תשלח לי, תביא לי, תוריד לי, אני מנוטפרת!!!

• יד ביד משתמש מתקדם PRO

יש לי "ויכוח" עם אחוז מסויים מקוראי הפעקלע.
    אותו אחוז קטן, אינו מנוי בנטפרי הנפלא, אלא אצל המתחרים. נניח נתיב. אני סבור שזה לא לעניין לבקש ממני למצוא דרך להתאים את החומר כך שיעבור במסננת שלהם. (כגון להדפיס ב PDF, לשלוח לפה, לשלוח לשם, וכולי)
    כלומר, החומר הרי מוגש בחינם, ואני משקיע בו שעות רבות בכתיבתו ובעריכתו, וגם בשליחתו. אני לא יכול ולא רוצה לבזבז את זמני בהתמודדות עם כל ספקי הסינון עלי תבל. אם בחרת לגלוש בנתיב או משהו אחר וחסום לך - תתכבד למצוא חבר שפתוח לו ויעביר לך.

מאידך, אותם גולשי נתיב, סבורים שבהחלט מגיע להם שירות מלא. אולי הם צודקים באמת?
    הנה ציטוט חופשי וערוך קצת: אתה לא חייב לפתור לי שום בעיות. לא חייב לשלוח לי שום תוכן. ממש לא.
    אבל אם אתה בוחר ורוצה לפרסם את החומר שלך לקהל, כדאי לעשות זאת באופן שהחומר יגיע לאנשים.

וכן בקשות נוספות על זה הדרך.
    דעתכם בבקשה. אולי אני טועה מאוד ואתם תאירו את עיניי? אה?

@יוחנן @GolanArt @ניסים-פנירי @מנכ"ל נתיב @אחראי שיווק אתרוג

• PRO

גם לי יש רשימת תפוצה, ולפי סקר שערכתי רוב האנשים יש להם נטפרי או אין להם סינון בכלל (קהל היעד שלי לא חרדי או דתי דוקא, אם כי אחוז גבוה כן)
    כשאני שולח משהו שלא נפתח בנתיב/אתרוג/רימון הרמטי וכו' ואנשים מתלוננים, אני אומר להם שאני לא חייב להם כלום, ושזה טרחה עבורי להתאים לכל הסינונים אז מי שזה נפתח לו שייהנה ומי שלא , שיעבור לנטפרי...

• אתה לא יכול לשלוח כקובץ מצורף?

• יד ביד משתמש מתקדם PRO

@InDesign-Tips
    מעלה לפה הסבר שכתבתי למתלונן, ותגובתו.
    היוצר/ת עמל/ה ומכין חומר מושקע, ומבחינתו עושה את הטובה של החיים כשהוא שולח בחינם את החומר.
    היוצר מוצא דרך שיגיע לקוראים, לומד את רשימת התפוצה ואת הפלטפורמה. היוצר/ת מייצרת חומר נקי ועם תכנים הולמים לציבור החרדי, וגם שולח אותו ישירות למיילים.

מבחינתו מי שבחר ללכת עם חסימה מסויימת - התלונות שלו מגוחכות לא פחות. כלומר, מה אתה רוצה שהיוצר יעשה? החסימה שבחרת היא החלטה שלך. ואדם צריך ללמוד להתמודד עם תוצאות ההחלטה שלו, לא להמתין שאחרים יעבדו קשה יותר כדי להתאים את העולם לפי תפיסת עולמו...

נלך עם זה הלאה. נניח אדם מחליט שעל פי תפיסת עולמו עליו ללכת ללא נעליים. האם הוא יכול לבקש מהמעסיק שידאג לו למדרכה חלקה עד למקום העבודה? הרי זה האינטרס שלך שאני יבוא לעבודה, כי אתה צריך אותי..:)

והנה התגובה של המתלונן/ מבקש הקובץ:
    מ שיבחר ללכת עם חסימה מיוחדת שחוסמת לו דברים שרוב הציבור רואה אותם, אכן טענותיו מגוחכות. אבל נתיב לא נראה לי סוג חסימה כ"כ חריג.
    יש רבים מאוד בציבור החרדי שנמנים על שורותיו, ויוצר שרוצה ברוב טוב ליבו וכו' וכו'
    כאמור יוצר שרוצה להנות את הציבור מהגיגיו ותמונותיו, וחלק ניכר מהציבור ,נאלץ לא לראות את החומר, באופן הזה היוצר השולח המפיץ ג"כ מפסיד מעוצמת החשיפה של המוצר שלו.
    אינני דורש דבר רק ממליץ.
    הדוגמא שהבאת לא נכונה במקרה זה. נכון אולי להמשיל לעובד שסובל מקוצר ראיה ומבקש מהבוס אפשרות להגיע לעבודה עם משקפיים.
    באחוזים זה נכון יותר לנמשל.
    מצד שני כמו שהעובד הנ"ל לא ילך להיות טייס לא ביקשתי מרשימות תפוצה, שאינן מיועדות בדווקא לציבור החרדי, לשלוח קובץ מצורף.
    כמובן אין בכל האמור לעייל להוות עילה משפטית\ ציבורית\ חברתית\ אנושית\ ביו קוסמית לשלוח קבצים מצורפים.

