריכה את התעודה לצורך העבודה מבחינת הסמכות? לדוגמא, לצורך עבודה מטעם קופ"ח שמחייבים את התעודה?
    כי אם זה רק בשביל ה"קורות חיים" והייצוגיות שלה אני לא יודעת אם היא בכלל צריכה לדווח על זה. אתה אומר שהיא רוצה לפתוח עסק של מטפלת ריגשית ולא פסיכותרפיסטית.

כן לגבי ביטוח לאומי, האם לכתוב יותר מ10 שעות עבודה שבועיות או לה,
    כי הבנתי שמתחת רף מסוים לא צריך לשלם אבל גם אין ביטוח,
    השאלה אם שווה לשלם על הביטוח ומה מקבלים מהם?

עובד עצמאי לעניין ביטוח לאומי הוא מי שעונה על אחד מהתנאים האלה:​
    *עוסק במשלח ידו 20 שעות בשבוע בממוצע לפחות.
    *הכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו שווה או עולה על 50% מהשכר הממוצע - 5,136 ש"ח (החל ב- 01.01.2019).
    *עוסק במשלח ידו 12 שעות בשבוע בממוצע לפחות, והכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו שווה או עולה על 15% מהשכר הממוצע - 1,540 ש"ח (החל ב- 01.01.2019).

עובד עצמאי שאינו עונה על אף אחד מהתנאים האלה, ייחשב לעניין תשלום דמי ביטוח וזכאות לקצבאות כבעל הכנסה שלא מעבודה ואז הוא לא חייב לשלם בט"ל על העבודה הזאת ומנגד אינו מבוטח.
    הביטוח מאפשר קבלת דמי לידה, דמי פגיעה בעבודה וכאלו דברים שמקבל עובד (אבל לא אבטלה)
    יכול להיות שכדאי לכם לקבוע פגישת ייעוץ עם רו"ח או יועץ מס בשביל לבדוק מה הכי טוב עבורכם.

• PRO

אבל גם אם כן, היא צריכה את התעודה לצורך העבודה מבחינת הסמכות? לדוגמא, לצורך עבודה מטעם קופ"ח שמחייבים את התעודה?

כן, היא מעוניינת לקבל החזרים מקופ"ח, וזה אחד הדחפים לפתוח כבר עכשיו את העוסק...

ושוב תודה על התשובות המפורטות!

• PRO

*עוסק במשלח ידו 12 שעות בשבוע בממוצע לפחות, והכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו שווה או עולה על 15% מהשכר הממוצע - 1,540 ש"ח (החל ב- 01.01.2019).

בהגדרה זו היא בטוח תכנס, אז כבר יש לי תשובה

• מומחה PRO משתמש מתקדם

דבר ראשון - אני לא בטוחה שפסיכותרפיסט נקרא מקצוע חופשי לעניין מע"מ. בבדיקה.

בדקתי את העניין, מבירור שעשו אחרות מול מע"מ פסיכותרפיסט לא נקרא מקצוע חופשי לעניין מע"מ.
    הכי הרבה תרשמו בענף, "שרותי בריאות אחרים" וזה יעבור.
    בהצלחה!

• PRO

בדקתי את העניין, מבירור שעשו אחרות מול מע"מ פסיכותרפיסט לא נקרא מקצוע חופשי לעניין מע"מ.
    הכי הרבה תרשמו בענף, "שרותי בריאות אחרים" וזה יעבור.
    בהצלחה!

תודה רבה רבה!!!!!!!!!

• פוסט זה נמחק!

• PRO

פוסט זה נמחק!

ברוך הבא אורח/ת!

לפני שאת/ה נרשם, חובה לקרוא את חוקי הפורום וחשוב שתדע/י אילו שמות משתמש מותרים ע"פ החוקים, בהצלחה!

שים/י לב! שמות שלא יעמדו בדרישות, לא יאושרו!

חוקי הפורום

0

930
משתמשים

1.7k
נושאים

13.1k
פוסטים