• יד ביד משתמש מתקדם PRO

@shraga אמר בתשלח לי, תביא לי, תוריד לי, אני מנוטפרת!!!:

אתה לא יכול לשלוח כקובץ מצורף?

לא מכיר אופציה כזו.
    בגדול אני בונה את החומר בפלטפורמה שלהם, ואז שולח. כדי ליצור קובץ מצורף צריך לשלוח קודם כל לעצמי גרסת נסיון, להדפיס אותה, להעלות אותה לפלטפורמה, ולצרף לקובץ. עוד כמה דקות עבודה, שנראות לי - בכנות - לא מוצדקות.
    מזכיר שוב - מדובר בחומר יקר ערך שנשלח בחינם, כולל איורים וחומרים אחרים. לא חושב שהבקשות הרגוזות של 'למה אתה לא שולח לנו בדיוק כדי שיעבור בסינון הספציפי שלנו הרי-זה-אינטרס-שלך-שאנחנו-נקבל-את-החומר-לא' - במקומן.

• מנהלים En PRO PRO

יהנה זה שפתוח לזה, והחסום יבין כי הוא משלם מחיר (שנכון לשלם) עבור החלטותיו.
    נתת עצה (אם כך רושם החסום)? תודה; אני אחליט אם לקבל אותה, אם לאו.
    בזה תם, לדעתי, הדיון שלא היה אמור להפתח בין שנינו.

• יד ביד משתמש מתקדם PRO

@מיתוג-מושלם אמר בתשלח לי, תביא לי, תוריד לי, אני מנוטפרת!!!:

יהנה זה שפתוח לזה, והחסום יבין כי הוא משלם מחיר (שנכון לשלם) עבור החלטותיו.
    נתת עצה (אם כך רושם החסום)? תודה; אני אחליט אם לקבל אותה, אם לאו.
    בזה תם, לדעתי, הדיון שלא היה אמור להפתח בין שנינו.

אז זהו, שאדון חסום לא מבין, ופונה בתלונה. (ויש לא מעט כאלו, כך שזו תופעה, ואני באמת לא מצליח להבין את החשיבה מאחוריה)

• מנהלים En PRO PRO

@נתן-גלנט אמר בתשלח לי, תביא לי, תוריד לי, אני מנוטפרת!!!:

אז זהו, שאדון חסום לא מבין, ופונה בתלונה. (ויש לא מעט כאלו, כך שזו תופעה, ואני באמת לא מצליח להבין את החשיבה מאחוריה)

לא תמיד חייבים להגיב להם.
    אף אחד אינו אמור לספק תעסוקה למשועממים (שיש להם זמן לדיוני הלוך ושוב).
    תגובה ראשונה מכובדת והחלטית - וסיימתי עם הדו"ד.

• מנהל מקצועות

אני לא מסכים עם הגישה.
    סופסוף רבי @נתן-גלנט יש לך איזה אינטרס ששמך כסופר
    יאדיר ויתפשט לכל פינה, לא כך?

• מנהלים En PRO PRO

@GolanArt
    לא זה מה שיאדיר את שמו, וגם אם כן - הוא אמור לעשות את השיקולים שלו אם נח לו להתעסק עם העניין זמן נוסף, אם לאו.
    בן אדם מציע עצה (נניח) - עליו לקחת בחשבון שדעתו לא תתקבל.
    ואף אני לקחתי בחשבון שדעתי לא תתקבל...

• PRO כריכות PRO מנהלים מדריכים משתמש פרימיום PRO PRO

אמרו קדמונים: יהודי, אף על פי שטרם עבר לנטפרי - יהודי הוא!
    ומי לנו גדול מ"מרא דאתרא" ודכולי תלמודא:
    Screenshot_2.jpg

• יד ביד משתמש מתקדם PRO

@שלום-דיין אמר בתשלח לי, תביא לי, תוריד לי, אני מנוטפרת!!!:

אמרו קדמונים: יהודי, אף על פי שטרם עבר לנטפרי - יהודי הוא!
    ומי לנו גדול מ"מרא דאתרא" ודכולי תלמודא:
    Screenshot_2.jpg

יש הבדל בין לתת לאדם חכה, ובין להגיש לו תבנית עם דגים אפויים בכשרות המועדפת עליו...

• מומחה PRO משתמש מתקדם

לפי מה שאני יודעת, אין טובות חינם! לכל רשימת תפוצה יש מטרה נוספת מלבד לעשות טובה לאנשים. אז הבנ"א רק הציע לך: תשדרג את הטובה שאתה עושה, לטובתך, וכך תגדיל את הרשימה שלך.
    גם לפי התגובה שלו שהבאת בהמשך, הוא לא מגיע בדרישה אלא בהמלצה בלבד.
    אף אחד לא יגיע אליך בדרישה בעקבות סינון, כל אחד שעושה סינון לוקח מראש בחשבון שיש דברים שיהיו חסומים עבורו. היענות לבקשה שלו תהיה צעד שמכבד אנשים ששומעים לדעת תורה ואכפת להם מהרמה הרוחנית שלהם. (ולא לכולם מתאימה החסימה של נטפרי, מכל מיני סיבות. לא רק בגלל שיותר נח להם ללכת בלי נעליים)
    ולפעמים שווה גם סתם בשביל טובה אישית להשקיע כמה דקות בשביל המטרה הזאת.
    מה שברור - אין כאן ענין של מגיע להם או לא, ההחלטה בידיים של מי שבפועל יידרש לעשות את העבודה.

ובזכותך, עכשיו אני יותר מעריכה את המאמצים של מנהל מקצועות לעזור לכל המסוננים שאינם רק בנטפרי, למרות שעדיין אני רואה את זה גם בתור קידום מטרות אישיות של פיתוח האתר והפצתו בצורה נרחבת יותר במגזר החרדי.

[ואגב, אני בנתיב, ואני מצליחה לצפות בכל התוכן המופץ ברשימות תפוצה שאליהן אני רשומה (ויש כמה וכמה כאלו, מכל מיני סוגים ומגזרים), מוזר]

• PRO

@מירי123 אמר בתשלח לי, תביא לי, תוריד לי, אני מנוטפרת!!!:

[ואגב, אני בנתיב, ואני מצליחה לצפות בכל התוכן המופץ ברשימות תפוצה שאליהן אני רשומה (ויש כמה וכמה כאלו, מכל מיני סוגים ומגזרים), מוזר]

אולי יש בנתיב כמה מסלולים.

• יד ביד משתמש מתקדם PRO

@מירי123
    שמעתי מבעל מלאכה מנוסה:
    'אלו שמקבלים עבודתי בחינם, עושים את הכי הרבה כאבי ראש...'
    ובפראפראזה: אלו שמנויים (כמותית) בסינון הכי פחות נפוץ - הם המטרידים הכי גדולים.

הייתה לי פעם שיחה עם בעל הבית של הפורום הירוק. באותה תקופה כל מיני ניקים האשימו אותו שאין פה ואין שם, והוא אמר לי בתדהמה: הם מקבלים פורום חינם, לא משלמים כלום, אני לא מרוויח כלום מהפורום, למה הם חושבים שמגיע להם משהו ובאים בטענות?...

אתמול התבשרתי שהדיון הזה מיותר - תיקיית הריכוז של כל הפעכלעכים פעילה בנטפרי, וחסל סדר יללות. אלו שגולשים בנתיב מוזמנים לעבור לנטפרי, לבקש מהגיסה שתוריד להם, וכן על זה הדרך.
    בעצם, אולי התיקיה פעילה גם בנתיב?
    https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1-yuCen1f-TiCXDNsQUvjFEERzQA-hTs4?ogsrc=32

• מומחה PRO משתמש מתקדם

@נתן-גלנט אמר בתשלח לי, תביא לי, תוריד לי, אני מנוטפרת!!!:

@מירי123
    שמעתי מבעל מלאכה מנוסה:
    'אלו שמקבלים עבודתי בחינם, עושים את הכי הרבה כאבי ראש...'
    ובפראפראזה: אלו שמנויים (כמותית) בסינון הכי פחות נפוץ - הם המטרידים הכי גדולים.

הייתה לי פעם שיחה עם בעל הבית של הפורום הירוק. באותה תקופה כל מיני ניקים האשימו אותו שאין פה ואין שם, והוא אמר לי בתדהמה: הם מקבלים פורום חינם, לא משלמים כלום, אני לא מרוויח כלום מהפורום, למה הם חושבים שמגיע להם משהו ובאים בטענות?...

אתמול התבשרתי שהדיון הזה מיותר - תיקיית הריכוז של כל הפעכלעכים פעילה בנטפרי, וחסל סדר יללות. אלו שגולשים בנתיב מוזמנים לעבור לנטפרי, לבקש מהגיסה שתוריד להם, וכן על זה הדרך.
    בעצם, אולי התיקיה פעילה גם בנתיב?
    https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1-yuCen1f-TiCXDNsQUvjFEERzQA-hTs4?ogsrc=32

אצלי התקיה נפתחת, גם הפעקלע נפתח כל שבוע בלי בעיות, אבל כנראה שגם בנתיב יש כמה רמות.
    ולעניין המאמצים וכו', הכל תלוי באינטרסים של בעל רשימת התפוצה, כמו שכבר כתבתי לעיל:

מה שברור - אין כאן ענין של מגיע להם או לא, ההחלטה בידיים של מי שבפועל יידרש לעשות את העבודה.

והערת אגב, לבעל הבית הירוק יש הרבה יותר אינטרסים להיות פתוח לכל המגזר החרדי מאשר לך

נעול

ברוך הבא אורח/ת!

לפני שאת/ה נרשם, חובה לקרוא את חוקי הפורום וחשוב שתדע/י אילו שמות משתמש מותרים ע"פ החוקים, בהצלחה!

שים/י לב! שמות שלא יעמדו בדרישות, לא יאושרו!

חוקי הפורום

5

928
משתמשים

1.7k
נושאים

13.1k
פוסטים